3:1

koniec (0:1, 3:0, 0:0)

03.10.2023, 01:00 • Wells Fargo Center, Philadelphia • Karel Geba cz

Tipsport: 1.88 4.62 3.01

Přejí vám hezké ráno a budu se těšit u dalších zápasů NHL, na viděnou. (03:43:59)
V celém zápase měli navrch domácí, kteří měli více možností ke skórování. Bruins působili lépe jenom v první třetině. Tomuto průběhu nasvědčují i střely. Flyers na branku vyslali 24 střel, přičemž Bruins pouze 14.

Skvělá druhá třetina, kdy dali domácí hráči 3 branky, rozhodla. Velký podíval na výhře má také gólman Ersson.

Hvězdy zápasu:
1. C. Atkinson (PHI) (1+0)
2. M. Frost (PHI) (0+2)
3. T. Konecny (PHI) (1+0)
Třetí třetina byla bez branek. Diváci mohli vidět závěrečný tlak Bruins, který gól nepřinesl.

59:50

Ersson je pozorný a podržel puk. Vhazování po jeho levici.

59:42

Velká šance! DeBrusk hledal Coyle před brankou Flyers. Ten se ale k dorážce nedostal.

59:30

Flyers stojí v obranném bloku a čekají na to, co Bruins vymyslí.

59:00

Ohlášena poslední minuta zápasu.

58:40

Boston se snaží kombinovat v pásmu Flyers. Mitchell se snažil vyrovnat, avšak Flyers obětavě blokují.

58:15

Jim Montgomery jde do risku a zkusí své hráče hrát v 6. Swayman už je na střídačce.

58:00

Domácí se snaží držet puk daleko od své branky, což se jim daří.

57:20

Letci si přirpavují útočný výpad, obranu Bruins je však připravena.

56:00

Týmy bojují o puk, přičemž ani jeden z nich se nedostává do větší kombinace.

54:55

Tippett, Cates a Atkinson se dostali do přečíslení 3 proti 1. Cates využil narážečky Tippetta. Následně směřoval kotouč na Atkinsona křížem do prázdné branky. Swayman opět šanci zlikvidoval i díky svému bekovi.

54:30

Hra se zpomalila a týmy drží puk ve středním pásmu.

54:00

Dobré střídání teď měl Travis Konecny, který nejdříve projel ke Swaymanově pravé tyči, kde se snažil najít mezeru nad jeho ramenem.

Po jeho střele však šel Boston do protiútoku, Konecny ale vše odčinil a vrátil se až před Erssona, kde znovu získal puk.

53:27

Brink šikovně vybojoval puk uprostřed třetiny Bruins! Stáhl si kotouč a poté ho tvrdou střelou vyslal na Swaymana.

53:09

Carlo chtěl podpořit útok, jeho přihrávka však směřovala do off sidu.

52:48

Bruins nápor Letců ustáli a konečně se dostali z obrany.

52:00

Swayman zastavuje další šanci Atkinsona, který znovu číhal u pravé tyče!

51:50

Do velké šance se dostal znovu Atkinson! Ten byl sám před brankou, ale Swayman byl znovu proti.

51:30

Flyers však nevystřelili a odevzdali puk Bostonu a Konecnyho útok šel vystřídat.

50:40

Sanheim rozjíždí útok domácích. Přihrál Konecnemu, který udržel začal kombinovat v obranném pásmu Bruins.

50:00

Hra se drží ve středním pásmu.

49:20

Hra se přelévá z jedné strany hřiště na druhou. Ani jeden celek se nemůže dostat do kombinace. Oba týmy ve středním pásmu volí nahození.

48:42

Po Steenově zblokované střele se bude vhazovat před Erssonem.

48:30

Bruins kombinují ve vlastním pásmu.

47:40

Letci vyhráli vhazování a Sanhein zkusil vyslat puk z první na Swaymana. Branku však netrefil.

47:33

Frost chytře poslal puk na Swaymana, aby ho podržel. Flyers tak mohou vystřídat po kratším zámku ve vlastním pásmu.

