koniec (1:1, 0:1, 0:0)

10.08.2023, 18:00 • VSH Slaný • Anna Ardonová cz

Tipsport: 3.17 4.4 1.86

To je ode mě pro dnešek vše, přeji hezký zbytek večera. (20:11:04)
Třetí třetina byla od obou týmů rychlejší, svižnější a tvrdší. I když se skóre již neměnilo, v posledních minutách zápasu měli šance hlavně domácí. Ti si vyzkoušeli hru šesti hráčů proti čtyřem, ale Frodl svoji branku bránil celou dobu skvěle.

59:58

Hosté ještě zkoušeli dvakrát trefil prázdnou branku, ale zápas končí 1:2.

59:36

Vhazování před Frodlem vyhráli hosté.

59:21

Kusý dostal nabito na levý kruh, ale Frodl se stihl přesunout. A další šance Kusého. Kladno se snaží ze všech sil srovnat skóre.

58:45

Hosté trefují pouze tyčku kladenské branky!

58:30

Vhazování vyhráli domácí a Martenet pálil z kruhu.

58:24

Hra bude pokračovat v šesti proti čtyřem.

58:24

Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary:
Pulpán – 2 min., podrážení.

58:04

Kladenská branka je prázdná, Kladno hraje v šesti.

58:00

Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny a Karlovy Vary se dopustily zakázaného uvolnění.

57:00

A další šance pro Strnada. Byl ale tvrdě bráněn a ke střele se nedostal.

55:30

Jakub Strnad měl obří možnost srovnat. Frodl nestihl dojet puk k mantinelu a rychle se vracel do své branky. V tu chvíli dojel puk Strnad, který ale už trefil jen Frodlovu výstroj.

55:12

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno:
Martenet – 2 min., vysoká hůl.

54:45

Dlapova dělovka letěla mimo klec.

53:00

Hra se po vzájemném vyloučení přelévá. Poslední větší šance byla od Marteneta, ale jeho střelu chytil Frodl do lapačky.

52:15

Veber – 2 min., hrubost.

Beránek – 2 min., držení.

51:22

Bláha si počkal na modré a sám vyjel na Frodla, jeho střela ale letěla jen mimo branku.

49:40

Z nepřehledné situace před brankou, kdy kotouč byl několikrát tečovaný, vyšel vítězně Bow, který nedopustil, aby puk přešel za jeho záda.

48:54

Je odpískána hra vysokou holí a vhazovat se bude před Frodlem. A i když domácí buly vyhráli, první u puku byli hosté. Ti se však dopustili ofsajdu.

47:46

Bow přerušuje hru, když puk pomalu, ale skákavě poslali hosté od modré.

45:50

Pytlík si najel na střed a zkoušel zakončit bekhendem. Frodl však puk vyráží.

44:41

Kladenští si na pár vteřin vyzkoušeli hru ve třech, ale k žádné šanci se nedostali.

44:40

Frodl – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu, odpyká Bernovský.

44:40

Kvůli vyhození puku až k novinářům je hra přerušena.

44:28

Během přesilové hry zkouší domácí pálit ze všech úhlů, ale Frodl je vždy připravený.

43:24

Kusý si se střelou počkal, ale Frodl měl alespoň odkrytý výhled přesně na střelu z mezikruží.

42:56

Stříteský – 2 min., sekání.

42:43

Frodl si pro puk vyskočil vysoko do vzduchu a následně Martenet jeho mušku prověřil ještě střelou. Tu chytil karlovarský gólman do náruče.

41:30

Bláha vyjel sám na gólmana, ale střela mu kvůli bránícím hráčům nesedla. Dorážet mohl ještě Babka, ale ani ten nebyl úspěšný.

40:35

Pulpánova střela byla zblokována a letěla nad branku Kladna do plexiskla.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:35.
Ve druhé třetině byli aktivnější hosté, kteří dokázali otočit skóre zápasu a po vystřídání kladenských gólmanů šli do vedení 2:1. Druhou branku Karlovarských obstaral Lukáš Pulpán. Hosté si navíc do poslední dvacetiminutovky přenesou přesilovou hru.

