Európska konferenčná liga

Légia Varšava – Aston Villa FC

3:2

koniec (2:2)

21.09.2023, 18:45 • Stadion Wojska Polskiego, Varšava • 1 • Skupina E • Matěj Skula cz

Tipsport: 5.94 4.35 1.55

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek dne a třeba zase někdy na počtenou! (20:56:32)
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 3:5. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 16:11.
Je dobojováno! Domácí Legia Varšava překvapila na domácím stadionu anglickou Aston Villu a po výsledku 3:2 zahajuje letošní sezonu EKL výhrou.
Domácí šli velmi rychle do vedení, a to když se už ve třetí minutě k centru dostal Pawel Wszolek a poslal svůj celek do vedení. V 6. minutě však bylo znova vyrovnáno zásluhou Jhona Durána, který dorazil střelu Zaniola, která zamířila do brankové konstrukce. Ve 26. minutě pak Legia znovu vedla, a to když centr z pravé strany srazil obránce hostů přesně na nohu Ernesta Muciho a ten zakončil do protipohybu brankáře Martineze. Anglickému celku se však podařilo do konce poločasu vyrovnat, a to po gólu Lucase Digneho, který napřáhl ke střele z rohu pokutového území a svůj projektil umístil přesně do pravé šibenice. O poločase tak na světelné tabuli v polském hlavním městě svítilo skóre 2:2.
Druhý poločas začali znovu aktivněji domácí, kteří se také v 51. minutě znovu dočkali vedení. Gual přihrál na kraj Ernestovi Mucimu, který sice byl vytlačen obráncem, ale dokázal zakončit. S jeho skákavou střelou si argentinský brankář hostů nedokázal poradit a ta tak skončila až za jeho zády. Zbytek zápasu se nesl více méně ve snaze o gól v podání Angličanů, ale když už se dostali hráči trenéra Emeryho do nebezpečné situace, tak v ní ztroskotali buď na brankáři, nebo na vlastní neschopnosti trefit branku. A když v páté minutě nastavení svou dorážku poslal Tielemans do boční sítě, mohli začít hráči Legie slavit tři body do tabulky.

90+5

90+5

Tak při varšavském týmu teď stáli všichni svatí! Nejprve se do vápna probíjel kličkama Diaby, jeho střelu ale obrana zblokovala. Následně však přišel odraz míče přesně na nohu Tielemanse, který zakončoval sám před brankářem, ke štěstí Legie však zakončil jen do boční sítě!

90+5

Legii již zbývají jen minuty, aby si připsala velmi cenný skalp týmu z anglické Premier League.

90+4

Žlutá karta pro tým Legia Varšava (Kacper Tobiasz).

90+4

A ani pokus Douglase Luize nebude gólový, končí totiž o několik metrů nad brankou.

90+3

Teď sice přišla i střela, jejímž autorem byl Ezri Konsa, ta ale mířila jen do připravených rukavic brankáře Legie.

90+2

Obránci však Luizův centr odvrátili a následně odkopává Josué do autu.

90+2

Jedna z posledních šancí hostů, a to rohový kop.

90+1

Matty Cash sice stihnul míč na hrací ploše, ale udržel ho na trávníku jen pro obránce Ribeira.

90

Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.

90

Střídání v týmu Legia Varšava:
ze hřiště odchází Juergen Elitim, přichází Jurgen Çelhaka,
ze hřiště odchází Paweł Wszołek, přichází Makana Baku.

88

A Aston Villa klidně mohla vyrovnat! Za obranu si naběhl Diaby a dostal se i do zakončení, které však trefilo nohu brankáře Tobiasze! Všechno vzrušení nakonec stejně bylo zbytečné, neboť byl francouzský křídelník v době přihrávky v ofsajdu.

86

Cash si velmi dobře míč vyměnil s Diabym a následně vypálil, jeho rána ale byla ztečována na nohu Jacoba Ramseyho, který však svou střelu poslal trestuhodně daleko od levé tyče branky.

85

Fotbalisté hostujícího celku kombinují s míčem na levém útočném křídle.

84

A Bailey teď znovu terčem nešetrného zákroku, za tento faul však již přijde žlutá karta pro Yuriho Ribeira (Legia).

83

Jamajský rychlík však vypadá v pořádku a bude tedy pokračovat ve hře.

3:2

Góly: 3. Wszołek (Kun), 26. Muci (Wszołek), 51. Muci (Gual) – 6. Durán (Zaniolo), 39. Digne

Karty:   19. Kun (LEG), 84. Ribeiro (LEG), 90+4. Tobiasz (LEG) – 53. Zaniolo (ASV), 71. Diaby (ASV)

Légia Varšava: Tobiasz – Pankov, Kapuadi, Ribeiro – Wszołek (90. Baku), Slisz, Elitim (90. Çelhaka), Kun – Josué (C), Gual (67. Pekhart), Muci (72. Rosołek).
Náhradníci: Hładun, Kobylak – Jędrzejczyk, Kramer, Sokołowski, Strzałek, Dias, Burch.

Tréner: Kosta Runjaić

Aston Villa FC: E. Martínez – Chambers (67. Cash), Konsa, Lenglet, Digne – Kamara (61. Luiz), Tielemans – Bailey, McGinn (C) (61. Diaby), Zaniolo (67. Ramsey) – Durán (61. Watkins).
Náhradníci: Marschall, R. Olsen – Dendoncker, Moreno, Torres.

Tréner: Unai Emery

Rozhodca: Manouchos – Nikolaidis, Psarris