Davis Cup

N. Ćaćić, N. Djokovič – T. Macháč, A. Pavlásek

1:2 5:7, 7:6 (7), 3:10

koniec Srbsko – Česká republika 0:3

16.09.2023, 19:18 • Pabellon Fuente de San Luis, Valencie (ESP) • Skupina C • David Bochňák cz

1:2; 3:10 - T. Macháč, A. Pavlásek

3-10

Adam Pavlásek na servisu velmi přesný, Tomáš Macháč na síti nekompromisní a vítězí v tomto zápase!

7-6

Hrálo se přes druhý servis, Djokovič zariskoval a těsně se jeho podání vešlo do kurtu. O vítězi čtyřhry tak rozhodne supertiebreak!

6:6

0:1; 6:6 - T. Macháč, A. Pavlásek

6:6

Rozhodne zkrácená hra! Adam Pavlásek na servisu bez problémů.

6:5

Nikola Čačič tentokrát drží servis v důležitý moment a minimálně tiebreak pro Srbsko vybojoval! Macháč jeho servis nedokázal vrátit do hry. Adam Pavlásek bude za malý moment podávat na to, ať tiebreak diváci ve Valencii vidí.

5:5

0:1; 5:5 - T. Macháč, A. Pavlásek

5:5

Čtvrtý míč v řadě, Pavlásek na síti pomáhá povedenou smečí a je srovnáno 5:5! Na podání jde Nikola Čačič. Opakuje se stejná situace jako v první sadě.

5:4

Přímý bod z podání, Čačič s Djokovičem vedou 5:4 a jsou blíže k výhře v druhém setu. Nicméně za malý moment půjde na servis český tým.

4:4

0:1; 4:4 - T. Macháč, A. Pavlásek

4:4

Adam Pavlásek drží servis, podání přímo na základní čáru a Djokovič si musel ustoupit, protože míček mu šel přímo na tělo.

4:3

Nikola Čačič drží servis a Srbsko vede v druhém setu 4:3! Čestí hráči dostali na síti míč přímo mezi sebe a nedokázali se dohodnout.

3:3

0:1; 3:3 - T. Macháč, A. Pavlásek

3:3

Rychlá práce na servisu Macháče, esem uzavírá tento gem!

3:2

Natrápil se, i tak to ale Djokovič zvládl a drží servis! Pomohl si znovu servisem a přímým bodem z podání ukončuje pátý gem v druhém setu.

2:2

Macháč přesný na síti a máme srovnáno 2:2! Novak Djokovič jde na servis podruhé v druhém setu.

2:1

Nikola Čačič drží servis a znovu jde Srbsko do vedení! Nerodilo se to lehce, nakonec ale Macháč v poslední hře vyhazuje return z forhendu.

1:1

Tomáš Macháč nakonec drží servis, eso trefil i na stranu, kde stál Djokovič! Je tady znovu srovnání a na podání míří Nikola Čačič.

1:0

Nechytatelný servis a Srbsko jde do vedení v druhém setu. Macháč zatím hraje skvělý zápas, Pavlásek nezůstává pozadu.

5:7

0:1; 5:7 - T. Macháč, A. Pavlásek

5:7

Česká dvojice vítězí v prvním setu! Djokovič poslal return pouze do sítě! Skvělý první set z české strany.

5:6

0:0; 5:6 - T. Macháč, A. Pavlásek

5:6

Česká dvojice bere servis svým soupeřům! Tomáš Macháč prohodil oba hráče u sítě a Adam Pavlásek bude podávat na vítězství v první sadě!

5:5

Skvělý servis na Djokoviče, následně Pavlásek na síti velmi dobře a je srovnáno 5:5! Dva odvrácené setboly mohou naší dvojici pomoct v sebevědomí.

5:4

0:0; 5:4 - N. Ćaćić, N. Djoković

5:4

Další servis Djokoviče, který Macháč vrátil pouze na Čačiče, který ukončuje výměnu. Srbský výběr tak vede 5:4 a za malý moment půjde Macháč podávat na udržení se v prvním setu.

4:4

Tentokrát už Djokovič neměl nárok a Macháč na síti rozhoduje o tom, že osmý gem patří české dvojici!

4:3

Pavlásek nedokázal vrátit servis po lajně, míček končí v autu a i Nikola si drží podruhé servis! Druhé kolo na podání ukončí za malý moment Adam Pavlásek.

3:3

Pavlásek na síti bezchybný a máme znovu srovnáno! Sledujeme zatím vyrovnané utkání.

3:2

Novak Djokovič drží servis i podruhé v tomto zápase. Čačič byl na síti ve střehu a ukončil pátý gem!

2:2

Máme znovu srovnáno! Všichni čtyři hráči mají za sebou gem na servisu, Adam Pavlásek poslal servis přímo na tělo Djokoviče, následně Macháč všechno na síti dorazil.

2:1

Třetí bod v řadě, srbská dvojice jde do vedení 2:1! Zatím všichni drží servis, poslední do party se přidá za malý moment Adam Pavlásek.

1:1

Tři výborná první podání, česká dvojice srovnává na 1:1!

1:0

0:0; 1:0 - N. Ćaćić, N. Djoković

1:0

Podání přímo na tělo Macháče, ten poslal míček do sítě. Srbský tým vstupuje do zápasu lépe.