Tomáš Nosek (NJD) – 0+0, -2 účast, 1 střela na branku, TM 0, čas na ledě 17:37
Šimon Němec (NJD) – 0+1, -1 účast, 2 střely na branku, TM 0, čas na ledě 18:18
Vítek Vaněček (NJD) – nenastoupil (03:34:36)

Střely na branku 23:20
Zblokované střely 15:17
Přesilové hry 1/3 – 0/2
Vhazování – 47,7 % – 52,3 %
Hokejisté New Jersey vyhráli také v pátém přípravném zápase. New York Islanders zdolali ve velmi pohledném duelu 6:5.

Domácím vyšla zejména druhá třetina, do níž nastupovali za stavu 1:2, ale dokázali čtyřikrát skórovat a otočit skóre až na 5:3. Hosté snížili 11 sekund po zahájení třetí části Mathewem Barzalem, ovšem za Devils pak zkompletoval hattrick Jesper Bratt. O drama se pak v čase 56:23 postaral pohotovou tečí Anders Lee. Ostrované mohli v závěrečné minutě i vyrovnat, ovšem Ďáblům uchránil výhru brankář Schmid.

59:51

Nathan Bastian zablokoval střelu Wahlstroma. Tohle už domácí asi udrží.

59:15

Hosté si vyžádali oddechový čas!

59:15

Málem bylo srovnáno! Akira Schmid zachránil na brankové čáře proti dorážce Olivera Wahlstroma. Poté se puk odrazil mezi kruhy k Brockovi Nelsonovi, který rovněž nepropálil gólmana Devils! Ten teď své spoluhráče výrazně podržel!

58:53

Hostům dlouho trvalo, než vydolovali puk u zadního mantinelu za brankou soupeře. Už ho ale mají a mohou to rozestavět.

58:01

A hosté opravdu odvolávají Kennetha Applebyho a zkoušejí to v šesti!

57:36

Brzy asi můžeme očekávat hostující pokus o hru bez brankáře. Devils ale nyní dostali puk do útočného pásma.

56:23

56:23 Anders LEE - 6:5

56:23

Islanders právě vstřelili branku!
Hosté dramatizují závěr! Puk se dostal na osu k Sebastianovi Ahovi. Obránce Isles vystřelil a clonící ANDERS LEE dokázal kotouč vychýlit mimo dosah lapačky brankáře Schmida – 6:5. Asistence: Sebastian Aho a Mathew Barzal.

55:14

Teď už jsou domácí v plném počtu. Necelých pět minut před koncem stále vedou o dva góly.

54:34

Od modré čáry pálil Ryan Pulock. Jeho projektil vytěsnil Schmid.

54:06

Tomáš Nosek vyhazuje až za branku Ostrovanů.

53:39

Mohlo být sníženo! Brock Nelson orazítkoval z pravého kruhu brankovou konstrukci!

53:23

Domácí rychle vyhodili.

53:13

Příležitost pro hosty. Na trestnou lavici odchází za držení Nathan Bastian.

52:05

Od pravého mantinelu to zkoušel domácí obránce Collin Miller. Appleby ztlumil puk na hrudi.

51:38

Po dalším zákroku Schmida je hra přerušena. Následuje reklamní přestávka.

51:03

Hosté se nadechli k náporu! Po nahrávce Barzala se ocitl před Schmidem Matt Martin, který nedokázal domácího brankáře překonat! Švýcar v brance Devils svůj tým podržel.

50:28

Od modré čáry to zkoušel Scott Mayfield. Letící kotouč tečoval mimo branku Mathew Barzal.

49:55

Justin Dowling se z levé strany dravě natlačil před branku domácích, ale z bekhendu už nedokázal zakončit.

48:39

47:44

Devils jsou v těchto fázích duelu opět aktivnější.

46:35

Pokus Michaela McLeoda musel likvidovat Appleby.

44:57

Domácí první formace hraje skvělý zápas. Jesper Bratt má bilanci 3+1, Jack Hughes 1+1 a Tyler Toffoli 0+2. K tomu přidal 2+1 obránce John Marino.

44:18

44:18 Jesper BRATT - 6:4

44:18

New Jersey právě vstřelilo branku!
Na led přilétly čepice! JESPER BRATT totiž završil hattrick. Švédský útočník dostal přihrávku od Johna Marina a z mezikruží zamířil do levého horního růžku nad lapačku Applebyho. Asistence: John Marino a Kevin Bahl.

43:50

Domácí první formace nyní zavřela Islanders do jejich obranného pásma.

41:34

První zákrok si připsal novic v hostující brance Kenneth Appleby, který vyrazil střelu Curtise Lazara.

