Menu

Hokej

Turnaj piatich krajín (U17)

Česko – Švajčiarsko

2:0

koniec (1:0, 1:0, 0:0)

08.02.2023, 18:30 • Romanshorn, Švýcarsko • Milan Huppert cz

Česká reprezentace dala zapomenout na nezdar s Finskem, domácí Švýcary porazila výsledkem 2:0.

Důležitý první gól vsítil v 11. minutě Dominik Pavlík, jenž mimo dosah gólmana ztečoval nahození Humeníka. České vedení vylepšil ve 36. minutě plzeňský talent Adam Benák, který tváří v tvář brankáři uspěl bekhendovou střelou. Třetí třetina již žádný gól nepřinesla, a to ani při powerplay domácího celku.

Třetí utkání turnaje odehraje Česko ve čtvrtek v 18:30 proti Švédsku, Švýcaři ve stejný den změří síly s dosud neporaženými Američany. (20:42:00)
Střely na bránu: 24 – 27.

Konec zápasu.

60:00

Se sirénou oznamující konec zápasu neudržel nervy na uzdě Lenny Giger. Do statistik mu rozhodčí připsali dvouminutový trest za vražení na hrazení.

59:47

Po dalším vyhození rozhodčí nemohl odpískat zakázané uvolnění, protože ke kotouči dojel nejrychleji český forvard. Závěr zápasu probíhá v bezpečné vzdálenosti od Maříkovy svatyně.

59:22

Defenziva českého celku funguje na jedničku. Přihrávka do zahuštěného prostoru zůstala u brusle Adama Benáka, který vyhodil puk do středního pásma.

58:53

Oddechový čas pro Švýcarsko.

58:53

První útok v šesti hráčích skončil nezdarem. Z pravého kruhu střílel Nolan Cattin, blokující konkurent přizvedl hrací předmět do ochranné sítě.

58:25

Švýcarští hokejisté získali útočné pásmo a Janosch Hrdina odjel na střídačku. Domácí mužstvo zkouší powerplay.

57:45

Zatím se tak ale neděje. Místo toho zpoza levého kruhu nahazoval Adam Ošmera a jeden z bránících hokejistů puk ztečoval těsně vedle levé tyče.

57:17

Nadvakrát, ale přece dostal Adam Benák puk do středního pásma. Lze očekávat, že pokud Švýcarsko získá tlak v útočné třetině, sáhne k powerplay.

56:47

Brejk rozjel Adam Titlbach. Před modrou čárou ho však rozhodil vystoupivší Niklas Blessing, český útočník sám na sobě způsobil ofsajd.

56:23

Nils Wehrli naznačil přihrávku před bránu, aby nakonec vypálil z poměrně ostrého úhlu, ovšem pouze do boční sítě.

55:55

Do útočné třetiny nabruslil Simone Cavadini. Poté zabrzdil a na modrou nabil Basilemu Sansonnensovi, ten vypálil z první příliš vysoko.

55:22

Po dalším neúspěšném útoku Švýcarska je české vítězství zase o něco blíž. Kličkovaná Jamieho Villarda skončila ještě ve středním pásmu.

54:39

Přečíslení dvou na jednoho řešil Ondřej Kos nahrávkou doprava na Maxmiliana Currana, jenž ve velké příležitost minul levou tyč.

54:28

Snahu o rychlé založení útoku si David Bosson rozmyslel. Raději počkal za vlastní bránou na vystřídání spoluhráčů, následně přenechal touš přijíždějícímu bekovi Geisserovi.

53:50

Pokračujeme v plném počtu na obou stranách. Jamiro Reber i Lukáš Král okamžitě zamířili na střídačku, aby nehrozila žádná další potyčka.

53:21

Matyáš Humeník získal útočné pásmo po levé lajně. S hlavou nahoře pak vyzkoušel křižný pas na Pavlíka, zastavil ho Paul Mottard.

Česko – Švajčiarsko

2:0

koniec (1:0, 1:0, 0:0)

Späť na online

Góly a asistencie: 11. Pavlík (Humeník, Skok), 36. Benák (Skok, L. Král)

Česko: Mařík (Milota) – Hlinský (C), Svozil, Chaloupka, Fibigr, Ošmera, Skok, A. Král – Jecho, Curran, Kos – L. Král, Benák, Titlbach – Vaculík, Pavlík, Humeník – Veselský, Pastor, Spilka – Klíma.
Tréner: Václav Eismann

Švajčiarsko: Hrdina (Soler) – Geisser, Muggli (C), Meier, Ustinkov, Blessing, Johnson, Sansonnens, Cavadini – Mottard, Antenen, Wehrli – Cattin, Tarchini, Bosson – Villard, Reber, Ponzetto – Wey, Grossniklaus, Giger.
Tréner: Patrick Schöb

Rozhodca: Urban, Weber – Urfer, Hodel

Priebeh zápasu
1. tretina
10:12 CZE 1:0 Pavlík (Humeník, Skok)
Po 1. tretine
2. tretina
35:39 CZE 2:0 Benák (Skok, L. Král)
39:56 CZE 2 Curran, nebezpečná hra vysokou hokejkou
Po 2.tretine
3. tretina
42:37 SUI 2 Ponzetto, krosček
51:46 CZE 2 L. Král, nedovolené bránenie
SUI 2 Reber, krosček
60:00 SUI 2 Giger, vrazenie na mantinel
Koniec