Tenis

Challenger Prostějov (antuka)

Tomáš Macháč (5) – Máté Valkusz (Q)

2:0 6:2, 6:0

07.06.2023, 12:37 • Kurt č. 1, Prostějov (CZE) • Osemfinále • David Šimon (@David_Simon92) cz

Tipsport: 1.7 2.06

Tomáš Macháč je čtvrtfinalistou turnaje v Prostějově, kde jej vyzve Roman Andres Burruchaga z Argentiny. Český tenista přehrál Mátého Valkusze ve všech směrech a nedopustil se žádného většího zaváhání. Druhou sadou takřka proletěl za pětadvacet minut a může se soustředit na další duel. (13:33:17)

Konec zápasu

2:0; 6:0 - Tomáš Macháč

6:0

Valkuszovi vyletěl return až do oplocení a je hotovo.

40-30

Tohle měl Tomáš Macháč takřka zadarmo. Podání Valkusz returnoval lehkým úderem, který zasmečoval Macháč bezpečně do volného prostoru na kurtu. K dispozici má nyní mečbol!

30-30

Ale teď jsem to možná až zakřikl. Macháče brzdí dvojchyba.

30-15

Macháč si pomohl opět podáním, které jej zdobí v celém zápase.

15-15

Maďarský hráč na síti nezaváhal, Macháč nedoběhl jeho dlouhý lobovaný míč.

15-0

Dobrý začátek možná poslední sady. Valkusz začíná působit otráveně a odevzdaně. Macháč i přes druhé podání dostal soupeře do úzkých a v klidu si došel pro fiftýn.

5:0

1:0; 5:0 - Tomáš Macháč

5:0

Naopak lob Tomáše Macháče byl přesný a Valkusz jej při pokusu o odvážný tweener vrací jen do deblové výseče. Znovu český hráč využil hned první brejkbol a bude podávat na vítězství.

40-30

Tomáš Macháč si naběhl na síť a donutil Mátého Valkusze k lobu, který ale neměl přesné parametry.

30-30

A je to po třiceti na obou stranách. Míč pod nohy Valkusz vrátil na soupeřovu polovinu až za základní čáru.

15-30

Macháč ale odpovídá a nedá tento gem zadarmo.

0-30

Macháč doslova naservíroval zisk míče Valkuszovi na zlatém podnose. Maďarský hráč si s jednoduchým úderem zdárně poradil.

0-15

Valkusz začal dobře v pátém gemu druhé sady.

4:0

A páska taky nepomáhá Valkuszovi. Macháč vede už čtyři nula a možná nadělí soupeři i kanára.

30-30

Bekhendové údery Mátého Valkusze brzdí. Dobrý úmysl zhatil nepřesný úder těsně za lajnu.

30-15

Bekhend Valkusze byl zase nepřesný.

15-15

Macháč teď už zaservíroval lépe a Valkusz returnuje mimo kurt.

0-15

Tomáš Macháč nezačal čtvrtý gem druhého setu ideálně. Dvojchyba.

3:0

Znovu jsme viděli delší výměnu, kterou nezvládl Valkusz, jenž decentním bekhendem zahrál až za základní čáru. Macháč si jde pro postup do čtvrtfinále.

40-30

1:0; 2:0; 40-30 - Tomáš Macháč

40-30

Po opravě sítě hráči načerpali síly a převedli dlouhou výměnu, kterou vítězně zakončil forhendem do růžku berounský rodák, jenž má k dispozici brejkbol.

30-30

Macháč se natahoval po míči, ale s bekhendem byl příliš dlouhý.

30-15

Jenže Macháč bere rychle další fiftýn.

15-15

Máté Valkusz naservíroval přesně na téčko, což nadělalo Macháčovi potíže.

15-0

Oba hráči se dostali až k síti, kde ale Valkusz znovu chybuje.

2:0

Macháč čistou hrou končí druhý gem. Nezastavilo ho ani druhé slabší podání, po němž sice Valkusz dobře returnoval, jenže odpověď českého hráče přišla okamžitě.

40-0

Valkuszovi to znovu nesedlo na bekhendu a vůbec mu nesedí ani dobré podání českého hráče. Macháč má k dispozici tři gemboly.

30-0

Macháč zaútočil do opačného rohu a ani tam se Valkusz nedokázal včas dostat.

15-0

Valkusz dobíhal do rohu kurtu, jenže bekhendový úder nebyl dostatečně dobře zahraný.

1:0

1:0; 1:0 - Tomáš Macháč

1:0

Macháč se vytáhl od základní čáry, což pomohlo prostřelit Valkusze bekhendem po čáře a sebrat mu podání.

40-30

Maďarský tenista vyrobil dvojchybu.

30-30

Vysoký míč na polovinu Macháče se o takových dvacet centimetrů dostal mimo kurtu.

15-30

Máté Valkusz opět zatlačil na Macháče a napravil zaváhání z prvního fiftýnu.

15-15

Macháč se dostal do těžké pozice a míč nedokázal odvrátit.

15-0

Valkusz se příliš agresivně opřel do míče a zahrál mimo kurt.

6:2

1:0; 6:2 - Tomáš Macháč

6:2

Tomáš Macháč využil hned první setbol a dá se říct, že v poklidu dohrál první sadu. Valkusz po returnu zkusil zkrátit hru, ale jen rozvlnil síť. Pokud si Čech klid na raketě přenese i do druhého setu, mohl by snadno dojít k postupu.