40:00

39:30

Strnad nebyl dostatečně rychlý a nedojel vyhozený puk k Frodlovi. Na druhé straně poté musel opět zasahovat Bow, ale Karlovarští se k dorážce nedostali.

39:13

Na konci třetiny si hosté ještě zahrají přesilovou hru, ve které budou chtít získat dvoubrankový náskok.

39:13

Bláha – 2 min., vysoká hůl.

39:00

Další Zetterbergova střela, ale letěla nad Bowovu branku.

38:24

Vebrovi až napodruhé vyšlo vyhození z pásma, ale Kladno se v této třetině dál trápí.

37:10

Na druhou stranu vyjel Bláha, ale nedostal se ani ke střele.

36:32

Hosté nikam nespěchají, Zetterbergovu střelu Bow vypálil na poslední chvíli betonem.

35:06

Vimmer – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku.

34:57

Karlovy Vary chytly slinu a dál útočí.

33:18

33:18 PULPÁN - 1:2

33:18

Karlovy Vary právě vstřelily branku! Karlovy Vary otáčejí skóre zápasu. LUKÁŠ PULPÁN překvapil Bowa a z nulového úhlu od mantinelu našel mezeru mezi kladenským gólmanem a tyčkou. Asistence: Matěj Stříteský.

32:07

Beránkova střela letěla jen nad branku Bowa.

30:41

Po vystřídání gólmanů se Kladno konečně osvobozuje a jede do útočného pásma, ale ne na dlouho. Puk je opět ve středním pásmu a Kladnu se těžko dostává do nějakých šancí.
Dnešní utkání sleduje 1127 diváků.

29:36

Střídání v týmu Rytíři Kladno:
ze hřiště odchází Brízgala, přichází Bow.

29:10

Černoch mohl střílet puk úplně do prázdné branky, ale Hejda obětavě zaklekl a puk letěl mimo.

28:47

Brízgala má hodně práce. Nejdřív na něj zaútočil Redlich a následně Hladonik. Kladenský gólman stále odolává další trefě.

27:40

Stříteský od levého kruhu napálil pouze tyčku.

27:16

Pytlík dostal krásnou přihrávku a mohl jet sám na gólmana, puk však dobře nezpracoval a stav je stále nerozhodný.

26:30

Filip obral o puk Karlovarské ve středním pásmu, jeho střela ale šla mimo. Hosté tak musí začínat od své branky.

26:02

Sýkora – 2 min., faul kolenem.

25:56

Ve druhé třetině jsou zatím aktivnější a lepší hosté. Ti si také teď zahrají přesilovou hru.

25:00

Dlapa poslal tvrdou dělovku na kladenskou branku, ale puk proletěl jen mimo ni.

24:43

Pytlík trefil jen bránícího hráče před sebou.

23:25

Kusý si zapomněl kotouč za sebou a do útočného pásma se dostal jen tak tak.

22:23

Beránek z první vypálil, ale tvrdou střelu Brízgala vyrazil.

21:53

Stříteský pálil od modré, ale Brízgala kotouč vyrazil. Následně však na něj letěla další rána, té však také odolal.

21:15

V mezikruží měl obrovskou šanci Jaromír Pytlík, který si podržel kotouč na hokejce a zkoušel zakončit mezi betony. Frodl ale puk zachytil a nepustil.

20:37

Druhou třetinu začali aktivněji hosté, kteří ale Brízgalu nijak neohrozili.

20:01

Jako první se do vedení dostali domácí po trefě kapitána Jakuba Strnada. Hra byla od obou týmů plná nepřesností, ale v 16. minutě srovnal skóre zápasu Tomáš Bartejs. Druhá třetina tak začne nerozhodně 1:1.

20:00

19:30

Klikorka nešikovně dal ruku do letu puku a málem tím kotouč poslal do kladenské branky. Brízgala ale však zasáhl a přerušuje hru.