47:00

Bostonu se daří držet na puku. Ve třetině Letců se však nedostali ani ke střele.

46:22

Farabee a Atkinson se dostali do protiútoku 2 proti 1. Atkinson však neměl sílu a puk odevzdal Medvědům.

45:20

Bostonské komando kombinuje v útočnném pásmu.

44:22

Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers:
Cates – 2 min., držení hole.

Cates až moc nápadně podržel Callahonovu hůl a musí tak na trestnou lavici, což zastaví tlak Flyers.

44:02

Domácí celek začíná hrát podobně jako ve druhé třetině. Boston začíná mít problémy.

43:30

Atkinson v další velké šanci! Couturier ho hledal kolmicí přes celé pásmo až do brankoviště. Swayman byl pozorný.

43:00

Couturier skvělou přihrávkou našel Atkinsona mezi kruhy, ten vyprášil Swaymanovi betony.

42:10

Bruins změnili taktiku a začali svého soupeře forčekovat, co nese své ovoce. K dobré střele, která minule branku, se dostal DeBrusk.

41:53

Vhazování v obranném pásmu Bostonu.

41:10

Boston působí živějším dojmem než Flyers. Ti jsou zatím spíše v obranném módu.

40:50

Boston se udržel na puku a Carlo vyzkoušel Erssonovu pozornost od modré čáry.

40:20

Do třetí třetiny vstoupily oba týmy opatrně. Hra se přelévá ze strany na stranu.

40:01

Další třetina začne přibližně v 03:00.
Do druhé části zápasu vstoupil úplně jiný tým z Philadeplhie, než který jsme viděli v první třetině. Domácí hokejisté zvýšili své tempo, na což Boston nedokázal zareagovat. V prvních dvou minutách zajistil Atkinson a Konecny vedení pro Flyers.

Bostonu druhá perioa příliš nevyšla. Bruins příliš neměli puk na svých holích. Nejvíce domácím zavařili ve vlastním oslabením, ve kterém se činil Ersson. Letci přidali ještě třetí branku, která jim po 40 minutách hry, zajišťuje dvou brankové vedení.

40:00

39:46

Letci v klidu dohrávají druhou třetinu ve třetině Bruins.

39:20

Philadeplhie drží puk, čímž sbírá cenné vteřiny. Následovalo vhazování před Swaymanem po zásahu puku vysokou holí ze strany hostů.

38:40

Boston najednou otočil a vyjel do útoku. Od pravého mantinelu tvrdou střelu vyslal Carlo. Ersson však puk mířící do levé šibenice vykryl svou holí.

38:00

Tento gól vliv domácím krev do žil. Konecny se chtěl prokličkovat až před Swaymana. Proti němu však stáli 4 hráči Bostonu.

36:00

36:00 Joel FARABEE - 3:1

36:00

Philadelphia právě vstřelila branku!
Autorem branky je FARABEE.

Po velkém tlaku se puk odrazil na modrou čáru. Attardova střela se otřela o bránícího útočníka. Puk nakonec ještě změnil směr, když trefil Farabeeho do nohy. Od ní se následně kotouč dostal za Swaymanova záda.

35:50

Útok Flyers stihl vystřídat, a to dodalo domácím ještě větší sílu v útoku. K dobré střele se natlačil na osu hřiště Farabee.

35:40

Domácí se stále drží v obranném pásmu Bruins. Velký tlak stoupá. Atkinson už mohl zasunout puk do prázdné branky u levé tyče po střele Konecnyho.

34:40

Konecny se dostal s Frostem do přečíslení 2 na 1. Lindholm však situaci vyřešil a přihrávku, která směřovala přes něj, zachytil.

34:32

Ersson podržel puk po lehkém nahození od modré čáry.

34:20

Puk převážně drží Boston, hra se však drží ve středním pásmu.

33:30

Letcům se podařilo srovnat hru a ustát oslabení.

32:57

32:21

Boston měl velkou šanci ve vlastním oslabení. Z mezikruží vyzkoušel Erssona Coyle.

32:00

Hostující celek se drží na puku a nechce ho Flyers půjčit.

