Generali play off Tipsport extraligy (CZ)

HC Olomouc – HC Energie Karlovy Vary

4:1

koniec (2:0, 1:0, 1:1) Stav série: 1:0

09.03.2023, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • Predkolo • Daniel Fekets (@DFekets), Tomáš Němčík cz

Střely na branku 25:22 (19:36:38)
Nejlepší hráči utkání:

Pavel Musil (OLO)
Martin Kohout (KVA)
Skončilo utkání mezi Olomoucí a Karlovými Vary, které vyznělo zaslouženě ve prospěch Hanáků, kteří si šli za vítězstvím už od včerejší první třetiny. Olomouc tak po vítězství 4:1 vede v této sérii v poměru 1:0 na zápasy.

58:30

Alex Rašner má kotouč za vlastní bránou a zatím to nevypadá, že by domácí kupředu spěchali.

57:46

56:53

Dvakrát střílel Jiří Černoch, ale obě jeho rány byly úspěšně zablokovány domácími hráči.

56:10

Kombinace mezi Jiřím Černochem a Ondřejem Beránkem nevyšla ideálně.

55:46

Vyloučení v týmu HC Olomouc:
Jiří Ondrušek – 2 min., podrážení.

55:29

Oba celky v plném počtu.

54:58

Hosté se teď poprvé dostali před bránu Jana Lukáše, ale ze strany hostů je to dosti bezzubé.

54:20

Domácí mají zatím při hře ve čtyřech kotouč v moci a zatím jen šetří čas.

53:29

Jiří Ondrušek – 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary:
Vít Jiskra – 2 min., hrubost.

52:48

Zakončení Tomáše Havlína bylo zbrzděno holí jednoho z domácích hokejistů.

51:33

Čas plyne dále a zatím sledujeme v posledních minutách precizní obranu domácích, přes kterou mají hosté velké problémy se dostat.

50:25

Dělovku Adama Rutara dokázal Štěpán Lukeš vyrazit do ochranné sítě.

49:29

Tomáš Rachůnek chtěl do úniku vyslat svého spoluhráče z formace, ale přihrávka se mu nepovedla.

48:20

Hosté se teď snaží probojovat do útočného pásma, ale domácí dobře brání střední pásmo.

47:05

Před bránou domácích vznikl menší závar, ale olomoucká obrana situaci ustála.

4:1

Góly a asistencie: 1. Kusko (Bambula), 12. P. Musil (Knotek, Orsava), 31. Orsava (P. Musil, Knotek), 47. Plášek ml. (Navrátil) – 44. Kohout (Dlapa, Rohan)

HC Olomouc: Lukáš (Konrád) – Dujsík, Ondrušek (C), Škůrek, Rašner, Švrček, Řezníček, Mareš – Orsava, P. Musil, J. Káňa (A) – Bambula, Knotek (A), Kusko – Plášek ml., Klimek, Navrátil – Rutar, Strapáč, Kucsera.
Tréner: Jan Tomajko

HC Energie Karlovy Vary: Lukeš (Habal) – Huttula, Mikyska, Stříteský, M. Kočí, Havlín, Dlapa, Rohan – Koblasa, Černoch (C), O. Beránek (A) – Rachůnek (A), Gríger, Hladonik – Redlich, Jiskra, Kohout – Kružík, Koffer, Kofroň.
Tréner: David Bruk

Rozhodca: Veselý, Šindel – Brejcha, Špůr