18:14

Strnad byl tvrdě obrán o puk u mantinelu za hostující brankou. Hosté se však u puku dlouho nezdrželi a dopustili se jen zakázaného uvolnění.

15:46

15:46 BARTEJS - 1:1

15:46

Karlovy Vary právě vstřelily branku! Karlovy Vary srovnávají na 1:1. Černoch vyhrál buly a TOMÁŠ BARTEJS propálil Brízgalu, který měl zakrytý výhled. Asistence: Jiří Černoch.

15:42

Puk se nebezpečně objevil před kladenským gólmanem, proto po něm radši skočil a přerušil hru.

14:16

Filip obral karlovarského hráče o puk ve středním pásmu, ale Kladenští se k ničemu nedostali a tak na druhé straně musel zasahovat Brízgala.

13:05

I Bartejs na druhé straně ohrozil gólmana, ale Brízgala puk vyrazil vysokým obloučkem do plexiskla.

12:47

A další šance Jakuba Strnada, který trefil Frodla tvrdě do masky.

11:30

Zetterberg si šikovně najel na dorážku k Brízgalově brance, ale puk mu projel.

10:46

Kladno se ubránilo a poslední vteřiny oslabení dohrávalo u branky Energie.

10:08

Strnad svůj tým osvobozuje.

09:18

Pulpán od modré vystřelil, Bernovský ještě dorážel z bezprostřední blízkosti, ale Brízgala dobře zasáhl a obranná hra Kladna pokračuje.

08:49

Začínají dobře, vyhráli vhazování a dál se drží v pásmu Kladna.

08:46

I hosté si zahrají přesilovou hru a budou chtít srovnat skóre zápasu.

08:46

Filip – 2 min., vysoká hůl.

07:19

Ani jeden tým si od gólu nevytvořil větší šanci, ale u puku jsou hosté, kteří začínají hru od své branky.

06:48

Procházka ve středním pásmu zblokoval karlovarskou přihrávku a hra je přerušena.

04:40

04:40 STRNAD - 1:0

04:40

Kladno právě vstřelilo branku! Hned po buly se dostal ke střele Klikorka, jeho střela však byla zblokována. Pohotově ale zasáhl JAKUB STRNAD, který uklidil kotouč přesně do branky. Asistence: Karel Klikorka.

04:30

Procházka obral o puk Bendu za hostující brankou a Kladno tak dál útočilo na první gól. Šanci měl Bláha, který mohl dávat do prázdné, ale přestřelil.

03:20

Beránek předvedl fotbalový kop a posunul puk do pásma Kladna. Tam se ho ale nikdo z hostů neujal a u puku jsou Rytíři.

02:25

Vimmer vystřelil od pravého kruhu, ale Frodl puk vyrazil betonem.

01:25

Dopředu vyrazil Pytlík a Kladno se může postavit do útočných pozic.

01:10

I když první přesilovou hru v zápase hraje Kladno, k puku se dostali hosté, kteří projeli až do útočného pásma. Tam jim ale Kladno puk odebralo a vhazovat se bude ve středním pásmu.

00:30

Beránek – 2 min., podrážení.

00:01

Čestné buly vhodil místostarosta města Slaný Radek Vondráček.
Hráči již jsou na ledě a po čestném buly zápas začne.

Rytíři Kladno: Brízgala (30. Bow)– Klikorka, Trojna, Veber, Hejda, Sýkora, Martenet – Sideroff, Filip, Kusý – Procházka M., Pytlík, Bláha O. – Strnad (C), Vimmer, Melka (A) – Beran, Babka (A), Kouba.

HC Energie Karlovy Vary: Frodl (Dybal) – Bartejs, Plutnar, Pulpán, Stříteský, Dlapa, Huttula, Benda – Zetterberg (A), Černoch, Beránek – Bernovský, Gríger, Kangasniemi (A) – Redlich, Jiskra (C), Hladonik.
Vzájemné zápasy Kladna a Karlových Varů v sezoně 2022/2023

HC Energie Karlovy Vary – Rytíři Kladno 4:3

Rytíři Kladno – HC Energie Karlovy Vary 4:1

HC Energie Karlovy Vary – Rytíři Kladno 4:2

Rytíři Kladno – HC Energie Karlovy Vary 5:4
HC Energie Karlovy Vary

Karlovy Vary za sebou již jeden přípravný zápas mají a zavítaly na led týmu Mladé Boleslavi. Zápas musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější domácí a Energie prohrála 1:2.

