Anaheim Ducks – Los Angeles Kings

3:2

koniec po predl. (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)

25.09.2023, 02:00 • Honda Center, Anaheim • Michaela Koláriková

Los Angeles sice otočilo skóre zápasu z 0:1 na 2:1, ale Anaheimu se povedlo v padesáté minutě vyrovnat, dotáhnout duel do prodloužení a v něm hned v první minutě rozhodl svou druhou brankou Jackson LaCombe. Tomáš Suchánek se tak podílel na vítězství Ducks, byť dvakrát inkasoval. Anaheim tedy vstoupil do přípravného kempu vítězstvím a Los Angeles, které má část týmu v Austrálii, vyzkoušelo další část širšího kádru, v němž několik hokejistů určitě zaujalo trenéry, zejména dvacetiletý Francesco Pinelli, jenž po třech sezonách v OHL může pomýšlet na přesun do hlavního týmu. Tedy teoreticky, pokud na své výkony naváže i v dalších zápasech. (04:43:55)
Už jen tak pro zábavu proběhly po utkání samostatné nájezdy, ve kterých Kings zvítězili 2:0.

60:37

60:37 Jackson LACOMBE - 3:2

60:37

Anaheim právě vstřelil branku!
JACKSON LACOMBE svým druhým gólem v utkání rozhoduje o vítězství Anaheimu! LaCombe se dostal až vedle brankoviště, když ho obrana Kings nedokázala zastavit, a bekhendem procpal puk mezi betony Inghama. Asistence: Chase De Leo.

60:01

60:00

59:52

Ještě jedno přerušení a vhazování ve středním pásmu. Už není dost času na zakončení, půjde se do prodloužení.

59:14

Terrance vypálil po vhazování v útočném pásmu, Ingham opět přerušuje hru.

59:05

Regenda předvedl další z řady útoků, které ale končí zákrokem Inghama. Slovenský forvard dnes patří k jednoznačně nejaktivnějším hráčům v dresu Anaheimu, ale do statistik se gólem či asistencí nezapsal.

58:20

Pomaličku, ale jistě, vše směřuje k rozhodnutí v prodloužení, či nájezdech. Puk mají Kings a s rozehrávkou zpoza vlastní branky nepospíchají.

57:38

Sidorov zkusil překvapit brankáře střelou kolem bránícího protihráče z pravého kruhu, ale Ingham kotouč zachytil.

57:34

57:26

Nakonec se přeci jen domácí ještě před brankou Kings usadili a mohou zaútočit.

56:45

Ducks se ale nedaří usadit v útočném pásmu. Neustále se musí vracet pro puk.

56:05

Ani Regenda, ani následně Myatovic nedokázali překonat Inghama v brance Kings. Ti vyhazují puk do bezpečí.

55:34

Vyloučení v týmu Los Angeles Kings:
Cole Krygier – 2 min., sekání.

55:34

Caulfield se prodral za obranu a mířil na branku Inghama. Těsně před zakončením ale byl seknut a bude se vylučovat. Po komerční pauze.

55:17

Ward zavezl puk do útočného pásma, jeho střelecký pokus ale byl zblokovaný.

3:2

Góly a asistencie: 16. Carrick (Nestěrenko, McGinn), 50. Lacombe (Wolff, McGinn), 61. Lacombe (Leo) – 38. Pinelli (Ward, Hicketts), 47. Laferriere (Tynan)

Anaheim Ducks: Clang (31. Suchánek) – Hagg, Warren, Wolff, Helleson, LaCombe, Profaca – Regenda, Carlsson, De Leo – Nestěrenko, Carrick, McGinn – Myatovic, Gawdin, Caulfield – Terrance, Gaucher, Sidorov
Tréner: Greg Cronin

Los Angeles Kings: Ingham (Berube) – Booth, Connauton, Hicketts, Krygier, Santini, Wylie – Hudon, Tynan, Laferriere – Madden, Pinelli, Chromiak – Lee, Malcev, Ziemmer – Ward, Helenius, Hodgson
Tréner: Todd McLellan

Rozhodca: Kozari, Samuels-Thomas – Gawryletz, O'Quinn