2:5

koniec (1:2, 1:2, 0:1)

14.03.2023, 03:00 • Climate Pledge Arena, Seattle • Jan Prošek cz

Tipsport: 2.62 4.09 2.28

Dallas naprosto zaslouženě vyhrává tento zápas 5:2 a získává další výhru a body do tabulky. Seattle nedokázal se svým soupeřem dnes držet krok. Radek Faksa se do zápasových statistik nezapsal. (05:45:42)

59:28

Jesper Frödén a Daniel Sprong dostali kotouč do útočného pásma, ale obrana si dokázala poradit.

59:00

Hlasatel oznámil poslední minutu hry ve třetině, Dallas se dostal do útočného pásma. Faksova rána byla zblokovaná.

58:40

Domácí hokejisté dál bojují, pokouší se s výsledkem něco udělat, ale naráží na dobře hrající obranu soupeře.

58:00

Dvě minuty hry nás dělí od konce zápasu, sledujeme klidnou pasáž hry. Dallas míří za třetí výhrou v řadě ve venkovních zápasech.

57:07

Jamie Oleksiak se dostal do zakončení, jeho dobrou střelu dokázal zblokovat Radek Faksa.

56:38

Miro Heiskanen pálil od modré čáry, jeho rána se od tyče odrazila zpět do hry.

56:18

Hraje se především ve středním pásmu, sledujeme klidnější pasáž hry.

55:30

Nyní se dostáváme do finální fáze zápasu, Dallas vede o tři branky a podle všeho tento zápas vyhraje.

55:27

Komerční přestávka. Zdá se, že bude v pořádku.

55:27

Mason Marchment má nějaké zdravotní problémy, zůstává ležet na hrací ploše a míří k němu lékaři.

55:18

Nyní se už v poklidném tempu zápas dohrává, hostující celek míří za výhrou.

54:15

Zakázané uvolnění vrací hru před branku Dallasu.

53:22

Alexander Wennberg kombinoval se spoluhráči v útočném pásmu, ale pokus o zakončení mu nevyšel podle představ.

52:50

Wyatt Johnston byl volný před brankou, dostal puk, ale pokus o zakončení mu nevyšel podle představ.

52:00

Po krátké přestávce pokračuje utkání dál, Domi nabral rychlost ve středním pásmu, ale zakončení se mu nepodařilo podle představ.

51:34

Max Domi pálil z dobré pozice, domácí brankář kryje kotouč, komerční přestávka.

50:50

Jordan Eberle se dostal do brejku, mířil sám na brankáře, ale neuspěl.

50:24

Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetině, sledujeme rychlý hokej, který musí nestranné fanoušky bavit.

49:22

Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude před brankou Krakenů.

48:56

Eeli Tolvanen hledal dlouhou přihrávkou spoluhráče, ale asi chyběla přesnost.

48:40

Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje, oba kluby se snaží hrát atraktivní hokej.

47:42

Domácí se pokouší hrát aktivně, Jordan Eberle pálil od modré čáry, brankář si s jeho pokusem dokázal poradit.

47:00

Jake Oettinger kryje kotouč, komerční přestávka.

46:44

Domácí hokejisté toto oslabení přečkali, nyní se pokouší hrát aktivně a se zápasem něco udělat.

46:00

Jake Oettinger má kotouč za svou brankou, odkud musí rozehrávat.

45:50

Dallas kombinuje před brankou soupeře.

45:20

Hostující celek se usadil v útočném pásmu, nyní dokázal vyhodit přes všechny čáry.

44:31

Vyloučení v týmu Seattle Kraken:
Will Borgen – 2 min., vysoká hůl.

44:04

Dallas se dostal do útočného pásma, Ty Dellandrea tečoval puk před brankou, a pak musel Martin Jones zasahovat.

42:25

Jamie Oleksiak se šikovně dokázal vrátit do svého obranného pásma a zastavil nebezpečně vypadající akci soupeře.

42:00

Jen těžko se domácí hokejisté dostávají do střeleckých pozic, hostující celek v tomto zápase dominuje.

