2:4

koniec (0:1, 2:2, 0:1)

08.10.2023, 17:00 • Štadión Humenné • 8. kolo • Adam Kovaľ

Tipsport: 2.63 4.27 2.21

Humenné prehráva s Nitrou stavom 2:4. Záverečné snaženie domácich nestačilo na vyrovnanie, 4 sekundy pred koncom do prázdnej brány rozhodol Samuel Buček, ktorý si pripísal za dnešný zápas hattrick. Ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok nedele.

Góly:
10. minúta – Samuel Buček
22. minúta – Kirill Diakov
27. minúta – Jakub Lacka
35. minúta – Vadim Pereskokov
38. minúta – Samuel Buček
60. minúta – Samuel Buček (19:18:42)

59:57

Nitra dala gól!
Hattrick SAMUELA BUČEKA! Dokázal vybojovať puk a do prázdnej brány zvýšil stav na 2:4.
Asistencie: Bajtek

59:30

Nepríjemné nahodenie pred bránu Nitry, ktoré vyriešil Kašík.

58:40

Dnešné stretnutie sleduje 1687 divákov.

58:40

Oddychový čas pro tím HC 19 Humenné.

58:40

Domáci odvolali brankára Kozela, uvidíme, či sa im podarí vyrovnať stav.

58:05

Pavlovsov backhand a zvoní žrď!

57:50

Obrovská šanca Humenného a veľký zákrok Kašíka.

57:35

Domáci v plnom počte.

56:40

Gatesova strela od modrej letí nad a Humenné sa opäť oslobodzuje.

55:50

Handlovský naslepo z obrátky bol úspešný, podarilo sa mu vyhodiť puk cez všetky čiary.

55:34

Vylúčenie v tíme HC 19 Humenné:
Pereskokov – 2 min., podrazenie.

55:23

Nepresná prihrávka, ktorá smerovala na Pereskokova.

55:00

Zrazený pokus, ktorý narobil Kašíkovi problémy, no Nitrania sa dokázali oslobodiť zakázaným uvoľnením.

53:20

Pekný prienik Lapšanského, ale napokon ho dokázali Nitrania zastaviť.

52:25

Vyrovnanie visí vo vzduchu, no vďaka Kašíkovi sa tak ešte nestalo. Vhadzovanie pred bránou Nitry.

51:57

Zakázané uvoľnenie Nitry. Vhadzovať sa bude pred očami Kašíka.

51:40

Prihrávka rukou, hra bude vykazaná do strednej tretiny.

51:35

Situácia dvoch proti jednému a fantastický zákrok Kašíka! Pereskokov to namazal Sergienkovi, no ten neprekonal vynikajúceho Kašíka.

51:00

Veľká šanca Pavlovsa z ostrého uhla, no netrafil priestor medzi troma žrďami.

49:50

Hostia v plnom počte.

49:10

Strela domácich, ktorá bola zrazená až na zadný mantinel. Humenčania stále pri puku.

48:25

Šoltésova strela veľmi nepresne, no Humenné ostáva na puku.

47:43

Vylúčenie v tíme HK Nitra:
Kašík – 2 min., zdržiavanie hry / posunutá bránka, trest odpyká Harper.

47:40

Výborný zákrok Kašíka, no teraz mu to už rozhodcovia neprepáčia, pretože opäť si posunul pri zákroku bránu. Domáci Pavlovs zakončoval, a trafil žrď!

46:47

Po reklamnej prestávke sa bude vhadzovať pred zrakom Kašíka.

46:46

Nepríjemná strela z modrej, Kašík puk videl, pretože Kriška mu nechal voľný výhľad.

46:42

46:25

Kriška to skúsil z pozície pri pravom kruhu, no opäť stroskotal kvôli Kašíkovej lapačke. Vhadzovanie pred bránou Nitry.

45:54

Strela Pereskokova z prvej iba do lapačky Kašíka. Vhadzovať sa bude v útočnom pásme domácich.

45:40

Pekná kombinácia domácich, Kuru mal nachystanú možnosť, no Kašík si posunul bránu! Nitrania môžu byť radi, že nejdú do trojice.

