1:1 6:7 (3), 7:6 (5), 4:0; 0-0

skreč Klein Grécko – Slovensko 1:1

16.09.2023, 12:08 • Atény, Grécko • 2. kolo • Filip Kosnáč

Tipsport: 1.07 8.54

Stefanos Tsitsipas v dramatickej bitke s Lukášom Kleinom vybojoval vyrovnávajúci bod a po prvom dni je stav v Davis Cupovom stretnutí medzi Gréckom a Slovenskom vyrovnaný 1:1. Klein podal výkon na hranici možností a bol veľmi blízko k najväčšiemu víťazstvu kariéry, ale svoju šancu zahodil najmä v tesnej koncovke v tajbrejku druhého setu. V rozhodujúcom sete najprv stratil dobre rozohranú hru na podaní a následne sa ozvali aj kŕče, ktoré nedovolili Kleinovi zápas dohrať a radšej zvolil regeneráciu pred zajtrajším dňom, v ktorom by sa mal predstaviť vo štvorhre aj dvojhre. Napriek všetkému si však Klein zaslúži veľký rešpekt za mimoriadne húževnatý výkon, ktorým piatemu hráčovi na svete narobil poriadne problémy a k veľkej senzácii chýbal naozaj len kúsok. To je odo mňa všetko, ďakujem za pozornosť a prajem ešte príjemný zvyšok soboty! (14:59:16)

Lukáš Klein však pochopil, že dohrávať tretí set už nemá žiaden zmysel, pretože by to s najväčšou pravdepodobnosťou skončilo kanárom od Tsitsipasa, a tak sa pre pretrvávajúce kŕče rozhodol zápas skrečovať!

4:0

Tsitsipas na sieti zakončil túto hru ľahkým forhendovým zakončením, po ktorom vedie 4:0 v treťom sete.

40-30

Lenže Tsitsipas si vždy vie pomôcť esom, po ktorom má gembal.

30-30

Ale ani Tsitsipas nie je stopercentný proti zdravotne indisponovanému Kleinovi, pretože krížny forhend bol nepresný.

30-15

Ďalší jednoduchý priamy bod pre Tsitsipasa.

15-15

Priamy bod pre Tsitsipasa.

0-15

Kleinovi sa podarilo dostať Tsitsipasa do pohybu a ešte vytiahol úspešný dropshot.

3:0

Nasleduje prestávka a výmena strán.

3:0

Klein si teda zobral medical timeout, aby sa ešte mohol pokúsiť zápas dohrať, aj keď s obratom už asi počítať nemožno.

3:0

3:0

Klein opäť vo výmene od základnej čiary nemal šancu, pretože dobiehaný forhend poslal do siete a Tsitsipas už má náskok 3:0 v rozhodujúcom sete s dvomi brejkami!