40:40

40:40 Jason ROBERTSON - 2:5

40:40

Dallas právě vstřelil branku!
I třetí přesilovku v tomto zápase dokázal hostující celek proměnit. Po rychlé akci se prosazuje tvrdou ránou JASON ROBERTSON. Asistence: Miro Heiskanen a Jamie Benn.

40:01

Dallas se dostal do vedení o dvě branky, následně domácí dokázali šikovnou tečí snížit na rozdíl jediného gólu. Velmi rychle ale hosté odpověděli a vzali si náskok o dva góly zpět.

40:00

39:30

Domácím se podařilo vyhodit přes všechny čáry.

39:15

Adam Larsson – 2 min., podrážení.

39:00

Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.

38:25

Sledujeme rychlejší pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji usadit před brankou soupeře.

38:09

Jamie Benn se propracoval do zakončení, s jeho pokusem si tak tak poradil brankář.

37:42

Seattle vybojoval buly v útočném pásmu.

37:42

Jake Oettinger vůbec nevěděl, kde má kotouč, ale dokázal ho udržet před brankovou čárou.

37:10

Vince Dunn mohl zakončovat od modré čáry, pokračoval v kombinaci, ale následně puk kryje brankář.

37:00

Tlak Krakenů pokračuje dál.

36:33

Oliver Bjorkstrand měl obrovskou šanci, jeho rána ke vzdálenější tyči jen o malý kousek minula cíl.

35:46

Hostující celek vyhazuje přes všechny čáry, domácí musí rozehrávat od své branky.

35:33

Vyloučení v týmu Dallas Stars:
Mason Marchment – 2 min., držení.

35:09

Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, domácí celek sice snížil, ale hosté bleskově odpověděli.

33:42

33:42 Wyatt JOHNSTON - 2:4

33:42

Je to gól, vylučovat se nebude, po pěkné individuální akci se prosazuje faulovaný WYATT JOHNSTON. Probojoval se okolo obránců, a pak blafákem oklamal brankáře a zakončoval do odkryté části branky Asistence: Jevgenij Dadonov a Ryan Suter.

33:28

33:28 Eeli TOLVANEN - 2:3

33:28

Seattle právě vstřelil branku!
Šikovnou tečí před brankou usměrnil ránu od modré čáry do branky nedostatečně obsazený EELI TOLVANEN. Asistence: Vince Dunn.

32:30

Jordan Eberle měl obrovskou šanci, zůstal sám před brankou, ale brankáře prostřelit nedokázal. Velmi dobré čtení hry od gólmana Dallasu.

32:10

Joe Pavelski postupoval do útočného pásma, ale píská se ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

31:40

Po komerční přestávce pokračuje zápas dál.

30:36

Justin Schultz vypracoval střeleckou pozici pro spoluhráče, Jordan Eberle však minul branku.

30:02

Jared McCann pálil z dobré pozice na kruhu, Jake Oettinger na jeho pokus dobře viděl a puk zastavil.

29:08

Přesilovku si nyní vyzkouší také domácí celek, který se po vyhraném buly usadil v útočném pásmu.

29:08

Jani Hakanpää – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

28:30

Hra se přelévá ze strany na stranu, sledujeme atraktivní hokej, který musí fanoušky bavit. Především ty Dallasu.

28:11

Yanni Gourde se propracoval do zakončení, ale brankáře soupeře prostřelit nedokázal.

27:06

Jake Oettinger kryje další ránu soupeře, Matthew Beniers pálil z pravé strany, trefil masku brankáře.

27:00

Matthew Beniers ani jeho spoluhráč nedokázali z dobré pozice před brankou přesněji zamířit.

26:24

11:19, tak vypadá statistika střel na branku, sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit.

26:10

Martin Jones kryje ránu, kterou vyslal Colin Miller. Komerční přestávka.

25:55

Hostující celek se dostal do brejku, ale domácí brankář své spoluhráče dokázal podržet.

25:12

Delší dobu nyní čekáme na nějakou výraznější šanci.

24:17

Zakázané uvolnění se píská proti Dallasu, vhazovat se bude před jeho brankou.

