Vítěz: J. T. Bø (NOR)
koniec udalosti
03.12.2022, 10:45 • Kontiolahti • Denisa Józsová
SP - Šprint mužov, 10 km, Kontiolahti
Vítěz: J. T. Bø (NOR)
koniec udalosti
Rozhodca:
Diváci:
Monika Chochlíková - Katharina Dalisdaová 18:55
Adam Palasz - Tadej Dajčman 19:25
Václav Mikulášek - Petr Bartoněk 19:46
Ronald Paradeiser - Felipe da Silva Maia 20:10
Marek Mazuch - Al Matavao 20:45
Jan Široký - Konrad Dyrschka 21:10
Vlasto Čepo - Giovanni Melillo 21:50
Mate Sanikidze - Jakub Tichota 22:15
David Kozma - Kaik Brito 23:10
1. Johannes Thingnes Bø (NOR) 90 b
2. Sturla Holm Laegreid (NOR) 75 b
3. Roman Rees (GER) 60 b
4. Sebastian Samuelsson (SWE) 50 b
5. Emilien Jacquelin (FRA) 45 b
6. Filip Fjeld Andersen (NOR) 40 b
7. Johannes Dale (NOR) 36 b
8. Jesper Nelin (SWE) 34 b
9. David Zobel (GER) 32 b
10. Vetle Sjastad Christiansen (NOR) 31 b
28. Michal Šíma (SVK) 13 b
32. Michal Krčmář (CZE) 9 b
1. Johannes Thingnes Bø (NOR) 119 b
2. Martin Ponsiluoma (SWE) 118 b
3. Sturla Holm Laegreid (NOR) 115 b
4. Roman Rees (GER) 110 b
5. Niklas Hartweg (SUI) 100 b
6. Sebastian Samuelsson (SWE) 95 b
7. David Zobel (GER) 92 b
8. Vetle Sjastad Christiansen (NOR) 67 b
9. Johannes Dale (NOR) 61 b
10. Jesper Nelin (SWE) 61 b
20. Michal Krčmář (CZE) 37 b
39. Jakub Štvrtecký (CZE) 14 b
40. Michal Šíma (SVK) 13 b
1. Johannes Thingnes Bø (NOR) 23:09.0 (1)
2. Sturla Holm Laegreid (NOR) +10.5
3. Roman Rees (GER) +28.8
4. Sebastian Samuelsson (SWE) +36.2 (1)
5. Emilien Jacquelin (FRA) +39.5 (1)
6. Filip Fjeld Andersen (NOR) +49.7 (1)
7. Johannes Dale (NOR) +55.3 (1)
8. Jesper Nelin (SWE) +1:02.1 (1)
9. David Zobel (GER) +1:05.0 (1)
10. Vetle Sjastad Christiansen (NOR) +1:05.1 (2)
11. Benedikt Doll (GER) +1:10.2 (2)
12. Johannes Kühn (GER) +1:13.4 (2)
13. Martin Ponsiluoma (SWE) +1:14.6 (2)
14. Quentin Fillon Maillet (FRA) +1:16.3 (1)
15. Fabien Claude (FRA) +1:16.9 (1)
16. Niklas Hartweg (SUI) +1:17.1 (1)
17. Justus Strelow (GER) +1:24.3
18. Tarjei Bø (NOR) +1:24.8 (2)
19. Adam Runnalls (CAN) +1:27.5 (1)
20. Sean Doherty (USA) +1:30.5 (1)
21. Jakov Fak (SLO) +1:31.9 (2)
22. Vytautas Strolia (LTU) +1:32.3 (2)
23. Campbell Wright (NZL) +1:32.8 (1)
24. Thierry Langer (BEL) +1:33.3 (1)
25. Dmitrii Shamaev (ROU) +1:41.8
26. Florent Claude (BEL) +1:45.0 (1)
27. Antonin Guigonnat (FRA) +1:45.3 (1)
28. Michal Šíma (SVK) +1:45.7
29. Philipp Nawrath (GER) +1:46.6 (2)
30. Artěm Pryma (UKR) +1:46.9 (1)
31. Tero Seppälä (FIN) +1:48.4 (2)
32. Michal Krčmář (CZE) +1:49.8 (1)
33. Olli Hiidensalo (FIN) +1:50.2 (1)
34. Eric Perrot (FRA) +1:51.5 (1)
35. Emilien Claude (FRA) +1:59.0
36. Bohdan Cymbal (UKR) +1:59.5 (1)
37. Vaclav Cervenka (USA) +2:01.4 (1)
38. Alex Cisar (SLO) +2:01.9 (1)
39. David Komatz (AUT) +2:02.1 (1)
40. Taras Lesjuk (UKR) +2:03.0
42. Tomáš Mikyska (CZE) +2:03.8
51. Mikuláš Karlík (CZE) +2:14.2 (2)
65. Jakub Štvrtecký (CZE) +2:38.3 (3)
70. Jonáš Mareček (CZE) +2:49.4 (2)
86. Tomáš Sklenárik (SVK) +3:22.5 (4)
Co se týče českých barev, zde mnoho radost dnes nezažijeme. Nejlepším reprezentantem se stal Michal Krčmář, jenž jednou chyboval na stojce, ale na trati mu to moc nejelo. Celkově je z toho tedy až dvaatřicátá pozice. Do stíhačky se podívá ještě Tomáš Mikyska, který sice střílel čistě, ale běh už tak dobrý nebyl. Celkově je Mikyska čtyřicátý druhý. Mikuláš Karlík taktéž ještě do zítřejší stíhačky postoupil, takže tam bude trojnásobné zastoupení Čechů, ovšem jejich výchozí pozice není nejlepší.
