Tipsport extraliga (ČR)

HC Oceláři Třinec – Rytíři Kladno

5:4

koniec (2:1, 1:2, 2:1)

05.02.2023, 15:00 • Werk arena, Třinec • 45. kolo • Michal Samiec (@MichalSamiec) cz

Tipsport: 1.4 5.57 6.4

Pokud jste dnešní zápas sledovali prostřednictvím našeho textového online přenosu, děkuji za pozornost a budeme se těšit opět u dalšího zápasu z třinecké WERK ARENY. Třinecká redakce se přihlásí z dalšího extraligového utkání na třineckém ledě, kterým bude v pátek 17. února 2023 od 17 hodin utkání HC Oceláři Třinec – Mountfield HK, které se bude hrát v rámci 47. kola Tipsport extraligy. Do té doby se mějte pěkně! (17:32:14)

Trestné minuty 4:6
Hosté na začátku třetí třetiny překlopili průběh zápasu na svou stranu, když se individuálně prosadil Jaromír Jágr. Kladenští však nevedli dlouho, Oceláři se se složitou situací, když ztratili vedení 3:1 a museli dotahovat soupeře, poprali nakonec úspěšně. Dvě minuty po Jágrově brance také individuálně rychlým vystoupením s pukem zpoza branky vyrovnal Martin Růžička a vítězný gól byl v režii dvojice Daňo a zakončující Tomáš Marcinko. Hosté už průběh zápasu nekorigovali, tři body tak po těžkém boji zůstaly v Třinci.
Nejlepší hráči: Marko Daňo – Jaromír Jágr

59:52

Marcinko ve střední třetině získal puk a přihrál ještě do strany Růžičkovi. Ten nebude moci zakončit do prázdné branky, domácím to však stačí.

59:47

Hosté tlačili puk kolem mantinelů, ale následně Daňo jej od hrazení dostává do středního pásma.

59:27

Hosté pokračují ve hře bez brankáře.

59:27

Time out pro kladenské Rytíře.

59:27

Kubík se dostal do útočné třetiny, i když to trochu vypadalo jako ofsajd. Patrně měl ještě nohu na modré čáře, ale tak či tak před ním stihl Doudera puk odpálit. Bylo to na kladenskou střídačku.

59:10

Opět hosté hrají ze střední třetiny.

58:55

Slováček sbírá puk ve středním pásmu a nahazuje za Mazance.

58:30

Už tam je. Hosté hrají šest na pět!

58:24

Puk ve středním pásmu. Brízgdala pokukává po střídačce.

58:15

Puk na třinecké střídačce a bude se vhazovat ve středovém kruhu.

58:01

Puk ve středním pásmu a následně jej Doudera poslal aspoň na druhou modrou čáru.

57:42

Tvrdý boj o puk u mantinelu v třineckém obranném pásmu.

57:00

Daňo obral ve střední třetině Jágra a postupoval sám na Brízgalu. Obránce, který jej stačil dojet, mu však zamezil nebezpečné zakončení a za sebou najíždějícího Růžičky si Daňo nevšiml.

56:33

Zakázané uvolnění Kladna opět vrátí hru do útočné třetiny Třineckých.

5:4

Góly a asistencie: 9. Daňo (Nestrašil, Marcinko), 20. Daňo (M. Růžička, Marcinko), 24. Hrňa (Chmielewski), 47. M. Růžička (Daňo), 52. Marcinko (Daňo) – 11. Plekanec (Jágr, Kubík), 32. Kubík (Plekanec, M. Procházka), 39. Indrák (Sotnieks, Klepiš), 45. Jágr (Kubík, Plekanec)

HC Oceláři Třinec: Mazanec (Kacetl) – Marinčin, M. Doudera, Mar. Adámek, J. Jeřábek, Roth, Čukste, Kaňák – M. Růžička (C), Marcinko (A), Daňo – Hudáček, Voženílek, Nestrašil – Hrňa, Dravecký (A), Chmielewski – Hrehorčák, M. Roman, Buček.
Tréner: Zdeněk Moták

Rytíři Kladno: Brízgala (Bow) – Dotchin (A), Kehar, Sotnieks, Slováček, Ticháček, Cibuļskis, Veber – Jágr, Plekanec (C), Kubík – Indrák, Klepiš, M. Procházka – Zikmund (A), Filip, Beran – O. Bláha II, Pytlík, Babka.
Tréner: Otakar Vejvoda

Rozhodca: Hribik, Pilný – Rožánek, Axman

Diváci: 5 268