Prípravný zápas

AC Sparta Praha – 1. FC Norimberk

3:1

koniec (3:1)

21.01.2023, 14:00 • Generali Česká pojišťovna Arena, Praha - Bubeneč • Karel Jedlička cz

Tipsport: 1.77 3.74 4.01

Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 5:3. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 10:13. (15:57:43)
Výprava i více než tisíc fanoušků Norimberku čeká návrat domů a příští víkend zápas druhé bundesligy proti hamburskému St. Pauli, Sparta se příští sobotu představí na Andrově stadiónu v Olomouci, kde zahájí o posledním lednovém víkendu „jarní“ část české nejvyšší soutěže.
Dalibor Černý uzavřel závěrečným hvizdem zápas, který přinesl čtyři góly do přestávky a v extrémních nefotbalových podmínkách už jen málo zajímavého a žádné vyložené šance ve druhém poločase. Sparta měla skvělý nástup, po rohu hlavičkoval do sítě Vitík a vzápětí hrubku obrany potrestal Haraslín. Hosté se dostali k odpovědi v závěru poločasu, ale na Dafernerovu trefu Sparta stačila odpovědět do šatny Wiesnerem.
Ze zimních posil byl nejvýraznější Kairinen, naopak příliš kazil Laçi a zraněný Kamenović se ukázat pěkné návštěvě nemohl.

90

90

Sparta ještě vhazovala na úrovni šestnáctky, vypadá to ale, že rozhodčí již nic nenastaví.

90

90. Vindahl vyráží Mabilův trestný kop

90

Mabil protáhl Vindahla trestným kopem z 20 metrů, dánský brankář Norimberku se vrhl k pravé tyči a jeho pokus vyboxoval.

89

Na podzim převážně v béčku působící Goljan si zasekl míč kolem Hübnera, který ho podrazil několik kroků před velkým vápnem.

88

Tempelmannovu lacinou ztrátu ve středu pole využil Minčev, ránu z 20 metrů v plné rychlosti však bulharský útočník nasměroval nad bránu.

87

Střídání v týmu 1. FC Norimberk:
ze hřiště odchází Dæhli, přichází Nischalke.

87

Mabil byl zatažen za dres, v ponechané výhodě pak hledal přetaženým pasem Mejdra, ten však při výskoku zasáhl rukou do obličeje Nürnbergera.

85

Sparta sevřela soupeře a Mejdr našel centrem uprostřed šestnáctky Kuchtu, kterému nevyšlo zpracování na volej. Nicméně domácí zůstávají na míči.

83

Qazim Laçi posílá dlouhý pas jen na kopačky Norimberka, na druhé straně se při protiútoku neprotlačil k míči ani Dæhli a tak je znovu v jeho držení Sparta.

82

Dnešní utkání sleduje za hustého sněžení a při teplotě pod bodem mrazu 7229 diváků.