40:11

40:11 Mathew BARZAL - 5:4

40:11

Hosté skvěle vstoupili do třetí třetiny! Anders Lee v rohu dohrál Johna Marina, který tak přišel o puk a ten se dostal k Bo Horvatovi. Ten našel před branku najíždějícího MATHEWA BARZALA, který překonal brankáře Schmida, jenž si na puk sáhl lapačkou, ale nezastavil ho – 5:4. Asistence: Bo Horvat a Scott Mayfield.

40:01

Střídání v týmu New York Islanders:
ze hřiště odchází Ilja Sorokin, přichází Kenneth Appleby.

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 2:51.
Střely na branku – 18:11
Druhá třetina je za námi. Devils s ní mohou být velmi spokojeni. Čtyřikrát v ní skórovali a do šaten si odnášejí vedení 5:3. V úvodu prostřední části otočil skóre z 1:2 na 3:2 dvěma zásahy Jesper Bratt. Na to ještě dokázal zareagovat Pierre Engvall, který v souboji s Němcem ukázal svou rychlost a srovnal stav. V polovině utkání však ukázal šikovné ruce obránce John Marino, který s přispěním bránícího Huttona vrátil New Jersey vedení. To navíc ve 33. minutě zvýraznil po krásné souhře téměř na jeden dotek Jack Hughes. Domácí byli i nadále při chuti a Ostrovanům do přestávky dvakrát pomohla tyčka.

40:00

39:53

Pár sekund před přestávkou ještě úspěšně zasáhl domácí Schmid, který přerušil hru po střele od modré čáry. Ještě tedy jedno buly před brankou Devils.

39:24

Michael McLeod s Curtisem lazarem se ještě postarali o vzrušení před Sorokinem, ale kotouč si nenašel cestu za brankovou čáru.

39:01

Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

38:24

Hosté oslabení se štěstím ustáli a jsou kompletní.

38:00

Jack Hughes si srovnal puk na levém kruhu a svižnou střelou orazítkoval bližší tyčku!

37:14

Bekhendový pas Jespera Bratta mířil rovněž do bekhendu Tylera Toffoliho. Pokud by šel puk na forhend, mohla z toho být další velká možnost na skórování.

36:23

Vyloučení v týmu New York Islanders:
Brock Nelson – 2 min., krosček.

35:23

Další obrovská možnost domácích! Jeack Hughes nahrál před branku Tylerovi Toffolimu, který téměř překonal Sorokina, ale puk se zastavil o tyčku a zůstal před brankovou čarou, za kterou ho Devils nedokázali dopravit!

34:50

Po domácím icingu se bude vhazovat před Akirou Schmidem.

34:11

Sledujeme velmi povedenou druhou třetinu ze strany Devils. Ti v této části hry vedou 4:1.

32:21

32:21 J. HUGHES - 5:3

32:21

Těžký zápas pro jednoho z nejlepších ligových brankářů Ilju Sorokina! Domácí sehráli krásnou kombinaci až do kuchyně. Do kolotoče přihrávek se zapojili Tyler Toffoli, Šimon Němec a nakonec Jesper Bratt, který naservíroval puk na pravý kruh JACKOVI HUGHESOVI, jenž pálil z první do již odkryté klece – 5:3. Asistence: Jesper Bratt a Šimon Němec.

31:47

Hosté zahráli na zakázané uvolnění. Hra se vrací před Sorokinovu branku.

31:24

Po střele z pravé strany vykopl Sorokin puk pravým betonem.

31:15

John Marino je při chuti! Jeho další dobrou střelu chytá Sorokin. Domácí obránce sahá po hattricku.

30:40

30:40 John MARINO - 4:3

30:40

Domácí podruhé vedou! K nádherné akci se nadechl obránce JOHN MARINO, který se dostal k puku ve středním pásmu a namířil si to s ním doprava. Následně si krásně obhodil protihráče a vytvořil přečíslení 2 na 1. Před brankou se poté ještě snažil najít spoluhráče, ovšem kotouč se od bruslí obránce Granta Huttona, jenž si lehal do přihrávky, odrazil za záda Sorokina – 4:3. Asistence: Curtis Lazar.

29:51

Jack Hughes vymyslel křížnou přihrávku na Tylera Toffoliho. Jeho střela byla zablokována.

28:41

Ruslan Ischakov se dostával před brankou k puku po přihrávce Kuhlmana. Z bezprostřední blízkosti už ale neměl kudy procpat kotouč za brankáře Devils.

27:22

Po vhazování vypálil Alexandr Romanov, jehož střela skončila na tyčce domácí svatyně!

27:12

Ránu Alexandra Romanova ukryl ve výstroji Schmid. Následuje reklamní přestávka.