Cíl
Cíl
Cíl
2.stř
1. Johannes Thingnes Bø (NOR) 16:03,3 (1)
2. Sturla Holm Laegreid (NOR) +2,8 (0)
3. Roman Rees (GER) +21,3 (0)
4. Emilien Jacquelin (FRA) +26,2 (1)
5. Sebastian Samuelsson (SWE) +31,0 (1)
...
22. Michal Šíma (SVK) +1:04,7 (0)
29. Tomáš Mikyska (CZE) +1:17,1 (0)
38. Michal Krčmář (CZE) +1:22,7 (1)
53. Jonáš Mareček (CZE) +1:42,1 (2)
62. Mikuláš Karlík (CZE) +1:48,9 (2)
80. Jakub Štvrtecký (CZE) +2:18,6 (3)
87. Tomáš Sklenarík (SVK) +2:33,9 (4)
2.stř
2. stř
Cíl
Cíl
2.stř
1.stř
1. Johannes Thingnes Bø (NOR) 7:39,7 (0)
2. Filip Fjeld Andersen (NOR) +12,0 (0)
3. Sebastian Samuelsson (SWE) +12,4 (0)
4. Sturla Holm Laegreid (NOR) +14,6 (0)
5. David Zobel (GER) +17,9 (0)
...
16. Jonáš Mareček (CZE) +28,5 (0)
26. Jakub Štvrtecký (CZE) +39,2 (0)
29. Michal Šíma (SVK) +37,9 (0)
33. Michal Krčmář (CZE) +39,2 (0)
43. Tomáš Mikyska (CZE) +46,5 (0)
58. Mikuláš Karlík (CZE) +59,6 (1)
71. Tomáš Sklenárik (SVK) +1:06,1 (1)
1.stř
1.stř
Cíl
2.stř
Start
1.stř
Cíl
Johannes Thingnes Bø jde do vedení před krajana Laegreida
Cíl
1.stř
9,4km
Johannes Thingnes Bø si jasně jede pro vítězství
9,4km
9,4km
(42/101 biatlonistů)
1. Sturla Holm Laegreid (NOR) 23:19,5 (0)
2. Sebastian Samuelsson (SWE) +25,7 (1)
3. Emilien Jacquelin (FRA) +29,0 (1)
4. Jesper Nelin (SWE) +51,6 (1)
5. David Zobel (GER) +54,5 (1)
...
19. Michal Šíma (SVK) +1:35,2 (0)
21. Michal Krčmář (CZE) +1:39,3 (1)
37. Jakub Štvrtecký (CZE) +2:27,8 (3)
8,3km
2.stř
1.stř
2.stř
Benedikt Doll, Jonáš Mareček a Johannes Thingnes Bø na střelnici
2.stř
2.stř
2.stř
Start
1.stř
2.stř
(41/101 biatlonistů)
1. Sturla Holm Laegreid (NOR) 16:06,1 (0)
2. Emilien Jacquelin (FRA) +23,4 (1)
3. Sebastian Samuelsson (SWE) +28,2 (1)
4. Dmitrii Shamaev (ROU) +44,7 (0)
5. David Zobel (GER) +46,9 (0)
...