Energie v minulé sezoně skončila již v předkole, když nestačila na HC Olomouc a prohrála 1:3 na zápasy. Klub by letos chtěl útočit minimálně na čtvrtfinále play off, proto udělal pár změn v kádru.

Novou jedničkou v brance bude Dominik Frodl, který přišel z Pardubic a za 13 zápasů (1 zápas za HC Dynamo Pardubice B) měl úspěšnost 92,45 %.

Obrana Karlových Varů zůstala beze změny.

Do útoku Energie přistoupil Iikka Kangasniemi z Finska, jehož bilance je ze 44 zápasů 28 bodů (5+23). Dalším cizincem je útočník Lukas Zetterberg ze Švédska, který z 52 zápasů nasbíral 33 bodů (19+14). Energie přibrala forvardy Jana Bernovského, který v minulé sezoně oblékl dres Poruby (16 zápasů a 10 bodů) a Vítkovic (24 zápasů a 4 body), Ondřeje Procházku z Litoměřic, kde za 52 zápasů získal 45 bodů (22+23), a Romana Přikryla ze Vsetína, jehož bilance je za 43 zápasů 27 bodů (4+23).
Rytíři Kladno

V rámci letní přípravy Rytíře čeká několik přípravných zápasů a vyzkouší hned 3 stadiony k domácím utkáním. První z nich je čeká již dnes ve čtvrtek v nedalekém Slaném a vyzvou hráče z Karlových Varů, kteří již mají jeden přípravný zápas za sebou.

Rytíři si v minulé sezoně v baráži obhájili místo mezi extraligovými kluby a dál budou působit v nejvyšší české hokejové soutěži.

Před novou sezonou Kladno rozšířilo své obranné řady o Karla Klikorku, který dres Rytířů vyzkoušel na 3 zápasy i v sezoně 2022/2023 a jinak působil ve Slavii. Zde si za 51 zápasů připsal 33 bodů (9+24). Do obrany přišel dále Chris Martenet z ECHL, kde za 53 zápasů nasbíral 6 bodů (2+4).

Mezi útočníky přibyl staronový Kladeňák Jakub Strnad, který uplynulou sezonu strávil v týmu HC Motor České Budějovice, kde si za 46 zápasů připsal 10 bodů (3+7). Kladno podepsalo Denise Kusého, který ve finské lize za 49 zápasů nasbíral 52 bodů (24+28) a Devena Sideroffa ze slovenského Zvolenu. Tam měl bilanci 42 zápasů a 35 bodů (15+20).
Jako největší posilu zatím fanoušci vnímají Michaela Frolíka, který se vrací do rodného Kladna po 17 letech. V minulé sezoně oblékal dres Bílých Tygrů z Liberce, kde za 48 zápasů získal 24 bodů (10+14).

V týmu zůstává kapitánem nejproduktivnější hráč Rytířů Tomáš Plekanec, který za minulou sezonu vstřelil 16 gólů a připsal si 33 asistencí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

1:2

Góly a asistencie: 5. Strnad (Klikorka) – 16. Bartejs (Černoch), 34. Pulpán (Stříteský)

Rytíři Kladno: Brízgala (30. Bow) – Klikorka, Trojna, Veber, Hejda, Sýkora, Martenet – Sideroff, Filip, Kusý – Procházka M., Pytlík, Bláha O. – Strnad (C), Vimmer, Melka (A) – Beran, Babka (A), Kouba.

42:56 KVA 2 Stříteský, sekanie
44:40 KVA 2 Frodl, zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku, odpyká Bernovský
52:15 KVA 2 Beránek, držanie