4:2

koniec (2:0, 1:0, 1:2)

03.03.2023, 18:00 • Zimný štadión Pavla Demitru • 43. kolo • Filip Kosnáč

Tipsport: 2.47 4.2 2.36

Hostia síce dohrali zápas v útočnom pásme a vytvorili si zaujímavý tlak, ktorý však už nič nepriniesol, a tak sa Trenčín v domácom prostredí raduje z triumfu 4:2 a definitívne si tým zaistil, že ich Nitra v tabuľke nepreskoči a zároveň a zároveň ešte môže zabojovať o ôsme miesto, pretože na Poprad pred posledným zápasom stráca iba jeden bod. Naopak Nitra ešte bude musieť potvrdiť svoju desiatu priečku, ktorá im zaručuje osemfinálovú baráž a k tomu im stačí neprehrať doma s Liptovským Mikulášom. To je odo mňa všetko, ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok večera! (20:37:03)

58:15

Hostia už riskovali dlhšie v hre bez brankára, ale kontaktný gól sa im nepodarilo streliť a O´Connor sa vráti do bránky, pretože sa vhadzuje v stredovom kruhu.

55:45

Nitra dala gól! Hostia sa však ešte nechcú úplne vzdať a využívajú aj ďalšiu presilovú hru zásluhou JAKUBA LACKU, ktorý sa presadil v priestoroch medzi kruhmi! Asistencie: Tvrdoň, Gill

54:28

Vylúčenie v tíme HK DUKLA Trenčín:
Dalecký – 2 min., podrazenie.

53:12

Trenčín dal gól! Hostia sú opäť potrestaní pre svoju nedisciplinovanosť, pretože Trenčín po druhýkrát využil početnú prevahu o dvoch mužov, keď VILIAM ČACHO najprv po peknej diagonálnej prihrávke od Tourignyho trafil tyčku, ale po druhýkrát sa už nemýlil! Asistencie: Tourigny, Petráš

52:52

Vylúčenie v tíme HK Nitra:
Gajdoš – 2 min., krosček.

51:17

Tvrdoň – 2 min., sekanie.

48:59

Nitra dala gól! Zlepšený výkon hostí v tretej tretine viedol k rýchlemu využitiu presilovej hry, keď Krivošíkove nastrelenie Honzík betónom vyrazil do priestoru, kde bol pripravený presne zakončiť JOZEF BALÁŽ a zmaril šancu na čisté konto svojmu bývalému spoluhráčovi! Asistencie: Krivošík, Tvrdoň

48:53

Starosta – 2 min., nedovolené bránenie.

46:51

Bajtek vyskúšal vystreliť z medzi kruhov, ale jeho zakončenie smerovalo len do stredu a Honzíkovi nenarobilo väčšie problémy.

46:32

Sojčík rýchlo zaviedol puk do útočného pásma a svoju individuálnu akciu zakončil ľahkou strelou pre O´Connora.

45:58

Solenský s jednoduchým nahodením z uhla na Honzíka, takže hostia budú pokračovať v útočnom pásme, ale naďalej nepôsobia v ofenzíve nebezpečne.

45:07

Sýkora zakončoval z otočky, ale jeho bekhendová strela z ťažkej pozície nemala šancu na úspech a Honzík stále drží nulu.

44:00

Úvod tretej tretiny prebieha v pokojnom tempe a domáci v krátkom časovom slede dvakrát vyhodili puk na zakázané uvoľnenie.

41:03

Fantastický zákrok O´Connora lapačkou, ktorý doslova uchmatol takmer istý gól Daleckému pri dorážke z tesnej blízkosti.

40:01

V druhej tretine sa obraz hry nezmenil, okrem úvodu, keď hostia mohli streliť kontaktný gól. Stal sa však opak, tretí gól domácich pridal Tourigny a odvtedy nasledovali štyri vylúčenia na strane hostí, takže Nitra ani nemohla pomýšľať na možné vrátenie sa do hry. Tretia tretina sa začne o 19:52.

40:00

4:2

Góly a asistencie: 6. Sojčík (Šťastný, Flick), 11. Petráš (Čacho, Tourigny), 24. Tourigny, 54. Čacho (Tourigny, Petráš) – 49. Baláž (Krivošík, Tvrdoň), 56. Lacka (Tvrdoň, Gill)

HK DUKLA Trenčín: Honzík(Borák) – Tourigny, Starosta, Dalecký, Čacho, Petráš – Nemčík, Pietroniro, Drábek, Flick, Thelin – Martiška, Ozols, Šťastný, Sojčík, Hudec – Kupec, Obdržálek, Jakubec, Krajčovič
Tréner: R. Döme

HK Nitra: O´Connor(Kašík) – Mezei, Green, Bajtek, Baláž, Krivošík – Gajdoš, Bodák, Sýkora, Gill, Lacka – Stacha, Vitaloš, Tvrdoň, Buncis, Elmer – Pupák, Knies, Solenský, Čederle
Tréner: A. Stavjaňa

Rozhodca: M. Žák – M. Štefik