koniec (1:0)

02.04.2023, 19:30 • 3. kolo • Dávid Švec

Tipsport: 1.45 4.67 6.38

Odo mňa je to pre dnešný deň všetko, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok večera. Dočítania priatelia. (21:25:47)
Šesťbodový náskok DAC na čele tabuľky je realitou, pretože zverenci trénera Adriána Guľa víťazia nad Žilinou 1:0! O všetkom rozhodol v 14. minúte zápasu Ammar Ramadan, ktorý sa presadil v súboji s Patrikom Leitnerom.

90+4

90+4

Loptu od svojej bránky bude vykopávať žilinský brankár Matej Slávik.

90+3

Žltá karta pre tím DAC 1904 Dunajská Streda (Sebastián Nebyla).

90+2

V pokutovom území Žiliny po súboji padol na trávnik Szánthó, penalta to však nebude.

90

V druhom polčase bude hlavný rozhodca Kružliak nadstavovať minimálne štyri minúty.

89

Dlhá lopta domácich na Blackmana, Slávik však výborne čítal hru, vybehol a loptu pred domácim futbalistom skryl do svojich rukavíc.

88

Prudká lopta Šošonov z pravej strany pred Petráša, obrana DAC odoláva.

88

Kaprálik sa snažil presadiť na ľavej strane, lopta však končí za čiarou a nasledovať bude odkop Samuela Petráša.

87

Striedanie v tíme DAC 1904 Dunajská Streda:
z ihriska odchádza Miroslav Káčer, prichádza Sebastián Nebyla.

86

Na trávniku ostáva ležať Miroslav Káčer, ktorý má kŕče, bývalí spoluhráči sa mu okamžite snažia pomôcť.

85

Jambor v kombinácii s Ďurišom, všetko však rieši Samuel Petráš, ktorý výborne prečítal hru a skryl loptu do svojich rukavíc.

83

Domáci zvyšujú tlak v ofenzíve, ich kombinácia však končí na hranici žilinskej šestnástky.

82

z ihriska odchádza Željko Gavrić, prichádza Ioannis Niarchos.

81

Striedanie v tíme MŠK Žilina:
z ihriska odchádza Krisztian Bari, prichádza Richmond Owusu.

80

Do konca zápasu ostáva necelých 10 minút a v MOL aréne začína akcia striedať akciu!

78

Domáci sa snažia zlomiť žilinskú obranu, Šošoni však takisto so snahou o útok.

77

Rýchla akcia domáceho tímu, Szánthó našiel pred bránkou Žiliny Gavrića, ktorý však z prvej trafil len dobre postaveného Mateja Slávika!

76

Kalmár na pravej strane v kombinácii s Gavrićom, ktorý však nedokázal trafiť loptu pred opustenou žilinskou bránkou!

75

DAC kráča za navýšením svojho náskoku na čele ligovej tabuľky. Ak dnes zverenci Adriána Guľu zvíťazia, budú mať pred Slovanom Bratislava šesťbodový náskok.

74

Žltá karta pre tím MŠK Žilina (Tomáš Nemčík).

73

Ďalšia strela Šošonov vysoko nad bránku Samuela Petráša.

72

Rýchla kombinácia Žiliny po ľavej strane, Risvanis skvelým sklzom zastavil rýchlonohého Bariho.

71

Po súboji ostáva na trávniku ležať Andzouana, zdá sa však, že po krátkej intervencii lekára domáceho celku bude môcť pokračovať v zápase.

70

Do konca riadneho hracieho času ostáva necelých 70 minút, DAC stále vedie nad Žilinou 1:0.

69

V týchto momentoch sú aktívnejší futbalisti MŠK, no stále nedokázali priamou strelou ohroziť Samuela Petráša.

68

Kaprálik sa znovu snažil prebiť cez Andzouanu, ten však dnes mládežníckeho reprezentanta Slovenska stráži doslova ako oko v hlave.

67

Žilinčania v kombinácii v strede poľa.

66

z ihriska odchádza Mário Sauer, prichádza Samuel Gidi.

66

z ihriska odchádza Matúš Rusnák, prichádza Dominik Javorček.

66

K realizácii priameho kopu sa postavil Adam Kopas, jeho delovka však končí vedľa pravej tyče Petrášovej bránky!

65

Do hry príde v drese Žiliny Dominik Javorček. Medzičasom Kaprálika fauloval Brunetti, MŠK bude zahrávať priamy kop.

65

Domáci fanúšikovia znovu neúnavne ženú svoj tím do útoku.

