Generali play off Tipsport extraligy (CZ)

HC Oceláři Třinec – HC Dynamo Pardubice

3:5

koniec (0:3, 0:1, 3:1) Stav série: 3:3

12.04.2023, 17:00 • Werk arena, Třinec • Semifinále • Michal Samiec (@MichalSamiec) cz

Děkujeme za pozornost. Zda se ještě v této sezóně přihlásíme z WERK ARENY ze zápasu Generali Česká pojišťovna play off, to zatím nevíme. O tom rozhodne utkání číslo sedm, které se bude hrát v pátek 14. dubna 2023 od 17 hodin v Pardubicích. Do té doby se mějte hezky! (19:44:08)

Trestné minuty 6:10
Posledních dvacet minut šestého semifinále nabídlo neuvěřitelnou podívanou, kdy se hosté ještě museli strachovat o zdánlivě rozhodnutý zápas. Připomenu, že po čtyřiceti minutách vedli v Třinci o čtyři branky. Domácí brankami Adama Smithe a Libora Hudáčka, které obě nesly podpis slovenského útočníka, snížili na rozdíl dvou branek a měli k dispozici přesilovku. Na jejím konci si videorozhodčí zavolal do kamrlíku rozhodčích dvojici hlavních sudí, aby prozkoumali zakončení Andreje Nestrašila. Nakonec bylo rozhodnuto, že puk přešel brankovou čáru a rázem to tak bylo o gól. Domácím se v závěru nepodařila power play, po které inkasovali popáté z hole Lukáše Radila, který dal výsledku definitivu – šesté semifinále vyhráli hráči Dynama Pardubice a tuto epickou sérii rozhodne game seven.
Nejlepší hráči utkání: Andrej Nestrašil – Tomáš Vondráček

59:54

Hosté neohrozili branku a domácí už nemají čas se situací nic udělat. Dnešní zápas vyhrají Pardubice.

59:25

Marinčin sbírá puk za brankou a Mazanec ještě jednou jeden na střídačku.

59:11

Zakázané uvolnění domácích vrací vhazování před Mazance.

58:57

58:57 Lukáš RADIL - 3:5

58:57

Dynamo právě vstřelilo branku!
Vypadalo to, že Nestrašil nakonec dokázal odzbrojit Radila a rozjet útočnou akci, ale hosté odzbrojili Daňa a nakonec LUKÁŠ RADIL poslal puk do odkryté sítě. Asistence: Robert Kousal. Stav utkání 3:5.

58:34

Hosté drží puk za třineckou brankou.

58:20

Domácí vyhráli buly, ale neudrželi puk a Jeřábek musí dojíždět vyhození.
Oddechový čas skončil a Třinečtí se stěhují do útočného pásma v šesti bruslařích. Mazanec zůstává na střídačce.

58:07

Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Hosté se provinili zakázaným uvolněním, ale hra bude pokračovat po oddechovém čase domácích.

57:55

Domácí dál těžce bojují o puk. Smith jej ztratil, ale Poulíček pouze posunul dopředu a Oceláři se opět vracejí do pásma.

57:15

Jeřábkovo zakončení bekhendem se jen těsně nevešlo mezi tři Willovy tyče.

56:59

Chmielewski vyvezl hru až za pardubickou branku, kde domácí ztratili puk. Na druhou stranu jel Sedlák, ale u třinecké střídačky doslova narazil.

56:24

Třinečtí rychle vyčistili obranné pásmo a Dravecký vyvezl hru zase do útočné třetiny.
Dnešní utkání sleduje vyprodaná WERK ARENA, v hale je tedy dnes 5 400 diváků.

3:5

Góly a asistencie: 44. Smith (Hudáček, Marinčin), 50. Hudáček (Čukste), 54. Nestrašil (Marcinko, M. Růžička) – 4. Vála (R. Kousal, Zohorna), 5. Rákos (Čerešňák, Říčka), 14. Vondráček (Košťálek, Paulovič), 39. Zohorna (R. Kousal), 59. Radil (R. Kousal)

HC Oceláři Třinec: Kacetl (21. Mazanec) – Marinčin, Smith, Čukste, J. Jeřábek, Mar. Adámek, Doudera, Kaňák – M. Růžička (C), Marcinko (A), Chmielewski – Kurovský, M. Roman, Nestrašil – Daňo, Voženílek, Hudáček – Hrňa, Dravecký (A), Svačina.
Tréner: Zdeněk Moták

HC Dynamo Pardubice: Will (Frodl) – Košťálek, T. Dvořák, Čerešňák, D. Musil, J. Kolář (A), Vála, Hrádek – Hyka, L. Sedlák, Cienciala – Radil, Zohorna (A), R. Kousal – Vondráček, Poulíček (C), A. Musil – Paulovič, Rákos, Říčka.
Tréner: Radim Rulík

Rozhodca: A. Jeřábek, Pražák – J. Ondráček, Rampír

Diváci: 5 400 (vyprodáno)