13. Michal Šíma (SVK) +1:01,9 (0)
22. Michal Krčmář (CZE) +1:19,9 (1)
39. Jakub Štvrtecký (CZE) +2:15,8 (3)
2.stř
Start
(55/101 biatlonistů)
1. Johannes Thingnes Bø (NOR) 7:39,7 (0)
2. Sebastian Samuelsson (SWE) +12,4 (0)
3. Sturla Holm Laegreid (NOR) +14,6 (0)
4. David Zobel (GER) +17,9 (0)
5. Campbell Wright (NZL) +20,5 (0)
...
12. Jonáš Mareček (CZE) +28,5 (0)
20. Jakub Štvrtecký (CZE) +39,2 (0)
23. Michal Šíma (SVK) +37,9 (0)
25. Michal Krčmář (CZE) +39,2 (0)
1. stř
2. stř
2. stř
2.stř
Cíl
2. stř
1. stř
1. Sturla Holm Laegreid (NOR) 16:06,1 (0)
2. Sebastian Samuelsson (SWE) +28,2 (1)
3. Dmitrii Shamaev (ROU) +44,7 (0)
4. Jesper Nelin (SWE) +48,5 (1)
5. Vetle Sjastad Christiansen (NOR) +50,2 (2)
...
13. Michal Krčmář (CZE) +1:19,9 (1)
2. stř
Cíl
Cíl
2. stř
Start
1.stř
2. stř
Sturla Holm Laegreid zadělává na vítězství!
2. stř
1.stř
1. stř
2. stř
2. stř
Start
1. stř
2. stř
2.stř
1. Sebastian Samuelsson (SWE) 7:52,1 (0)
2. Sturla Holm Laegreid (NOR) +2,2 (0)
3. Niklas Hartweg (SUI) +8,5 (0)
4. Johannes Kühn (GER) +10,6 (0)
5. Vaclav Cervenka (USA) +21,2 (0)
...
11. Michal Krčmář (CZE) +26,8 (0)
1.stř
1. stř
Start
1. stř
Martin Ponsiluoma dnes zřejmě nevyhraje
1. stř
1.stř
4,9km
1. stř
1. stř
1. stř
1. stř
1. stř
1. stř
Michal Krčmář založil sprint výborně!
1. stř
Michal Krčmář založil sprint výborně!
1. stř
Start
Vedoucí muž světového poháru Martin Ponsiluoma
Start
2,7km
1,6km
Start
1,6km
Start
Start
Start
Michal Krčmář na startu
1. Michal Krčmář (CZE)
2. Pavel Magazejev (MDA)
3. Benedikt Doll (GER)
4. Rene Zahkna (EST)
5. Sebastian Samuelsson (SWE)
6. Niklas Hartweg (SUI)
7. Quentin Fillon Maillet (FRA)
8. Vaclav Cervenka (USA)
9. Tommaso Giacomel (ITA)
10. Jakov Fak (SLO)
11. Johannes Kühn (GER)
12. Artěm Pryma (UKR)
13. Martin Ponsiluoma (SWE)
14. Didier Bionaz (ITA)
15. Sturla Holm Laegreid (NOR)
16. Mikito Tačizaki (JPN)
17. Sebastian Stalder (SUI)
18. Vetle Sjastad Christiansen (NOR)
19. Jesper Nelin (SWE)
20. Simon Eder (AUT)
21. Dmitrii Shamaev (ROU)
22. Tarjei Bø (NOR)
23. Christian Gow (CAN)
24. Olli Hiidensalo (FIN)
25. Vladislav Kirejev (KAZ)
26. David Zobel (GER)
27. Lovro Planko (SLO)
28. Vytautas Strolia (LTU)
29. Jakub Štvrtecký (CZE)
30. Fabien Claude (FRA)
31. Vladimir Iliev (BUL)
32. Emilien Jacquelin (FRA)
33. Anton Dudčenko (UKR)
34. Florent Claude (BEL)
35. Michal Šíma (SVK)
36. Felix Leitner (AUT)
37. Sean Doherty (USA)
38. Jaakko Olavi Ranta (FIN)
39. David Komatz (AUT)
40. Bohdan Cymbal (UKR)
41. Grzegorz Guzik (POL)
42. Blagoj Todev (BUL)
43. Peppe Femling (SWE)
44. Karol Dombrovski (LTU)
45. Joscha Burkhalter (SUI)
46. Adam Runnalls (CAN)
47. Thierry Langer (BEL)
48. Roman Rees (GER)
49. Jonáš Mareček (CZE)