30:57

Poehling – 2 min., nedovolené bránění.

30:55

Boston vyhnal Flyers za svou vlastní branku. Foerster však dobře vyvezl puk a dostal domácí zpátky do útočného pásma.

30:30

Domácí hráči kombinovali v útočném pásmu. Swayman jednoduše pokryl nahození Brinka. Vhazovat se bude po jeho pravici.

29:32

Hosté v plném počtu. Boston vše dobře odbránil, i když Cates hrozil střelou z úhlu.

28:42

Přesilové komando se nemůže pořádně dostat do kombinace

27:32

Brown – 2 min., podrážení.

27:00

Menšího prostoru využil Farabee, který nabral rychlost a málem se kolem pravého mantinelu dostal až před Swaymana.

26:30

Ani jeden z celků nemůže najít cestu do útoku. Hraje se spíše podél mantinelů.

25:00

Cates vybojoval puk ve třetině Bruins. Flyers tak hráli delší dobu podél hrazení. Do větší šance se ale nedostali.

24:30

Hostující hokejisté uklidnili hru a přestáli těžké chvíle.

23:30

Philadeplhia nepřestává tlačit. Boston je ve velkých problémech, když se nemůže dostat ze svého obranného pásma.

22:07

22:07 Travis KONECNY - 2:1

22:07

Autorem branky je KONECNY. Asistence: Frost.

Konecny si v plné rychlosti prohodil hostujícího beka a poté prosřelil Swaymana pod lapačkou.

21:30

I druhý útok domácích pokračuje v tlaku.

21:10

21:10 Cam ATKINSON - 1:1

21:10

Autorem branky je ATKINSON. Asistence: Tipett a Frost.

Domácí rychle srovnávají. První útok Flyers využil svůj tlak. Frost nahazoval puk po levém mantinelu zpátky do rohu. Puk se šťastně odrazil od Tipetta k Atkinsonovi, který byl sám před brankou. Na jeho bekhendové zakončení byl Swayman krátký.

20:40

Atkinson dvakrát prověřil pozornost Swaymana.

20:20

Farabee okamžitě zavezl puk do bostonského pásma. Flyers začali úplně druhou třetinu úplně jinak.

20:01

Další třetina začne přibližně v 02:05.
V úvodní periodě měli na holích více puk hokejisté z Philadeplhie, ti však lecdky nepřesně kombinovali. Tomu také napomohla dobrá obrana Bruins. Ta navíc ustála tři oslabení, v němž měl největší příležitost Atkinson, avšak Swayman si dorážky, ze kterých hrozily branky, pohlídal. Naopak Bruins okamžitě využili svou početní výhodu, kdy Coyle krásně našel Geekieho.

20:00

19:45

Z osy hřiště zkusil vystřelit Richard.

19:30

Boston v klidu drží puk v útočnném pásmu.

19:02

18:21

Boston zatím dobře brání. Všechny puky končí nejhůře na Swaymanovi.

17:50

Philadeplhia se drží na puku a kombinuje v útočném pásmu. Domácí hrají přesilovou hru na Atkinsona, který dobře vystřelil od levého mantienlu. Po dorážce se natahoval Couturier.

17:05

Flyers vyhráli vhazování a hned po něm vystřelil od modré čáry Foerster. Swayman měl co dělat, aby puk našel.

17:02

Poitras – 2 min., hákování.

Následuje třetí přesilová hra domácích hokejistů.

16:40

Hraje se v útočném pásmu Bruins, kde se Bostonu daří držet puk.

16:21

Laughton se málem dostal do samostatného úniku. Přihrávku však nezpracoval a dostal se do off sidu.

15:27

Flyers po tomto gólu nestíhají, Boston naopak gól povzbudil. Bruins si totiž vynutili vhazování po icingu.

14:50

14:50 Morgan GEEKIE - 0:1

14:50

Boston právě vstřelil branku!

Boston se skvěle udržel na puku. Poitras poslal puk po pravém mantinelu na Coyla, který zadovku směroval před branku, kde stál osamocený Geekie. Přihrávka krásně prošla mezi bruslemi domácího obránce. Geekie poté trefil levý horní roh branky. Boston tak využívá svou první početní výhodu.

