Střely na bránu: 42 – 32 | Přesilová hra: 1/5 – 1/5 | Trestné minuty: 32 – 32

Sergej Bobrovskij (FLA) – 31 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,9 %, odchytal 60:00
Casey DeSmith (PIT) – 38 zákroků, 4 OG, úspěšnost 90,5 %, odchytal 59:46

Radko Gudas (FLA) – 0+0, 0 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 14:47
Jan Rutta (PIT) – 0+0, 0 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 15:06

Tři hvězdy utkání
1. Sergej Bobrovskij (FLA)
2. Aleksander Barkov (FLA) 0+2
3. Aaron Ekblad (FLA) 1+0 (02:55:27)

Florida dokázala v důležitém souboji o divokou kartu porazit Pittsburgh. Skvělý zápas dnes odehrál domácí Carter Verhaeghe, který si připsal dva body za gól a asistenci, zatímco Matthew Tkachuk a Brandon Montour shodně dva body za dvě asistence. V bráně podržel Panthers skvělý Sergej Bobrovskij, který inkasoval pouze jednou. Florida Panthers 4 Pittsburgh Penguins 1.

59:00

Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

57:15

Casey DeSmith opustil bránu a hokejisté Pittsburghu se snaží vykřesat naději při hře bez brankáře. Skóre je 4:1.

55:57

Delší dobu se nehrálo, protože se zkoumalo video a Aleksander Barkov mohl dostat pět minut, nakonec ale dostal pouze dvě minuty za sekání. Neustále tresty.

55:57

Marcus Pettersson dostal deset minut za nesportovní chování, stejně jako poté domácí Matthew Tkachuk.

55:10

Drew O'Connor byl vzápětí vyloučen za podrážení a po komerční přestávce přesilová hra domácích Panthers.

53:58

Josh Archibald se pustil do Ryana Lomberga a oba hráči dostali větší trest. Deset minut za nesportovní chování.

53:58

Jason Zucker vypálil na levém křídle z ostrého úhlu a Sergej Bobrovskij na přední tyči puk zachytil. Poté se strhla obrovská mela. Všechna vyloučení skončila.

51:27

Strhla se obrovská mela a na obou stranách se poté vylučovalo. Bryan Rust dostal dvě minuty za sekání, zatímco Brandon Montour dvě minuty za vysokou hůl.

50:11

Sergej Bobrovskij přišel o masku a Jason Zucker dostal dvě minuty za nedovolené bránění brankáři. Poté mela.

49:53

49:53 Carter VERHAEGHE - 4:1

49:53

Florida právě vstřelila branku! Domácí CARTER VERHAEGHE krásně zamíchal s pukem na vrcholu levého kruhu a ještě lepší střelou zápěstím zamířil nad lapačkou Caseyho DeSmithe do vzdálenějšího pravého horního rohu brány! Asistence: Matthew Tkachuk a Brandon Montour.

49:45

Hodně dlouho se hrálo bez přerušení, poté se ale pískalo zakázané uvolnění proti Panthers. Je to 3:1.

46:29

Pierre-Olivier Joseph vystřelil na ose útočného pásma od modré čáry a jeho střela zápěstím byla velice prudká, nakonec ale těsně minula přední tyč brány.

46:09

Josh Archibald vystřelil na bodu pravého kruhu pro vhazování přes clonu a jeho střela skončila v náručí Sergeje Bobrovského. Následuje reklamní přestávka.

45:10

Panthers nepřesně rozehráli podél trestných lavic a proti domácím se pískalo zakázané uvolnění. Skóre je 3:1.

4:1

Góly a asistencie: 20. Bennett (Verhaeghe, M. Tkachuk), 25. Ekblad (Barkov, Montour), 40. Luostarinen (Barkov), 50. Verhaeghe (M. Tkachuk, Montour) – 29. Letang (Guentzel, Malkin)

Florida Panthers: Bobrovskij (Lyon) – Ekblad (A), Forsling, Montour, M. Staal, Gudas, Mahura – Duclair, Barkov (C), Luostarinen – M. Tkachuk (A), Bennett, Verhaeghe – Reinhart, Lundell, Lomberg – Coli. White, E. Staal, Cousins.
Tréner: Paul Maurice

Pittsburgh Penguins: DeSmith (Jarry) – Letang (A), Dumoulin, Petry, M. Pettersson, Rutta, P. Joseph – Rakell, Crosby (C), Guentzel – Rust, Malkin (A), Zucker – Granlund, Carter, Heinen – Archibald, Bonino, D. O'Connor.
Tréner: Mike Sullivan

Rozhodca: Blandina, Rehman – Tobias, Nansen

Diváci: 16 581