2:1

koniec (0:0, 1:0, 1:1)

15.03.2023, 01:00 • Bridgestone Arena, Nashville • Aleš Pur (@PurAles) cz

Tipsport: 2.1 4.11 2.91

Utkání je u konce a domácí se mohou radovat z důležitých dvou bodů. Ani ve třetí třetině to nebyl zrovna hokej hvězdné kvality, oba celky se v koncovce trápily, ale zároveň jsme se dočkali napínavé koncovky. Nashville se sice ve 43. minutě dostal do dvoubrankového vedení, když se tečí Footeho nahození od modré čáry prosadil Thomas Novak, hosté ale v závěru vytáhli dlouhou power-play, podpořenou vyloučením na straně soupeře a v 58. minutě snížil Alex Chiasson. Detroit poté pokračoval ve hře bez brankáře, další gól však nepřidal a zápas tak skončil výsledkem 2:1. Po této výhře je Nashville na pátém místě Centrální divize se 75 body, Detroitu patří v Atlantické divizi sedmé místo se 69 body.

Nashville se v dalším utkání představí v pátek od 1:00 na svém ledě proti Chicagu, Detroit bude hrát až v sobotu od 18:00 doma proti Coloradu.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:19:44)
Utkání sledovalo 17 644 diváků.
Česká a slovenská stopa

Filip Zadina (DET) – 0+0, -1 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 12:43
Dominik Kubalík (DET) – 0+0, 0 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 13:32

59:51

Zakázané uvolnění Nashvillu, vhazovat se bude po levici domácího gólmana.

59:25

Larkin číhal u pravé Sarosovy tyčky, nedokázal ale puk sklepnout za jeho záda. Domácí poté vyhodili do středního pásma.

58:48

Samozřejmě pokračuje hostující power-play, Detroit se tlačí za srovnáním skóre.

57:44

57:44 Alex CHIASSON - 2:1

57:44

Detroit právě vstřelil branku!
Přesilovka je využitá a hosté se vrací do zápasu. Puk se z pravé strany dostal na brankoviště, kde stál ALEX CHIASSON a od něj se puk odrazil za Sarose. Po akci se dlouho zkoumalo video, neboť tam byl pohyb kopnutí, nicméně gól byl uznán a je to 2:1. Asistence: Andrew Copp, Lucas Raymond.

57:35

Po dlouhé kombinai vystřelil z levého kruhu Perron, tohle Saros vyrazil.

57:20

Před zahájením přesilovky si Detroit ještě bere oddechový čas.

57:20

No a pozor! Domácí Dante Fabbro fauloval ve vlastním pásmu, dostal dvě minuty za hrubost a Detroit tak bude hrát v šesti proti čtyřem.

57:02

Husso je na střídačce, hosté zahájili power-play!

56:47

Tentokrát už Saros pro jistotu přerušil hru, z levého křídla jej ohrožoval Kubalík.

56:21

Za hosty neuspěl ani Kubalík, Detroit stále marně dobývá branku.

55:47

Chiarotova střela od modré byla sražena, puk skončil u levého mantinelu.

55:13

Na pravém křídle dostal trochu prostoru Zadina, volil tvrdou ránu z nápřahu, puk však poslal nad Sarosovu branku.

54:12

Larkin se sice dokázal proháčkovat mezi obránci Nashvillu, jenže poté musel zakončovat pouze z bekhendu a Sarosovu branku tím prakticky neohrozil.

53:49

Je po přesilovce, Detroit může opět hrát v pěti.

53:29

Nepovedené nahození hráčů ve žlutém, puk zase letí ven z pásma.

52:19

Akce domácích byla zastavena hvizdem čárového, pískal se ofsajd.

51:49

Další potíž pro Detroit. Ve vlastním pásmu se u branky dopustil faulu Jake Walman a na trestnou lavici odjel s dvouminutovým trestem za podrážení.

50:56

Domácí nyní vyhodili tak, že z toho zakázané uvolnění nebylo, začíná se od Hussovy branky.

50:16

Hostům bylo odpískáno zakázané uvolnění, Detroitu se však verdikt nelíbil, rozhodčí to ale neblomilo.

49:38

Z pravého kruhu vystřelil Austin Czarnik, puk se zastavil o nohy jednoho z obránců, domácí gólman byl v tuto chvíli bez práce.

48:49

Hraje se dlouho bez přerušení, poslední okamžiky hlavně ve středním pásmu.

47:24

Detroit začíná lehce přidávat na tempu, na Sarose to létá ze všech možných pozic, ten ale i nadále drží čistý štít.

46:47

Seider to také zkusil z dálky, Saros vyrazil puk do rohu.

46:05

Häggpvp nahození od levého mantinelu bylo sraženo, tohle zřejmě nebude cesta, která by hostům přinesla gólový úspěch.

45:24

Menší zmatky v pásmu před Sarosem, přesto z toho domácí vyšli bez úhony a už vyváží ven k červené čáře.

44:47

Od modré čáry nahazoval Larkin, Saros měl výborný výhled a puk vytěsnil svým pravým betonem.