26:03

26:03 Pierre ENGVALL - 3:3

26:03

Hosté ale vyrovnávají! PIERRE ENGVALL ukázal slovenskému obránci Šimonovi Němcovi, že se má ještě učit. Na pravé straně Němce přesprintoval a jako první dobruslil vyhozený puk. Následnou příležitost dokázal zužitkovat střelou mezi betony Akiri Schmida. Bez asistence.

25:30

Domácí vstoupili do druhé třetiny velmi dobře a momentálně diktují tempo hry.

23:54

23:54 Jesper BRATT - 3:2

23:54

Ďáblové otáčejí skóre a opět navíc skóroval JESPER BRATT! Ten založil gólovou akci přihrávkou do pravého křídla na Tylera Toffoliho. Sám pak z levé strany nasprintoval svého spoluhráče podpořit, čímž vytvořil přesilovou situaci 2 na 1. Toffoli mu opravdu nahrál a Bratt poslal kotouč do branky kolem levého betonu brankáře Sorokina – 3:2. Asistence: Tyler Toffoli.

22:14

22:14 Jesper BRATT - 2:2

22:14

Domácí využívají početní výhodu a srovnávají stav! Luke Hughes převzal na levé straně útočného pásma puk od bratra Lukea. Následně přenesl krásným pasem hru na JESPERA BRATTA, který střelou z jedničky z pravého kruhu propálil přesouvajícího se Sorokina. Asistence: Jack Hughes a Luke Hughes.

22:02

Tyler Toffoli dostal přihrávku na osu. Jeho střelu ale srazil mimo branku obránce Aho.

21:40

Hosté odpálili puk do bezpečí.

21:06

William Dufour jde dnes podruhé na trestnou lavici. Poslal k zemi Toffoliho.

20:17

Domácím odpískáno postavení mimo hru.

20:01

Další třetina začne přibližně v 1:57.
Střely na branku – 9:6
Po první třetině vedou Islanders na ledě Devils 2:1. Domácí byli v úvodu aktivnější, ale inkasovali z prvních dvou střel soupeře. Ve 4. minutě ujel po Millerově chybě Mathew Barzal a poté se po přihrávce Engvalla trefil do odkryté klece Brock Nelson. Domácí rychle snížili střelou obránce Johna Marina, ovšem to bylo z jejich strany zatím také vše.

20:00

19:00

Domácí v plném počtu. Začíná poslední minuta první třetiny.

18:30

Pierre Engvall zavezl puk zleva do útočného pásma. Následně nahrál před branku Ruslanovi Ischakovovi, jehož střelu vyrazil Schmid levým betonem.

18:11

Domácí se osvobodili.

17:30

Hosté rychle vykombinovali obranu soupeře. Po nahrávce Bo Horvata nezakončil do poloodkryté branky Oliver Wahlstrom!

16:59

Kevin Bahl je vyloučen za krosček do zad Anderse Lee. První přesilovku si tak zahrají Islanders.

16:21

Nyní už jsou Ostrované v plném počtu.

15:56

Hosté opět odpalují puk ze svého obranného pásma.

15:30

Luke Hughes to zkusil od modré čáry. Sorokin vyrazil a hosté pak opět vyhodili.

15:06

Hostům se podařilo vyhodit. Devils v přesilovce zatím nevystřelili.

14:20

William Dufour sekl Nathana Bastiana a odchází na dvě minuty na trestnou lavici. První přesilovka pro Devils.

13:34

Střelu Granta Huttona vyrazil domácí brankář Akira Schmid. Hned poté pálil Alexandr Romanov a domácí gólman svým zákrokem přerušil hru. Následuje reklamní přestávka.

12:57

Kevin Bahl našel před branku najíždějícího Jacka Hughese. Ten si nedokázal srovnat puk tak, aby mohl zakončovat.

12:18

Od modré to zkoušel Šimon Němec. Střelu talentovaného obránce ze Slovenska vyráží Sorokin.

10:02

10:02 John MARINO - 1:2

10:02

Domácí snižují! Jack Hughes vyhrál buly v útočném pásmu sám pro sebe. Následně se dostal s pukem do rohu, kde ho udržel a poslal na modrou na Kevina Bahla. Ten posunul doprava na JOHNA MARINA, který vystřelil a využil zakrytého výhledu brankáře Sorokina. Černá pryž zapadla ke vzdálenější tyčce – 1:2. Asistence: Kevin Bahl a Tyler Toffoli.

08:16

08:16 Brock NELSON - 0:2

08:16

Hosté proměňují i druhou šanci, do které se dostali! Ryan Pulock nahrál z osy útočného pásma doprava Pierreovi Engvallovi. Ten poslal bekhendový pas na vzdálenější tyčku, kde byl BROCK NELSON a ten uklízel kotouč do odkryté klece – 0:2. Asistence: Pierre Engvall a Ryan Pulock.