14:16

Couturier – 2 min., hákování.

Po menší tlaku však fauloval po skrumáži domácí Couturier.

13:53

Velká skrumáž před brankou Flyers. Obrana domácích vše zvládla a Ersson drží puk.

13:33

Boston se usadil v obranném pásmu domácích. Coyle udržel puk na hrazení a Boston pokračuje v kombinaci.

13:00

Lindholm krásně vyvezl puk ze svého pásma a vypracoval velkou šanci pro hosty. Tu zastavil Ersson.

12:00

Domácí se dostali do útoku, ale větší šanci si nevypracovali.

11:37

Ersson v klidu pokryl nahození od modré čáry.

11:23

Flyers špatně rozehráli a píská se zakázané uvolnění.

11:00

Hosté se tlačí do útoku, Flyers však dobře bráni.

10:05

Bruins si vybojovali vhazování před brankou Philadeplhie.

09:07

Hra se uklidnila a zpomalila ve středním pásmu. I Boston se pomalu dostávává do tempa.

08:00

07:20

Domácí hráči se usadili v obranném pásmu Bostonu a měli několik dobrých střel. Swayman však obstál.

06:00

Lysell – 2 min., vysoká hůl.

Hosté nabízejí domácím druhou přesilovou hru.

05:11

04:36

Ve velké šanci byl Atkinson, který u pravé tyče nedokázal přehodit Swaymanův beton.

03:11

Richard – 2 min., vysoká hůl.

Flyers si zahrají přesilovou hru po faulu Richarda.

01:05

Na úvod se do tlaku dostali domácí hokejisté.

00:05

Hned na úvod se píská off side Bostonu.

00:01

Hokejisté obou týmů jsou po předzápasové rozstřelbě zahřátí. Zápas za okamžik započne.

Po americké státní hymně rozhodčí vhodí úvodní buly zápasu.
Předzápasové sestavy týmů:

Philadelphia Flyers: Ersson (Petersen) – York – Ristolainen, Zamula – Sanheim, Ginning – Attard – Farabee – Couturier – Konecny, Tippett – Frost – Atkinson, Laughton – Cates – Foerster, Brink – Poehling – Allison
Trenér: John Tortorella

Boston Bruins: Swayman (Bussi) – Lindholm – Mitchell, Callahan – Carlo, Renouf – Walsh – DeBrusk – Coyle – Lysell, Boqvist – Poitras – McLaughlin, Greer – Geekie – Steen, Richard – Brown – Brazeau
Trenér: Jim Montgomery

Rozhodčí: Rooney, Hiff – Cherrey, Suchánek.
Preview zápasu

Další den a další přípravný zápas NHL. Sezóna se pomalu blíží a všechny zámořské celky ladí své soupisky, ale hlavně sestavy na novou sezónu. V dnešním duelu uvidíme odvetu mezi Flyers z Philadeplhie a bostonskými Bruins.

Domácím týmem budou Letci, kteří ze čtyř přípravných zápasů vyhráli pouze jeden. Shodou okolností to bylo právě proti Bostonu. Bruins prohráli na svém ledě 3:4 po nájezdech. Hosté na tom jsou ve statistikách podobně. Vyhráli pouze jeden zápas ze tří odehraných. Oba celky trápí koncovka – Philadelphia Flyers (7:14) vs. Boston (7:8). Ze skóre lze vyčíst, že Boston se v přípravě zaměřuje na obrannou hru.

Každý, kdo sleduje přípravu NHL ví, že v zápasech vždy záleží na sestavách obou celků. Uvidíme tedy, koho týmy do zápasu vyšlou. I tak můžeme čekat dobrý hokej.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

3:1

Góly a asistencie: 22. Atkinson (Tipett, Frost), 23. Konecny (Frost), 36. Farabee (Attard, Couturier) – 15. Geekie (Coyle, Poitras)

Tréner: John Tortorella

Tréner: Jim Montgomery

Rozhodca: Rooney, Hiff – Cherrey, Suchánek