24:00

Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, střelecky aktivnější hosté vedou o dva góly.

23:03

23:03 Joe PAVELSKI - 1:3

23:03

Hostující celek navyšuje své vedení, střelou od modré čáry dokázal kotouč poslat přesně do horní části branky JOE PAVELSKI. Asistence: Jamie Benn a Miro Heiskanen.

22:36

Z kraje druhé třetiny si přesilovku zahrají hosté. Tu první dokázali proměnit, uvidíme, jak si povedou nyní.

22:36

Jamie Oleksiak – 2 min., podrážení.

22:25

Fredrik Olofsson napadal rozehrávku soupeře a málem se dostal k puku před brankou. Domácí obránce situaci zvládl.

22:04

Martin Jones kryje kotouč po střele soupeře od modré čáry. Dallas získal buly v útočném pásmu.

21:45

Hosté se pokoušeli získat útočné pásmo, což se jim nepodařilo. Následné zakončení míří vedle.

20:40

Jason Robertson hlídkoval před brankou, ale nedokázal volný kotouč dostat do branky.

20:01

Utkání pokračuje druhou třetinou, lepší výchozí pozici mají hosté. Ti vedou o jednu branku.

20:01

20:00

19:35

Už se pravděpodobně nic nestane.

19:00

Oznámena byla poslední minuta hry ve třetině. Střelecky mají převahu hosté.
Jake Oettinger zasahuje proti střele, kterou vyslal Jared McCann. Bude se vhazovat v útočném pásmu Krakenů.

18:16

Jani Hakanpää rozehrává od své branky, Esa Lindell pokračoval v akci, ale nakonec je z toho jen icing.

18:00

Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině, Dallas se usadil před brankou soupeře, ale prosadit se nedokázal.

16:41

Martin Jones musel zasahovat, poradil si s rychlou střelou soupeře z otočky. Více ze hry mají nyní hosté, kteří se pokouší získat zpět dvoubrankové vedení.

15:39

Vhazovat se bude před brankou domácích, ti prohráli buly, a pak museli čelit ráně od modré čáry. Brankář si dokázal poradit.

15:00

15:00 Yanni GOURDE - 1:2

15:00

Domácí celek se prosazuje a snižuje na rozdíl jediné branky, od zadního mantinelu se odrazil puk před branku, kde byl YANNI GOURDE. Jeho bekhendové zakončení si do vlastní branky srazil Joe Pavelski. Asistence: Vince Dunn a Jesper Frödén.

14:27

Eeli Tolvanen zblokoval zajímavou střelu Dallasu od modré čáry. Sledujeme atraktivní hokej.

14:03

Jamie Benn se dostal do útočného pásma, Will Borgen jeho šanci dokázal dobrým defenzivním zákrokem zastavit.

13:10

Fanoušci jsou ve varu, tři dobré střely vyslali domácí hráči na branku soupeře během jednoho střídání, ale obrana si dokázala poradit v čele s brankářem.

12:44

Jaycob Megna ani nadvakrát nedokázal proměnit své dobré střelecké pozice. Nejlepší pasáž hry ze strany domácích.

12:18

Jared McCann se z ničeho nic dostal do střelecké pozice, objevil se s pukem před brankou, ale neuspěl.

12:00

4:9, tak aktuálně vypadá statistika střel na branku, více ze hry má hostující celek.

11:12

Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, následně se domácí dostali do ofsajdu, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

10:10

Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, Miro Heiskanen se dostal k bekhendové střele, kterou zblokovala obrana.

10:05

Zakázané uvolnění proti domácím.

09:43

Domácí rozehrávají od své branky, přes střední pásmo se však Krakeni do útočné třetiny nedostali.

09:22

Jani Hakanpää zakončoval jako obránce od modré čáry, jeho pokusu nechybělo moc.

08:34

4:5, tak vypadá statistika střel na branku, více ze hry mají hráči Dallasu.

08:14

Úvod zápasu vyšel jednoznačně lépe hostujícímu celku, který se dvakrát dokázal prosadit a zaslouženě vede.
Komerční přestávka.

