Davis Cup

Laslo Djere – Jiří Lehečka

0:2 6:7 (7), 5:7

koniec Srbsko – Česká republika 0:2

16.09.2023, 16:30 • Pabellon Fuente de San Luis, Valencie (ESP) • Skupina C • David Bochňák cz

Tipsport: 1.1 7.76

0:2; 5:7 - Jiří Lehečka

5:7

Jiří Lehečka to zvládl a vítězí! Poslední míč rozhodlo jestřábí oko, které ukázalo, že úder Djereho byl nepřesný! Skvělé vystoupení Lehečky ve Valencii!

5:6

0:1; 5:6 - Jiří Lehečka

5:6

Lehečka to zvládl a jde do vedení! Výborný servis na střed kurtu, Djere se vyhazuje. Za malý moment půjde srbský tenista na servis a bude doufat, že diváci uvidí v zápase druhý tiebreak.

5:5

Djere utekl třem mečbolům a srovnává na 5:5! Srb dře jako kůň, nechce to dát soupeři zadarmo a vyrovnaný zápas tak bude pokračovat. Hrajeme už skoro dvě hodiny.

4:5

Lehečka drží servis, po delší době vítězí v gemu a jde do vedení! Laslo Djere ale působí odhodlaně a nechce nechat svou kůži zadarmo.

4:4

Máme v druhém setu srovnáno! Djere šel přes druhý servis, Lehečka chybuje z forhendu. Třetí gem v řadě pro Srba a Lehečka musí udržet servis.

3:4

0:1; 3:4 - Laslo Djere

3:4

Bohužel, Lehečka ztrácí servis a Djere se dostává zpět do zápasu! Srbský tenista hrál přes bekhend, český tenista se neubránil a přichází o svůj servis poprvé v tomto zápase.

2:4

Djere podruhé za sebou na servisu s čistým štítem, pro Lehečku se ale nic nemění, důležitější je držet svůj servis.

1:4

Další rychlý gem, tentokrát na straně Lehečky. Esem ukončuje pátý gem a zvyšuje své vedení.

1:3

Rychlý gem, Djere drží servis čistou hrou a čtvrtá hra patří jemu. Stále je ale Lehečka v lepší pozici a je důležité držet servis.

0:3

Český tenista ustál situaci, Djere chyboval z forhendu a Lehečka jde do vedení 3:0. Velmi dobře rozehraný zápas, je třeba ale zůstat stále v koncentraci, Djere nehraje i přes omezení špatně.

0:2

0:1; 0:2 - Jiří Lehečka

0:2

Poprvé se dostal Lehečka k brejkbolům a hned ten první využívá! Výborný vstup do druhého setu, Djere musel jít přes druhý servis a Lehečka toho využil! Kratší míč srbský tenista nedokázal vrátit, míček se od pásky odrazil do autu.

0:1

Lehečka drží servis, dobře vstupuje do druhého setu a jde do vedení! Skvělý forhend do rohu kurtu, na který nenašel Djere recept.

6:7

0:1; 6:7 - Jiří Lehečka

6:7

Jiří Lehečka vítězí v prvním setu v Tiebreaku 9:7! Neskutečný bekhend po lajně hned po servisu soupeře a česká reprezentace je na dobré cestě k prvnímu místu ve skupině! Přes hodinu trval první set, ve kterém oba hráči předváděli skvělý tenis, Lehečka byl ale o něco šťastnější.

6:6

Djere nedokázal vrátit míček do kurtu, čistá hra. O prvním setu rozhodne tiebreak a můžeme říct, že spravedlivé rozuzlení.

6:5

Další udržení servisu, Djere zahrál servis na čáru, Lehečka míček přes síť nedostal. Srb tak za celý set nepustil svého soupeře k brejkbolu. Budeme doufat, že Lehečka dotáhne tento set do Tiebreaku.

5:5

Máme srovnáno, desátá hra patří Lehečkovi, ten si připisuje první eso v zápase! Blížíme se do koncovky první sady.

5:4

Laslo Djere si umí pomoct servisem a jde do vedení 5:4! Fantastický závěr, páté eso a devátá hra končí. Lehečka bude za malý moment podávat na udržení se v setu.

4:4

Čistá hra a pohodový gem pro Lehečku, který si připisuje další přímý bod z podání. Je dobře, že Lehečka našel na servisu jistotu.

4:3

Sedmý gem patří Djeremu, který měl obrovské štěstí. Lehečka šel na síť, úder soupeře se doslova zastavil o pásku a přistál u českého tenisty, který ale byl velmi překvapený a míček nedokázal vrátit.

3:3

0:0; 3:3 - Jiří Lehečka

3:3

Šestý gem patří Lehečkovi, který zatlačil svého soupeře a donutil ho chybovat. Oba hráči si tak stále drží servis.

3:2

Pátý gem vítězí znovu hráč na servisu a Srb vede 3:2. Lehečka se vyhodil a ani tentokrát nepotrápil nějak výrazně svého soupeře.

2:2

Český tenista taktéž drží servis a srovnává na 2:2. Jeho soupeř nedokázal svůj return dostat zpět do kurtu.

2:1

Laslo Djere drží i podruhé v tomto zápase servis a jde znovu do vedení. Srb vytáhl eso tentokrát z druhého podání.

1:1

Český tenista se nadřel, nakonec ale drží servis a je srovnáno! Pomalejší servis z rakety Lehečky překvapil Djereho, který míček nedokázal dostat přes síť.

1:0

Esem ukončuje první gem Djere a jde do vedení! Lehečka za malý moment půjde poprvé na servis a budeme doufat, že má steunou formu jako před malou chvíli Menšík.