50. Johannes Thingnes Bø (NOR)
51. George Buta (ROU)
52. Mihail Usov (MDA)
53. Antonin Guigonnat (FRA)
54. Campbell Wright (NZL)
55. Patrick Braunhofer (ITA)
56. Tero Seppälä (FIN)
57. Alex Cisar (SLO)
58. Filip Fjeld Andersen (NOR)
59. Jan Gunka (POL)
60. Maxime Germain (USA)
61. Justus Strelow (GER)
62. Raido Ränkel (EST)
63. Emil Nykvist (SWE)
64. Rok Tršan (SLO)
65. Džin Nakadžima (JPN)
66. Patrick Jakob (AUT)
67. Tomáš Mikyska (CZE)
68. Eric Perrot (FRA)
69. Jeremy Finello (SUI)
70. Jules Burnotte (CAN)
71. Taras Lesjuk (UKR)
72. David Zingerle (ITA)
73. George Marian Coltea (ROU)
74. Anton Sinapov (BUL)
75. Alexandr Muchin (KAZ)
76. Edgars Mise (LAT)
77. Tomáš Sklenárik (SVK)
78. Tuomas Harjula (FIN)
79. Tomas Kaukenas (LTU)
80. Erlend Bjøntegaard (NOR)
81. Kristo Siimer (EST)
82. Zachary Connelly (CAN)
83. Philipp Nawrath (GER)
84. Anton Vidmar (SLO)
85. Emilien Claude (FRA)
86. Robert Heldna (EST)
87. Johannes Dale (NOR)
88. Marcin Zawol (POL)
89. Linas Banys (LTU)
90. Asset Djussenov (KAZ)
91. Konstantin Vasilev (BUL)
92. Heikki Laitinen (FIN)
93. Harald Lemmerer (AUT)
94. Laurin Fravi (SUI)
95. Oskar Brandt (SWE)
96. Daniele Cappellari (ITA)
97. Aleksandrs Patrijuks (LAT)
98. Mikuláš Karlík (CZE)
99. Rju Jamamoto (JPN)
100. Denys Nasyko (UKR)
101. Jake Brown (USA)
1. Quentin Fillon Maillet (FRA) 402 b
2. Sebastian Samuelsson (SWE) 340 b
3. Sturla Holm Laegreid (NOR) 284 b
4. Emilien Jacquelin (FRA) 283 b
5. Vetle Sjastad Christiansen (NOR) 274 b
6. Johannes Kühn (GER) 252 b
7. Benedikt Doll (GER) 231 b
8. Tarjei Bø (NOR) 224 b
9. Filip Fjeld Andersen (NOR) 218 b
10. Simon Desthieux (FRA) 214 b
31. Michal Krčmář (CZE) 88 b
37. Jakub Štvrtecký (CZE) 65 b
62. Adam Václavík (CZE) 34 b
93. Mikuláš Karlík (CZE) 2 b
1. Martin Ponsiluoma (SWE) 90 b
2. Niklas Hartweg (SUI) 75 b
3. David Zobel (GER) 60 b
4. Roman Rees (GER) 50 b
5. Sebastian Samuelsson (SWE) 45 b
6. Sturla Holm Laegreid (NOR) 40 b
7. Vetle Sjastad Christiansen (NOR) 36 b
8. Vytautas Strolia (LTU) 34 b
9. Fabien Claude (FRA) 32 b
10. Erlend Bjøntegaard (NOR) 31 b
13. Michal Krčmář (CZE) 28 b
27. Jakub Štvrtecký (CZE) 14 b
Biatlonisté za sebou mají první závod, kterým byl individuální závod na 20km. A ten přinesl celkem zajímavé umístění na prvních třech pozicích. Závod opanoval Martin Ponsiluoma, což by možná tak velké překvapení ještě nebylo. Na stříbrný stupínek ovšem vystoupal Niklas Hartweg. Tento Švýcar nemá zase tak velké zkušenosti ve světovém poháru, ovšem tady opravdu překvapil. Na třetí pozici skončil David Zobel, což také nikdo moc nečekal.
Naopak velikán jako Johannes Thingnes Bø mířil čtyřikrát mimo terč a nevešel se ani do první desítky, v prvním závodě tak bral dvanáctou pozici.