06:50

Fredrik Olofsson se propracoval do útočného pásma, ale přihrávka před braku mu nevyšla podle představ.

05:43

05:43 Jamie BENN - 0:2

05:43

Hostující celek velmi rychle dokázal proměnit přesilovku a dostává se do dvoujnásobného vedení. Po pěkné akci v útočném pásmu oklamal brankáře a prostřelil JAMIE BENN. Asistence: Jason Robertson a Joe Pavelski.

05:34

Yanni Gourde – 2 min., sekání.

05:00

Domácí celek se pokouší vrátit k aktivní hře, snaží se vypracovat si stabilnější tlak v útočném pásmu.

03:13

03:13 Jevgenij DADONOV - 0:1

03:13

Hostující celek se dostává do vedení, po šikovné a možná i šťastné teči před brankou dokázal střelu z ostré pozice usměrnit do branky JEVGENIJ DADONOV. Asistence: Wyatt Johnston a Miro Heiskanen.

02:10

Jake Oettinger vůbec nevěděl, kde je kotouč, ale dokázal jej udržet před brankovou čárou. Následně se domácí dostali do ofsajdu.

01:20

Domácí začali aktivně, usadili se v útočném pásmu, kde kombinují.

00:47

Eeli Tolvanen se propracoval do střelecké pozice, z mezikruží vypálil a jeho pokus o malý kousek minul branku.

00:28

Jake Oettinger kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou. Jaden Schwartz nahodil šikovně kotouč na branku.

00:17

Dallas se jako první dostal do útočného pásma, ale pokus o zakončení nevyšel.

00:01

Seattle Kraken: Mar. Jones (Grubauer) – Dunn, A. Larsson, Oleksiak, Borgen, Jayc. Megna, Schultz – Beniers, McCann, Eberle – Schwartz, Wennberg, Bjorkstrand – Tolvanen, Gourde, Frödén – B. Tanev, Donato, Sprong.

Dallas Stars: Oettinger (M. Murray II) – Heiskanen, C. Miller, Lindell, Hakanpää, R. Suter, Hanley – J. Robertson, Hintz, Pavelski – Ja. Benn, W. Johnston, Dadonov – Marchment, Domi, Dellandrea – Kiviranta, Faksa, F. Olofsson.
Hokejisté Dallasu jsou v tabulce Centrální divize na prvním místě, mají 85 bodů z 66 zápasů. Z posledních pěti zápasů vyhráli hned čtyři, klubu z Texasu se velmi daří. Seattle je v tabulce Pacifické divize třetí za Vegas a Los Angeles. Poslední dva zápasy tým prohrál. Vzhledem k boji o play-off se v tomto zápase hraje o velmi důležité body.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Seattle Krakena Dallas Stars.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

2:5

Góly a asistencie: 15. Gourde (Dunn, Frödén), 34. Tolvanen (Dunn) – 4. Dadonov (W. Johnston, Heiskanen), 6. Ja. Benn (J. Robertson, Pavelski), 24. Pavelski (Ja. Benn, Heiskanen), 34. W. Johnston (Dadonov, R. Suter), 41. J. Robertson (Heiskanen, Ja. Benn)

Seattle Kraken: Mar. Jones (Grubauer) – Dunn, A. Larsson (A), Oleksiak, Borgen, Jayc. Megna, Schultz – Beniers, McCann, Eberle (A) – Schwartz, Wennberg, Bjorkstrand – Tolvanen, Gourde, Frödén – B. Tanev, Donato, Sprong.
Tréner: Dave Hakstol

Dallas Stars: Oettinger (M. Murray II) – Heiskanen (A), C. Miller, Lindell, Hakanpää, R. Suter, Hanley – J. Robertson, Hintz, Pavelski (A) – Ja. Benn (C), W. Johnston, Dadonov – Marchment, Domi, Dellandrea – Kiviranta, Faksa, F. Olofsson.
Tréner: Peter DeBoer

Rozhodca: Rehman, Markovic – Tobias, Apperson

Diváci: 17 151