koniec Grécko – Slovensko 1:2

17.09.2023, 10:15 • Atény, Grécko • 3. kolo • Filip Kosnáč

Tipsport: 1.9 1.9

3:6

A všetko Klein aj zakončil na sieti presným bekhendovým volejom, takže absolútne ovládol tento posledný gem a po setoch 6:3, 6:7(5) a 6:3 sme vyhrali mimoriadne dôležitú štvorhru, po ktorej máme na konte druhý bod!

0-40

Do tretice Klein vytiahol skvelý víťazný krížny bekhend, ktorým obhodil Stefanosa Tsitsipasa a máme hneď tri mečbaly!

3:4

Navyše Zelenay s citom zahral exkluzívny lob, ktorý nemal šancu dobehnúť Petros Tsitsipas a vedieme 4:3 v rozhodujúcom sete!

30-40

Zelenay bol v tejto výmene ako stena na sieti a napokon dostal šancu na víťazné forhendové zakončenie, po ktorom máme dôležitý brejkbal!

7:6

Petros Tsitsipas nachytal forhendovým returnom po čiare nepripraveného Kleina na sieti, takže domáci pár vyhral tesný tajbrejk druhého setu 7:5 a vybojoval si rozhodujúci tretí set!

6-5

Klein trafil krížny forhend len do siete a domáci pár má setbal!

40-30

Petros Tsitsipas nakoniec udolal Zelenaya na sieti a grécky pár má brejkbal!

40-30

Ale Klein poslal ďalší bekhend do siete a grécky pár má prvý brejkbal v zápase!

3:6

Zelenay si teraz túto výmenu uhral úplne sám a našiel priestor pre víťazný krížny bekhend, ktorým zaskočil Tsitsipasovcov na sieti a prvý set sme zaslúžene vyhrali 6:3!

15-40

Petros Tsitsipas má na konte už tretiu dvojchybu a daroval nám dva setbaly!

30-40

Navyše Petros Tsitsipas pokazil celkom jednoduché smeč a slovenský pár má ďalší brejkbal!

0:1

Petros Tsitsipas zariskoval pri druhom podaní a spôsobil dvojchybu, ktorá znamená dôležitý brejk pre slovenský pár hneď v úvode zápasu!