07:18

Na přihrávku Brocka Nelsona si najížděl před branku Oliver Wahlstrom. Ten ale nedokázal tečovat puk na branku Devils.

05:57

Ilja Sorokin je zatím v permanenci a ukazuje, že patří k nejlepším ligovým gólmanům. U tyčky se objevil volný Tyce Thompson, který ho nepřekonal.

04:48

Max Willman se dostal do velké šance! V přečíslení 2 na 1 se sám natlačil před Sorokina, kterému chtěl udělat forhendovou kličku. Narazil však na pravý beton gólmana Isles!

03:44

03:44 Mathew BARZAL - 0:1

03:44

Hosté jdou do vedení! na útočné modré chyboval obránce Colin Miller, který tam nezastavil puk. Toho využil MATHEW BARZAL, který se dostal do samostatného úniku a Schmida překonal střelou na lapačku. Bez asistence.

02:39

Aktivitu převzali Devils. Sorokin vyrazil tečovanou střelu k Tylerovi Toffolimu. Jeho střelu pak zablokoval obránce Mayfield.

02:35

Hned po buly vypálil Šimon Němec. Sorokin si zapsal další úspěšný zákrok.

01:31

Od modré čáry vystřelil Daniil Misjul. První zákrok si připsal Ilja Sorokin.

01:08

Hosté začali aktivněji. Usadili se v útočném pásmu a nyní to od modré čáry zkoušel Ryan Pulock. Netrefil však branku.

00:01

New Jersey Devils: Schmid (Vaněček) – Marino, Bahl, Miller, L. Hughes, Němec, Misjul – Bratt, J. Hughes, Toffoli – Bastian, McLeod, Nosek – Thompson, Lazar, Tierney – Clarke, Dowling, Willman.
Trenér: Lindy Ruff

New York Islanders: Sorokin (Apppleby) – Hutton, Romanov, Pulock, Odelius, Mayfield, Aho – Barzal, Horvat, Lee – Dufour, Nelson, Engvall – Wahlstrom, Kuhlman, Ischakov – Gauthier, Cizikas, Martin.
Trenér: Lane Lambert

Rozhodčí: Sutherland, MacDougall – Jackson, Marquis.
New Jersey Devils:
Devils hlásí vysoké ambice. V minulém ročníku vypadli v konferenčním semifinále 1:4 na zápasy s Carolinou, ovšem letos bude talentem nabytý celek zase o rok zkušenější. V přípravě na nový ročník se New Jersey daří. Tým vyhrál všechny čtyři duely. Postupně zvítězil 4:2 v Montrealu, 6:0 doma s Philadelphií, 3:2 na Rangers a naposledy 3:2 v prodloužení v odvetě s Flyers. V kádru najdeme českého brankáře Vítka Vaněčka a útočníky Ondřeje Paláta s Tomášem Noskem. Posledně jmenovaný je čerstvým přírůstkem. Hodně si v organizaci slibují také od talentovaného slovenského beka Šimona Němce.
New York Islanders:
Islanders v minulé sezóně vypadli hned v 1. kole play-off, když v šesti zápasech nestačili na Carolinu. V přípravě na nový ročník zatím absolvovali tři herní testy. Začali prohrou 2:4 na Rangers. Poté doma zdolali 2:1 Philadelphii a nakonec 5:3 v odvetě městského rivala z Rangers. O své místo na slunci bojuje i český brankář Jakub Škarek, i když je v podstatě jasné, že v konkurenci Ilji Sorokina a Semjona Varlamova začne na farmě.
Vítám tu všechny hokejové příznivce! V noci z pondělka na úterý pokračuje příprava na NHL. Já Vás provedu derby mezi New Jersey Devils a New Yorkem Islanders. V pro přípravě zatím neporažené Ďábly to bude už pátý duel, pro Ostrovany čtvrtý.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

6:5

Góly a asistencie: 11. Marino (Bahl, Tyler Toffoli), 23. Bratt (J. Hughes, L. Hughes), 24. Bratt (Toffoli), 31. Marino (Lazar), 33. J. Hughes (Bratt, Němec), 45. Bratt (Marino, Bahl) – 4. Barzal, 9. Nelson (Engvall, Pulock), 27. Engvall, 41. Barzal (Horvat, Mayfield), 57. Lee (Aho, Barzal)

Tréner: Lindy Ruff

New York Islanders: Sorokin (41. Appleby) – Hutton, Romanov, Pulock, Odelius, Mayfield, Aho – Barzal, Horvat, Lee – Dufour, Nelson, Engvall – Wahlstrom, Kuhlman, Ischakov – Gauthier, Cizikas, Martin.
Tréner: Lane Lambert

Rozhodca: Sutherland, MacDougall – Jackson, Marquis