koniec Grécko – Slovensko 0:1

16.09.2023, 10:20 • Grécko, Atény • 1. kolo • Filip Kosnáč

Tipsport: 11.3 1.04

1:6

Molčan ukončil zápas dokonale esom von z kurtu a vybojoval prvý bod pre Slovensko na horúcej pôde v Aténach po jasnom víťazstve dvakrát 6:1!

15-40

Po ďalšom priamom bode má Molčan dva mečbaly!

1:5

Molčan zahral šikovne pod nohy nabiehajúceho Skorilasa, ktorý nezvládol halfvolej a Molčan bude podávať na víťazstvo za stavu 5:1 v druhom sete!

30-40

Molčan ukázal opäť rýchle nohy a ešte dokázal vytiahnuť skvelé forhendové obhodenie po čiare, po ktorom má možno rozhodujúci brejkbal!

1:3

Skorilas sa nechal týmto momentom rozhodiť a v dlhšej výmene prestrelil bekhend za základnú čiaru, takže Molčan vedie 3:1 v druhom sete!

30-40

Molčanov forhendový return bol dobrý, čo odhalilo jastrabie oko a Skorilas chcel opakovať výmenu, ale empajrový rozhodca priznal bod Molčanovi a je tu dôležitý brejkbal!

1:6

Skorilas už túto možnosť neodvrátil, pretože jeho druhý bekhend bol nevydarený a Molčan ovládol prvý set bez problémov 6:1!

40-A

Skorilas si vynikajúco pripravil pozíciu na sieti, ale jednoduchý forhendový volej nezvládol a Molčan má piaty setbal!

40-A

Skorilas si pripísal piatu dvojchybu a Molčan má štvrtý setbal!

40-A

Bekhendový return Molčana bol kvalitný a prinútil Skorilasa k forhendovej chybe, takže slovenský tneista má tretí setbal!

40-A

Navyše Skorilas absolútne nezvládol ľahkú smeč a Molčanovi daroval druhý setbal!

40-A

Skorilas opäť neuspel v dlhšej výmene a forhend poslal do siete, preto má Molčan prvý setbal!

1:4

Teraz sa už Molčan so Skorilasom pohral ako mačka s myšou, keď si ho pritiahol na sieť skrátením a krížnym forhendom ho obhodil, preto má opäť náskok dvoch brejkov a vedie 4:1 v prvom sete!

15-40

Nasledovala aj štvrtá dvojchyba, po ktorej Skorilas daroval dva brejkbaly Molčanovi!

1:3

Veľmi zlé skrátenie od Molčana, ktoré bolo príliš vysoké a Skorilas to potrestal víťazným bekhendom, po ktorom znížil na 1:3 v prvom sete!

A-40

Molčanov forhendový volej letel tesne vedľa pravej čiary a Skorilas má ďalší brejkbal!

0:3

Skorilas si však neporadil s ďalším bekhendovým returnom Molčana, keďže jeho forhend zastavila sieť a Molčan vedie už 3:0 v prvom sete s výhodou dvoch brejkov!

0-40

Skorilas na sieti nebol pripravený a Molčan ho krížnym forhendom obhodil, preto má ďalšie tri brejkbaly!

40-15

Molčanov forhend po čiare nebol presný a Skorilas má tiež dva brejkbaly!

0:1

Molčanov return skončil tesne na základnej čiare, čo potvrdilo jastrabie oko a Skorilasov následný bekhend opäť skončil v sieti, takže Molčan vstupuje do zápasu ziskom brejku!