Pohár majstrov (muži)

SV Wiler-Ersigen – FbŠ Bohemians

6:3

koniec po predl. (1:1, 1:2, 3:0 - 1:0) Stav série: 1:1

16.09.2023, 19:30 • Mobiliar Arena, Zuchwil (CHE) • 2 • Štvrťfinále • Tadeáš Rulf cz

Tipsport: 1.45 6.15 4.38

Branky a nahrávky: 7. Wyss (Dudovič), 22. Louis (Wyss), 41. Dudovič (Laubscher), 60. Vahlgren (Hollenstein), 60. Louis, 68. Dudovič (Louis) – 13. Trnka T., 27. Petrák (Krebner), 32. Dobisík. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Diváci: 987. Rozhodčí: Hohler, Koch (CHE). (22:21:37)
Dnešní utkání sledovalo v Mobiliar Areně 987 diváků.
Pohárovou pohádku hráči pražských FbŠ Bohemians do úspěšného konce dotáhnout nedokázali, po úvodní domácí výhře 5:4 přišla venku prohra 3:5 a v následném prodloužení byl opět úspěšnější švýcarský tým SV Wiler-Ersigen, který tak, podle původních papírových očekávání, postupuje do semifinále nejprestižnější světové florbalové soutěže.

Hosté měli po druhé třetině nakročeno výborně, podařilo se jim zvrátit nepříznivý stav 1:2 a dostali se do vedení 3:2 s tím, že jim stačila pouhá remíza. Hned deset vteřin po začátku poslední periody se ovšem bohužel prosadil Dudovič, 52 vteřin před koncem třetiny rozhodl o prodloužení Vahlgren a právě Dudovič utkání rozhodl.

Bohemians může být se svým výkonem ve dvojzápase každopádně spokojená, až odezní krátkodobé zklamání, jistě si uvědomí, že proti favoritovi předvedla famózní výkon a může cítit náležitou hrdost.

To už je za mě pro dnešek vše, přeji top den všem florbalovým fanouškům!

67:47

67:47 DUDOVIČ - 6:3

67:47

Wiler-Ersigen právě vstřelil branku! Slovenský útočník MICHAL DUDOVIČ ukončuje sen Bohemians o postupu. Po krutém obratu po Vahlgrenově brance 52 vteřin před koncem základní hrací doby tak přichází ještě smutnější rána v podobě vyřazení. Asistence: Marco Louis.

67:32

Petrák zblokoval střelu Dudoviče.

67:30

Rozehrávku od mantinelu má Wiler.

67:10

SV Wiler-Ersigen uspává naše hráče pomalou rozehrávkou.

66:32

V záklonu pálil Buršík, Flury chytá.

66:17

Buršík při kontru 2 na 1 nedokázal najít Krebnera.

66:07

Šebek zastavuje Louise.

65:53

Dudovičovu nenápadnou ránu přečetl Mück.

65:37

Dvě tvrdé střely hostí, na Fluryho však ani jedna neprošla.

65:30

Kawolokův pokus je zblokovaný.

65:20

Na vlastní půli drží míček Malič.

64:30

Je to dobré, míček získává český mančaft.

64:15

Sledujeme tuhý boj o balónek u mantinelu vedle Mücka.

63:30

Balónek je na florbalkách Švýcarů, ti jsou ale na obranné polovině.

6:3

Góly a asistencie: 7. Wyss (Dudovič), 22. Louis (Wyss), 41. Dudovič (Laubscher), 60. Vahlgren (Hollenstein), 60. Louis, 68. Dudovič (Louis) – 13. Trnka T., 27. Petrák (Krebner), 32. Dobisík

Využitie: 0:1.

SV Wiler-Ersigen: Flury (Fiechter) – Wyss, Burki, Persici, Laubscher, Louis (C) – Tambini, Ziehli, Affolter, Siegenthaler, Kanzig – Hollenstein, Moser, Dudovič, Sikora, Vahlgren – Vogt, Muhlemann, Dobeli
Tréner: Lukas Shuepp

FbŠ Bohemians: Mück (Hyršl) – Kawulok, Malič, Petrák, Gajdoš, Kvasnica – Šebek, Zezulka (C), Petrák, Krebner, Buršík –Dobisík, Virga, Batkovič, Trnka T., Řehoř – Veleba, Trnka L., Hronek
Tréner: Michal Jedlička

Rozhodca: Hohler, Koch (CHE)