43:34

O odpověď se pokoušel Kubalík, hostům ale není zatím v koncovce přáno.

42:22

42:22 Thomas NOVAK - 2:0

42:22

Nashville právě vstřelil branku!
Teď už to ale domácím vyšlo a vedou o dvě branky. Po souboji o puk se hra dostala na modrou čáru, odkud nahodil Foote a u branky působící THOMAS NOVAK skvěle tečoval pod břevno Hussovy branky – 2:0! Asistence: Cal Foote, Kiefer Sherwood.

41:26

Zleva se o něco podobného pokoušel Tomasino, ale ještě než vystřelil, byl u něj Seider a puk mu odebral.

40:45

Domácí u puku, snaží se přejít do útočného pásma a případně ohrozit Hussa. Chybí tomu ovšem rychlejší tempo.

Trestné minuty: 6:8
Čtyřicet minut hry je za námi a blíže k výhře má domácí Nashville. I ve druhé třetině pokračoval upracovaný hokej s minimem šancí, kdy většina akcí končila ještě před střelou, či úspěšným blokem obrany. O zatím jedinou branku se ve 31. minutě postaral Kiefer Sherwood, když zužitkoval Tomasinovu přihrávku před brankoviště. Do kabin se tak odešlo za stavu 1:0 a Detroit bude muset do třetí části hodně přidat, pokud nechce odjet s prázdnou.

40:00

39:15

Nenápadná akce domácích se změnila v přečíslení, vše ale pokazila nepřesná zadovka na Smithe, který by jinak už mohl zakončovat od vrcholu kruhů.

38:41

Po delší době si zachytal i Saros, Detroit by rád srovnal ještě před odchodem do kabin.

37:56

Dlouhý puk od domácích pouze projel kluzištěm a skončil na zakázaném uvolnění. Hra se tak stěhuje před Sarose.

37:20

Fabbro posunul puk za branku Detroitu, tam se akci snažil rozvinout Duchene. Obrana Detroitu jej ale dál nepustila.

36:25

Nyní už Husso zasahovat musel, z levého kruhu se jej snažil překvapit Barrie. Neúspěšně.

35:46

Od modré čáry vystřelil Barrie, jeho rána byla zablokována, k Hussovi se nedostala.

34:48

Saros zastavil puk za svou brankou a pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou.

33:18

Nyní už musel Saros zasahovat, z pravé strany jej chtěl překonat Larkin.

32:41

Määttä nahazoval před brankoviště na teč, puk ale pouze prolétl prostorem a skončil u zadního mantinelu.

31:50

Detroit se samozřejmě hned pouští do snahy srovnat a kombinuje v útočném pásmu.

30:58

30:58 Kiefer SHERWOOD - 1:0

30:58

Je tu úvodní branka, domácí jdou do vedení. Nashville dostal puk do útočného pásma, po krátkém souboji u mantinelu se hra posunula ke kruhu, Tomasino přihrál před brankoviště, kde byl na chvíli volný KIEFER SHERWOOD a ten se trefil přesně k levé Hussově tyčce – 1:0. Asistence: Philip Tomasino, Colton Sissons.

30:34

A už je po přesilovce Nashvillu, hosté jsou v plném počtu.

30:20

Puk letí z pásma Detroitu, hosté mohou prostřídat.

29:45

Tahle přesilovka je ze strany Nashvillu opravdu nátlaková, na Hussa to létá z obou stran, ten se má na brankové čáře co ohánět.

28:34

Hra v pěti nám moc dlouho nevydržela, vylučuje se na straně Detroitu. Dvě minuty za držení dostal Robert Hägg.

27:44

Nashville je v plném počtu.

27:42

Kubalíkova střela skončila mezi Sarosovými chrániči. Detroit měl sice celkem aktivní přesilovku, ale ani tady to na gól nestačilo.

26:37

Se svou ranou z mezikruží neuspěl ani Raymond.

26:01

Po rychlé kombinaci střílel Seider, Saros měl ale slušný výhled a povedlo se mu puk vyrazit. Jeho spoluhráči pak vyhodili do středního pásma.

25:44

Už se pískalo a dvěma minutami za držení byl potrestán Roman Josi.

25:16

Hosté mají ponechanou výhodu, zatím tedy v útočném pásmu krouží v šesti lidech.

24:57

Zatím marně čekáme na úvodní gól, nepovedlo se to ani domácím, Larkin se dobře vrátil do obrany a akci Nashvillu přerušil.

23:11

Je po přesilovce, Detroit hraje v plném počtu.

22:48

Další vyhození hostů, nyní to Larkin vzal vysokým obloučkem až před Sarose.

22:14

Ernemu se podařilo vystrkat puk z obranného pásma, i tohle oslabení zatím hosté zvládají na výbornou.

21:11

Vylučuje se na straně Detroitu, hosté se provinili tím, že hráli v šesti. Dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká David Perron.

20:50

Máme tu opatrný úvod, o něco málo více ze hry mají domácí. Na Hussovo ohrožení to ale zatím není.