64

Bežecký súboj Pinto versus Nemčík v prospech žilinského obrancu.

63

Futbalisti DAC do rozohrávky znovu zapájajú aj brankára Samuela Petráša.

62

Domáci znovu v typickej kombinácii v strede poľa, badať, že zisk troch bodov je dnes pre DAC absolútnou prioritou.

61

Blackmanov šikovný strelecký pokus k ľavej tyči, Slávik loptu dokázal vyraziť. Na počudovanie všetkých však bude nasledovať odkop od Slávikovej bránky a nie rohový kop DAC!

60

Na Žitnom ostrove máme za sebou hodinu hry, DAC stále vedie nad Žilinou 1:0.

59

Striedajúci Dávid Ďuriš sa oprel do strely, mieril však mimo priestoru Petrášovej bránky.

58

Hra sa znovu prelieva zo strany na stranu, zápasu však trošku chýba šťava a viac vyložených gólových šancí.

57

Matúš Rusnák skúsil strelu pravačkou z veľkej diaľky, o hodný kus však minul ľavú tyč Petrášovej bránky.

56

Káčer využil zaváhanie Bariho, následný oblúčik a la Antonín Panenka sa však ku Gavrićovi nedostal.

55

Do rozohrávky domáceho celku sa zapája aj brankár Samuel Petráš.

54

Rohový kop Žiliny z ľavej strany zahral Adam Kopas nakrátko, následne prišiel však predsa len center pred bránku DAC, Risvanis však loptu bez problémov upratal do bezpečia.

54

Milan Dimun je po krátkej chvíli znovu na nohách a bude môcť pokračovať v zápase.

53

Rusnákova tvrdá strela z pravej strany trafila Milana Dimuna, ktorý ostáva ležať na trávniku, následne odrazenú loptu Iľko napálil vedľa Petrášovej bránky.

52

Zsolt Kalmár inkasoval nepríjemný zásah loptou, je síce otrasený, ale v zápase bude pokračovať.

51

Ďuriš faulovaný v strede poľa, dopredu tak pôjdu Žilinčania.

50

Zmätky v žilinskej obrane, hostia však s námahou napokon všetko vyriešili.

50

Päťdesiat minút zápasu je za nami, Dunajská Streda stále vedie nad Žilinou 1:0.

49

Dlhá lopta z kopačky Brunettiho za obranu Žiliny, nenašla však adresáta v domácom drese.

48

Domáci znovu v kombinácii na vlastnej polovici trávnika.

47

V úvode druhého polčasu teda so striedaniami na oboch stranách, hostia posilnili ofenzívu, uvidíme či sa im podarí vyrovnať.

46

z ihriska odchádza Ammar Ramadan, prichádza Regő Szánthó.

46

z ihriska odchádza Patrik Leitner, prichádza Patrik Iľko,
z ihriska odchádza Roland Galčík, prichádza Dávid Ďuriš.

46

Máme za sebou prvý polčas, DAC vedie nad Žilinou vďaka gólu Ramadana zo 14. minúty 1:0. Dunajská Streda však pri rovnakej akcii prišla o elitného snajpera Nikolu Krstovića, ktorý sa zranil a na výkone DAC to následne bolo cítiť. Druhý polčas sa začne približne o 20:32.

45+2

45+2

Rýchly útok DAC, Kalmár sa takou nečakanou strelou k ľavej tyči pokúsil prekvapiť žilinského brankára, no Slávik bol pozorný!

45+1

Náznak žilinskej šance, Andzouana však čisto zastavil šikovného Kaprálika.

45

V prvom polčase bude hlavný rozhodca Ivan Kružliak nadstavovať minimálne 2 minúty.

45

Zsolt Kalmár po súboji pred žilinskou šestnástkou padá na trávnik, priamy kop to však nebude.

44

Domáci znovu operujú v útoku, Gavrićovu prihrávku však zastavil a následne upratal do bezpečia Adam Kopas.

43

Druhý rohový kop v sérii Žilinčanom nevyšiel podľa predstáv.

42

Prvý rohový kop odvrátil Dimun aj za prispenia konštrukcie vlastnej bránky na ďalší rohový kop.

41

Veľká šanca Žiliny! Rusnák z pravej strany posielal prudkú loptu pred Petrášovu bránkou, Jambor ani Sauer však na túto prihrávku nedosiahli! Hostia však budú zahrávať aspoň rohový kop.

40

Tréner DAC Adrián Guľa rozdáva rázne pokyny svojim hráčom, zdá sa, že napriek vedeniu nie je s výkonom tímu spokojný.