40-0

Tentokrát měl Tomáš Macháč štěstí, když se přes pásku míč převalil na soupeřovu stranu. Macháč podává na vítězství v setu.

30-0

Vysoká smeč nerozhodila Macháče. Valkusz opět jen do sítě.

15-0

Podání do středu nedokázal Maďar vrátit přes síť.

5:2

0:0; 5:2 - Tomáš Macháč

5:2

Tomáš Macháč si pomohl náběhem na síť a dobře pustil dlouhý úder Mátého Valkusze. Český tenista bude po druhém prolomeném podání servírovat na zisk setu.

40-30

Maďarský hráč se u lajny nedokázal srovnat proti vysokému míči a zahrál až za čáru. Brejk pro Macháče.

30-30

Máté Valkusz v obraně zahrál až za základní čáru a je to po třiceti na obou stranách.

15-30

Valkuszovi pomohla síť a Macháč dalším úderem zahrál jen mimo vymezené území.

15-15

Náběh na síť tentokrát Macháčovi nepomohl, když ve slajdu nedokázal míč dostat k soupeři.

15-0

Valkusz zahrál za síť, jenže nebyl přesný.

4:2

Tomáš Macháč ukončil rychle šestý gem.

40-15

Podání Macháčovi teď funguje skvěle. Valkusz nedokázal returnovat.

30-15

Znovu si Macháč pomohl dobrým podáním a po returnu Valkusze zahrál do vzdálenějšího rohu kurtu, kam soupeř nedosáhl.

15-15

Ovšem Tomáš Macháč tentokrát zaservíroval na jedničku a zatlačil Valkusze, který zahrál jen do sítě.

0-15

Macháč nezačal na svém podání ideálně. Dvojchyba.

3:2

Krásný forhendový úder Mátého Valkusze do protipohybu českého tenisty. Valkusz bere pátý gem a snižuje.

30-40

Máté Valkusz podává na zisk gemu.

30-30

Pohledná výměna, kdy oba borci dokázali doběhnout zdánlivě ztracené zkrácené míče. Nakonec Macháč přelstil Valkusze lobem, po němž maďarský hráč už nedokázal přesně odehrát.

15-30

Valkusz přidal na razanci a přineslo mu to další fiftýn.

15-15

Return Macháčovi nesedl, Valkusz dobře zaútočil.

15-0

Zpoza základní čáry Macháč trefil přesně k lajně a Valkusz nedokázal už míč vrátit na soupeřovu polovinu.

3:1

Čtvrtý gem Tomáš Macháč zakončil spolehlivě za pomoci svého podání.

40-0

Tomáš Macháč si jde pro zisk dalšího gemu. Sedí mu podání a dokáže výborně útočit.

30-0

0:0; 2:1; 30-0 - Tomáš Macháč

30-0

Výborně Macháč. Po returnu soupeře naběhl k síti a bekhendovým volejem míč nasměroval znovu do rohu kurtu.

15-0

Tomáš Macháč začal dobře čtvrtý gem. Po podání zatlačil na soupeře a zahrál k základní čáře, kam Máté Valkusz nedosáhl.

2:1

Tomáš Macháč returnuje mimo a Valkusz má první gem.

30-40

Macháč ale využil zaváhání Valkusze, který zase trefuje jen pásku.

15-40

Máté Valkusz ale směřuje k zisku prvního svého gemu.

0-15

Slabší druhé podání hrálo do karet Macháčovi, jenže nakonec získal fiftýn Valkusz po velké nepřesnosti domácího tenisty.

2:0

Macháč bere i druhý gem. Valkusz bekhendem zahrál jen do sítě.

40-30

Macháč naběhl na síť a zahrál přesně do rohu kurtu.

30-30

Další podání už ale Macháčovi skvěle sedlo a je z toho první eso!

15-30

Dvojchyba českého hráče.

15-15

Valkusz zahrál k lajně a Macháč nedokázal míč vrátit na soupeřovu polovinu.

15-0

Zpoza základní čáry maďarský hráč zahrál vysoký úder, ale míč končí mimo kurt.

1:0

0:0; 1:0 - Tomáš Macháč

1:0

Tomáš Macháč zatlačil na soupeře a vynutil si soupeřův úder do sítě. První gem patří na příjmu českému hráči.

40-15

Máté Valkusz zahrál jen do pásky a Tomáš Macháč má k dispozici brejkboly.

30-15

Valkusz nedokázal umístit míč do kurtu, když naběhl k síti.

15-15

Trpělivější ve výměně byl Tomáš Macháč, který využil zaváhání soupeře, jenž poslal dlouhý míč.

0-15

Podávající Valkusz bere první míč zápasu.

0:0

Hráči se již rozcvičují na kurtu číslo 1 prostějovského areálu. Zápas začne během několika minut.
Mírným favoritem zápasu podle sázkové kanceláře Tipsport je v utkání český hráč Tomáš Macháč, ovšem jeho maďarský soupeř má výbornou formu a za poslední měsíc prohrál pouze jediný zápas a deset jich dokázal vyhrát! Naopak Macháč v Prostějově po měsíci poprvé poznal znovu chuť vítězství. Vzhledem k postavení na žebříčku, kde je český tenista na 127. místě a Valkusz téměř o sto pozic za ním, na 225. příčce, by měl zvládnout zápas v Prostějově na kurtu číslo 1 mladší ze soupeřů, Tomáš Macháč.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.