Davis Cup

Dušan Lajović – Jakub Menšík

0:2 3:6, 2:6

koniec Srbsko – Česká republika 0:1

16.09.2023, 15:15 • Pabellon Fuente de San Luis, Valencie (ESP) • Skupina C • David Bochňák cz

Tipsport: 1.67 2.28

0:2; 2:6 - Jakub Menšík

2:6

Jakub Menšík vítězí v prvním zápase a díky němu tak získává naše reprezentace první bod! Dvaapadesát minut trval zápas, ve kterém český tenista předvedl na servisu nadstandartní výkon!

2:5

Rychlý gem i na straně Lajoviče, podání ven z kurtu nedokázal Menšík vrátit do kurtu. 3:6 2:5 z pohledu Lajoviče, který se pokusí v následujících minutách o zázrak.

1:5

Sedmačtyřicet minut je za námi a Menšík předvádí jubilejní desáté eso! Český tenista je jednou nohou v cíli, Lajovič s tímto nemůže nic dělat.

1:4

0:1; 1:4 - Jakub Menšík

1:4

Vypadá to víc než dobře! Menšík jde do vedení o dva brejky! Nejlepší return zápasu předvedl český tenista, míček po lajně byl přesný a soupeř neměl šanci! Česká reprezentace je blízko prvnímu bodu, ale stále ještě není nic jistého. Ale zatím Menšík na servisu působí víc než dobře.

1:3

Sevis – síť na jedničku! Jakub Menšík se usmívá, na podání se mu daří a opět odskakuje soupeři.

1:2

Chyba z bekhendu Menšíka znamená, že Lajovič snižuje na 1:2. Menšík půjde na podání a budeme doufat, že se mu na něj bude dařit tak, jako doposud.

0:2

Menšík zatím hraje jistě, čistou hrou zvyšuje na 2:0 a je na velmi dobré cestě. Nesmí ale polevit, protože Lajovič jde míč od míče výš.

0:1

0:1; 0:1 - Jakub Menšík

0:1

Druhý brejkbol Menšík využívá a jde do vedení! Český tenista hrál přes forhend velmi jistě, naopak soupeř z forhendu chybuje a stejně jak v prvním setu ztrácí hned první servis!

3:6

0:1; 3:6 - Jakub Menšík

3:6

Skvělý Menšík, který se nebál a šel do každého úderu velmi jistě! Sedmadvacet minut trval první set, ve kterém český tenista na podání dominoval a jde do vedení 1:0 na sety!

3:5

Rychlý osmý gem, Lajovič drží podání a díky zpřesnění hry je stále na dostřel. Teď ho ale čeká mnohem těžší úkol.

2:5

Menšík jde do vedení 5:2 a už mu stačí jen jeden gem, aby vyhrál první set! Další skvělý servis, hlavní zbraň Menšíka v tomto zápase. Lajovič svůj return poslal za základní čáru.

2:4

Čistá hra pro Lajoviče, ten snižuje na 2:4! Po dobrém servisu se vydal na síť, Menšík svůj return poslal za základní čáru.

1:4

0:0; 1:4 - Jakub Menšík

1:4

Čistá hra pro Menšíka, který zatím na podání velmi jistý. Připisuje si další eso a po sedmnácti minutách vede český tenista 4:1.

1:3

První vyhraný gem pro Lajoviče, ten si počkal na chybu soupeře a může tak začít bojovat o podání soupeře.

0:3

Jakub Menšík zvládá úvod zápasu a vede už o tři gemy! Další pohodový gem, Lajovič chybuje z forhendu a ten není ze svého výkonu spokojený.

0:2

0:0; 0:2 - Jakub Menšík

0:2

Další chyba z forhendu Lajoviče a Menšík se dostává lehce k brejku! Velmi dobrý vstup Menšíka do zápasu, i když by se spíše dalo říct špatný vstup Lajoviče.

0:1

Velmi dobrý vstup českého tenisty do zápasu, čistou hrou si drží servis a dostává se do vedení. Na závěr trefil Menšík eso.