39

Znovu sú pri lopte futbalisti domáceho tímu, loptu však po výbornom obrannom zákroku získal Mário Sauer.

38

Andzouanov mäkkučký oblúčik do šestnástky Žiliny, Kalmár sa však ku lopte nedostal.

37

Domáci držia loptu na svojich kopačkách, po vynútenom striedaní Krstovića sú však smerom dopredu nemastní – neslaní.

36

Domáci znovu v typickej kombinácii na vlastnej polovici trávnika.

35

Žilina sa však postupne tlačí viac a viac dopredu, na polovici DAC sú aj žilinskí obrancovia Nemčík s Leitnerom.

34

Žilina v kombinácii pred pokutovým územím DAC, strela Matúša Rusnáka z pravej strany však bola zblokovaná. Následne sa lopta dostala ku Galčíkovi, ktorého strelu zblokoval Káčer.

33

Žilinčania do rozohrávky zapájajú aj brankára Mateja Slávika, ktorý dnes v bránke nahradil zraneného Ľubomíra Belka.

32

Tempo zápasu nám pomerne výrazne opadlo, oba tímy robia chyby v kombinácii v strede poľa.

31

Hra sa opäť prelieva zo strany na stranu.

30

Na Žitnom ostrove máme za sebou polhodinu zápasu, DAC vedie nad Žilinou po góle Ramadana 1:0.

29

Rusnák sa na pravej strane po súboji s Andzouanom dokázal dostať k lopte, tá mu však následne ušla za čiaru a vykopávať ju tak od svojej bránky bude Samuel Petráš.

28

Dlhá lopta od Nemčíka za obranu DAC pre Kaprálika, ktorý sa k nej síce dostal, ale nemal dobrý prvý dotyk a Andzouana mu ju následne dokázal odkopnúť.

27

Domáci fanúšikovia opäť mohutným skandovaním ženú svojich miláčikov do útoku.

26

Sauer sa snažil prebiť do šestnástky domáceho tímu aj za pomoci Rolanda Galčíka, všetko však vyriešil exžilinský Miroslav Káčer, ktorý Rolandovi čisto zobral loptu.

25

Center Andzouanu z ľavej strany stiahol Matej Slávik bez problémov do svojich rukavíc.

24

Výborný rohový kop Žiliny smeroval na prednú tyč, Petráš si však s námahou dokázal s loptou poradiť!

23

Hostia zakombinovali pred šestnástkou DAC, výsledkom je strela Mária Sauera zo strednej vzdialenosti, ktorá bola domácim hráčom tečovaná na rohový kop.

22

Blackman skúsil prudkú krížnu strelu z pravej strany, minul však priestor Slávikovej bránky.

21

Gavrić si v strede poľa príliš predkopol loptu, no Sauer zaváhanie domáceho futbalistu nedokázal využiť.

20

Dvadsať minút zápasu je za nami, Dunajská Streda už vedie nad Žilinou 1:0.

19

DAC pokračuje v nápore a drží loptu viac na svojich kopačkách.

18

DAC teda v boji o titul pre túto chvíľu stráca svojho elitného strelca Nikolu Krstovića, uvidíme ako ho dokáže kouč Adrián Guľa nahradiť.

17

Zraneného Krstovića teda nahradil Zsolt Kalmár, Ammar Ramadan napokon bude môcť pokračovať v zápase.

17

z ihriska odchádza Nikola Krstović, prichádza Zsolt Kalmár.

15

Ale pozor, toto je obrovská strata pre DAC, Nikola Krstović je zranený, dáva si dole chrániče a mieri do útrob MOL Arény!

15

Ramadan ostáva ležať na trávniku po strete s Leitnerom, potrebuje opateru lekárov.

14

Dunajská Streda dala gól! V šestnástky Žiliny sa ku lopte dostal Krstović, ktorého nestihol dostúpiť Kopas. Nikola vystrelil k ľavej tyči, Slávik loptu vyrazil presne na nohu AMMARA RAMADANA, ktorý cez brániaceho Patrika Leitnera dostal loptu do siete!

13

Domáci opäť v kombinácii pred pokutovým územím Žiliny, obrana MŠK zatiaľ poradila.

12

Hra sa prelieva zo strany na stranu, oba tímy sa snažia kombináciami prelomiť obranu súpera.

11

Tentoraz v kombinácii v strede poľa futbalisti Žiliny.

10

Desať minút zápasu je za nami, v MOL aréne sme gól zatiaľ nevideli.

9

Prudký center či polostrela Krstovića z pravej strany, Slávik bol pozorný a loptu skryl do svojich rukavíc.