Trestné minuty: 4:4
Je za námi první třetina, která přinesla nepříliš akční hokej s minimem střel. Přesto byly na obou stranách akce, které přinesly vzruch, ať už to byl Hussův zákrok lapačkou proti Ducheneho popíchnutí puku, nebo výpad Detroitu s Kubalíkovým zakončením z pravého kruhu. Gólu jsme se ale v této části nedočkali, do kabin se odešlo za stavu 0:0.

20:00

19:48

Ještě jeden závar před Sarosem, ten si musel poradit hlavně s pokusem Larkina, který číhal u jeho pravé tyčky.

19:17

Chiarot nahazoval od modré čáry, tečovaný puk byl sražen tak, že Saros byl bez práce.

18:48

Hosté se v posledních minutách nemohou dostat do pořádného zakončení, akce končí už u modré čáry.

17:20

Detroit zvládl oslabení bez úhony, hraje se tak zase v plném počtu.

17:14

Josi napřáhl ke golfáku, na tuto střelu měl Husso ale výborný výhled a zvládl vytáhnout rychlý zákrok lapačkou.

16:31

A další chyba Nashvillu při přechodu do útočného pásma, Evangelista se vystavil do ofsajdu.

15:55

Nezvládnutá kombinace u levého mantinelu znamenala ztrátu puku, hosté poté snadno vyhodili.

15:34

Josiho tečovaná střela od modré čáry skončila těsně nad Hussovou branku, ten toho mnoho neviděl...

15:20

Nashville si dá přesilovku, neboť Dylan Larkin dostal dvě minuty za podrážení.

14:51

Krátký závar před Hussem, vrcholem všeho byla střela od modré od Barrieho, hostující brankář pak musel krotit puk, který se nepříjemně odrazil od zadního mantinelu.

13:45

Nesledujeme teď zrovna strhující zápas, oba celky si dávají velký pozor, aby náhodou nechybovaly.

12:26

Larkinovi se sice povedlo celkem hravě přejít přes modrou čáru, neměl ovšem podporu spoluhráčů na to, aby od levého mantinelu rozvinul akci a tak pouze nahodil do rohu.

11:15

Ne po přesilovce, Nashville je opět v plném počtu.

10:46

Nashvillu se povedlo vyhodit, hosté tak musí začít až od Hussa.

10:13

Perron dostal přihrávku na levou stranu, neměl ale kudy procpat bekhendovou přihrávku mezi kruhy na zakončení.

09:15

Dnes druhá přesilovka pro Detroit, nyní obdržel dvouminutový trest za sekání domácí Kiefer Sherwood.

08:50

08:50 Saros vychytal volného Kubalíka

08:50

Hosté se dostali do rychlého brejku, přihrávku na pravou stranu dostal Kubalík, Saros se ale stihl včas přemístit a střelu vyrazit. Následná Kubalíkova dorážka šla do boční sítě.

07:40

Nashville v krátkém náporu, obrana Detroitu má teď docela co dělat, aby vše zvládala ukočírovat.

06:50

Trocha nepřesností na obou stranách hry, oba gólmani tak mají chvíle na relax.

05:38

Už jsou v plném počtu oba týmy, na led naskočil i Seider.

05:16

05:16 Husso a jeho máchnutí lapačkou

05:16

Husso si připsal efektní zákrok lapačkou, když máchl rukou proti nepříjemně letícímu puku.

05:07

Domácí tým je v plném počtu, je tu zkrácená přesilovka Nashvillu.

04:33

Více prostoru na ledě zatím vyhovuje více hostům, ti jsou usazeni v útočném pásmu, Sarose ale Detroit neohrožuje. Hraje se spíše okolo mantinelů.

03:38

Je po přesilovce, neboť ve vlastním pásmu fauloval Moritz Seider a dostal dvouminutový trest za hákování.

03:15

Hned po buly se ke střele z pravé strany dostal Raymond, tohle šlo jen těsně vedle.

03:07

Je tu první přesilová hra, zahrají si ji hosté, Dvě minuty za podrážení dostal Matt Duchene.

02:09

Chybná rozehrávka i na straně Detroitu, i hosté si už připsali zakázané uvolnění.

01:22

U modré čáry Walman nejprve naznačil střelu, poté skutečně vystřelil, ale trefil pouze Glasse.

00:54

Hosté poprvé v útočném pásmu, soupeř poté pouze vyhodil na zakázané uvolnění. Vše se tak vrací před Sarose.

00:01

Nashville Predators: Saros (Lankinen) – Fabbro, Josi (C), Barrie, Lauzon, C. Foote, Gravel – Duchene (A), Glass, Tomasino – Evangelista, Novak, Sherwood – Co. Smith, Sissons (A), Trenin – Asplund, Jankowski, Afanasjev.
Trenér: John Hynes

Detroit Red Wings: Husso (Hellberg) – Chiarot (A), Määttä, Seider, Walman, Lindström, Hägg – Raymond, Larkin (C), P. Suter – Perron (A), Copp, Kubalík – Berggren, Veleno, Zadina – Chiasson, Czarnik, Erne.
Trenér: Derek Lalonde

Rozhodčí: Lambert, StPierre – Berg, Mahon.
Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v Bridgestone Areně začne v 1:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.