Nemecká Bundesliga

1. FC Union Berlín – TSG 1899 Hoffenheim

3:1

koniec (0:1)

21.01.2023, 15:30 • An der Alten Försterei, Berlín • 16. kolo • Jiří Zabilanský (@Korb278) cz

Tipsport: 2.3 3.21 3.57

A je dobojováno! Do druhého poločasu vstoupili mnohem aktivněji domácí. Dlouho to ale vypadalo, že se Hoffenheim dokáže ubránit a odveze si z Berlína cenné tři body. V 73. minutě ale přišel rohový kop Trimmela, po kterém vyrovnal hlavou Doekhi. Aktivita domácích nepolevila a odměnou jim byla hrubka Baumanna a další gól po rohovém kopu z hlavičky Doekhiho. Hosté poté vsadili vše na ofenzivu, místo vyrovnání ale přišel třetí direkt domácích, když protiútok úspěšně zakončil Leweling. Union Berlín tak začíná jarní část sezony tříbodovým vítězstvím. (17:35:04)
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 18:5. Rohy: 9:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 11:13.

90+6

90+6

Union Berlin právě vstřelil branku! Místo vyrovnání tu je třetí branka Unionu! Brejk domácího celku po přihrávce od Öztunaliho výborně zakončil střelou mezi nohy střídající JAMIE LEWELING!

90+4

Leweling se nyní dostával do brejkové situace, tu ale zastavil Angeliňo. Poslední minutka pro Hoffenheim.

90+3

Angeliňův centr do pokutového území odhlavičkoval pryč Behrens.

90+1

Seguin vidí žlutou kartu za zdržování hry.

90

Hlavní rozhodčí bude nastavovat 5 minut.

89

Union Berlin právě vstřelil branku! Domácí se dostávají do vedení! Po rohovém kopu se opět hlavou prosazuje DANILHO DOEKHI. Nyní to měl ale jednodušší díky zaváhání brankáře Baumanna!

88

Opět dvojí střídání domácích, odchází Becker a Haberer, přicházé Leweling a Öztunali.

87

Nepříjemný centr do pokutového území Hoffenheimu. Baumann si ale dokázal s touto situací poradit.

85

Rönnow si nyní bez problémů stáhl centr ze vzduchu do náruče. Máme před sebou poslední minutky dnešního utkání.
Dnešní utkání sleduje 21747 diváků.

83

Hosté se poprvé ve druhém poločase usídlili na polovině soupeře. K ohrožení branky to ale zatím nevedlo.

82

Dolberg na pravé straně centroval, míč ale zablokoval na roh jeden z obránců.

80

Baumgartner si ve vzdušném souboji na polovině hřiště pomohl nedovoleně. Domácí jsou tak znovu u míče.

79

Aktivita domácích neutichá a hosté jsou stále pod tlakem.

77

Další zraněný hráč v defenzivě hostů. Kabak opouští hřiště a nahradí ho Bičakčić.

3:1

Góly: 73. Doekhi (Trimmel), 89. Doekhi (Trimmel), 90+6. Leweling (Öztunali) – 44. Bebou (Skov)

Karty:   45+1. Gießelmann (UNB), 90+1. Seguin (UNB) – 45+3. Kabak (HOF)

Nepremenená penalta: 25. Siebatcheu (UNB), mimo

1. FC Union Berlín: Rönnow – Jaeckel, Knoche, Doekhi, Gießelmann, Trimmel – Khedira, Haberer (88. Öztunali), Haraguči (63. Seguin) – S. Becker (88. Leweling), Siebatcheu (63. Behrens).
Náhradníci: Grill – Baumgartl, Skarke, Kemlein, Pantovič.

Tréner: Urs Fischer

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – Akpoguma (42. Kadeřábek), Kabak (77. Bičakčić), Nsoki – Skov, Geiger, Stiller, Angeliño – Bischof (66. Kramarić) – Baumgartner, Bebou (66. Dolberg).
Náhradníci: L. Philipp – Rudy, F. Becker, Damar, Dabbur.

Tréner: André Breitenreiter