9

Na opačnej strane pohrozili aj domáci, hlavičkové zakončenie Ramadana však mierilo vysoko nad Slávikovu bránku.

8

Na pravej strane sa tentoraz v plnej rýchlosti ukázal Matúš Rusnák, jeho center pred Petráša bol prudký, no Jambor loptu nedokázal trafiť.

7

Krstović sa z ľavej strany snažil prihrávkou nájsť v šestnástke hostí nabiehajúcich spoluhráčov, všetko však vyriešil Slávik, ktorý výborne čítal hru.

6

Gavrić skúsil strelecké šťastie z pomerne veľkej vzdialenosti, jeho pokus bol však nepresný a Slávik v žilinskej bránke nemusel zasahovať.

5

Prvá výstraha hostí domácej obrane, Kaprálik na pravej strane ukázal svoju rýchlosť a prešprintoval dvojicu hráčov DAC, krížnou strelou však minul pravú tyč Petrášovej bránky!

5

Gavrić v kombinácii s Ramadanom, obrana Žiliny si v tejto chvíli dokázala poradiť.

4

Dlhý nákop hostí na hrot pre Jambora, ten sa však k lopte nedostal a tá následne končí v rukaviciach Samuela Petráša.

4

Andzouana v súboji s Matúšom Rusnákom, úspešnejší bol v tejto chvíli žilinský futbalista.

3

Fanúšikovia v MOL aréne od úvodných sekúnd ženú svoj tím dopredu, futbalisti DAC sa môžu takpovediac oprieť o hlasivky svojich divákov.

2

Domáci futbalisti otvárajú zápas typickou kombináciou na vlastnej polovici trávnika, toto je typický rukopis trénera Adriána Guľu.

1

Zaujímavosťou zápasu sú dnes okrem iného aj brankári, Samuel Petráš prišiel na Žitný ostrov práve zo Žiliny, a Matej Slávik pôsobil v minulosti v drese DAC.

1

Úvodný výkop zápasu patrí futbalistom DAC Dunajská Streda.

1

Domáci majú dnes o motiváciu postarané, Slovan Bratislava pred malou chvíľou remizoval so Spartakom v Trnave 0:0, domáci tak dnes v prípade výhry môžu ísť do šesťbodového trháku na čele tabuľky!
Oba tímy máme pripravené na trávniku v krásnej MOL aréne, o malú chvíľku začíname.

DAC 1904 Dunajská Streda: Petráš – Pinto, Risvanis (C), Brunetti, Andzouana – Káčer, Dimun, Blackman – Ramadan, Krstović, Gavrić.
Náhradníci: Veszelinov – Niarchos, Kalmár, Mendez, Kružliak, Veselovský, Davis, Szánthó, Nebyla.
Tréner: Adrián Guľa

MŠK Žilina: M. Slávik – Leitner, Kopas, Nemčík (C) – Rusnák, Sauer, Minárik, Bari – Kaprálik, Jambor, Galčík.
Náhradníci: Belaník – Javorček, Gidi, Stojčevski, Ndjeungoue, Iľko, Ďuriš, Owusu.
Tréner: Jaroslav Hynek

Rozhodca: Kružliak – Pozor, Hrmo.
Príjemný dobrý deň z Dunajskej Stredy, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu tretieho kola futbalovej Fortuna ligy, skupiny o zisk majstrovského titulu, v ktorom futbalisti DAC Dunajská Streda privítajú na domácom trávniku hráčov MŠK Žilina. Zápas sa začína o 19:30, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Dunajskej Strede patrí v aktuálnej tabuľke našej najvyššej súťaže priebežné prvé miesto so ziskom 54 bodov. Zverenci trénera Adriána Guľu v poslednom doterajšom zápase pred reprezentačnou prestávkou porazili doma Trnavu 3:1 (góly DAC Gavrić, Káčer, Szánthó). Najlepším strelcom tímu je Nikola Krstović, ktorý má na svojom konte 15 gólov.

Žiline patrí v tabuľke Fortuna ligy priebežné štvrté miesto so ziskom 37 bodov. V poslednom doterajšom zápase zverenci trénera Jaroslava Hyneka vyhrali v divokom zápase nad Banskou Bystricou 6:4 (2x Kaprálik, Jambor, Bari, Javorček, Galčík). Najlepším strelcom tímu je dvojica Adrián Kaprálik, ktorý má na svojom konte 9 gólov.

Zápas sa začína o 19:30, tešíme sa, že si vychutnáte v našej spoločnosti.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:30.