45:30

Výborné pretečovanie Bajteka, ktorý vyhodil puk z obrannej tretiny.

44:53

Tvrdý pokus od Pereskokova z pozície pri pravom kruhu. Kašík si dokázal s jeho strelou poradiť. Vhadzovanie pred bránou Nitry.

44:50

Kubeš – 2 min., krosček.

44:20

Zakázané uvoľnenie Nitry. Vhadzovať sa bude pred bránou Kašíka.

44:00

Drobné zaváhanie Kašíka, puk sklopil iba na domáce hokejky. Humenné to však nijak výrazne nevyužilo.

42:53

42:53

42:45

Pereskokovova strela z pozície tesne za modrou, Kašík si s ňou dokázal poradiť.

40:53

Bajtek – 2 min., držanie.

40:53

Fereta – 2 min., podrazenie.

40:45

Handlovský to skúšal jednoruč, napokon prihrávka z obrátky nenašla adresáta.

40:05

Úvodné buly vyhrali Humenčania, no následne sa previnili zakázaným uvoľnením. Vhadzovať sa bude pred očami Kozela.

40:01

V druhej tretine síce domáci prostrednú časť neprehrali, no celkový výsledok je 2:3 v prospech Nitry. Humenné vyrovnalo v druhej minúte 2. tretiny zásluhou Diakova. Následne prišla odpoveď Nitry v podaní Jakuba Lacka, ktorý sa so šťastím dostal k odrazenému puku a dostal ho za chrbát domáceho gólmana. Humenné získalo trestné strieľanie, ktoré premenil Pereskokov, a tak bol stav vyrovnaný – 2:2. Zaváhanie Humenného prinieslo tretí gól na konto Nitry, keď zvýšil na 2:3 Samuel Buček. Tretia tretina sa začne približne o 18:38.

40:00

39:26

Pekné zakončenie v podaní Lapšanského. Kašík skryl puk do lapačky. Vhadzovanie v útočnom pásme domácich.

39:06

Mezeiov pokus od modrej, ktorý bez problémov skryl do lapačky Kozel. Vhadzovať sa bude v útočnom pásme hostí.

37:44

Veľmi ťažký puk a zaváhanie Humenčanov znamená gól hostí! SAMUEL BUČEK prevzal voľný puk pri pravom kruhu a vyslal na milimetre presnú strelu k tyči Kozelovej svätyne. Stav je 2:3.
Asistencie: Fatul

37:14

Kriška hral v rámci pravidiel, a tak Nitra nezíska žiadnu početnú prevahu.

37:14

Kriška narazil Gatesa na mantinel, a tak je hra prerušená. Rozhodcovia sa radia s videorozhodcom, či to bolo proti pravidlám.

36:45

Handlovksého strela švihom končí iba na betóne brankára Kašíka.

36:10

Zaváhanie brankára Kozela, Hrnka mohol pridať ďalší gól na konto Nitry.

34:45

Humenné dáva gól!
VADIM PERESKOKOV premenil trestné strieľanie a vyrovnáva tak stav na 2:2!

34:40

Nitra si pomohla pri bránení faulom, a tak získava Humenné výhodu trestného strieľania.

34:30

Bubelova protismerná kľučka a následná prihrávka pred bránu, kde sa už puk nedostal k Mezeiovi.

33:44

Ďalšie zakázané uvoľnenie, a tak sa opäť vhadzuje pred očami Kašíka.

33:35

Zakázané uvoľnenie. Nitra dáva príležitosť Humennému niečo vymyslieť v útočnej tretine.

33:00

Viacero nepresností a šermiarskych súbojov na jednej aj druhej strane. Humenné pri puku.

32:10

Gajdošovo nahodenie bolo zblokované.

31:40

Bubelova strela z prvej bola vytečovaná na ochrannú sieť. Vhadzovať sa bude pred zrakom Kozela.

30:50

Obrovská príležitosť domácich na vyrovnanie, výborný brankár Kašík.

30:10

Griffin skúšal strieľanú prihrávku pred bránu, no k výraznejšej šanci Nitry nedošlo.

29:50

Dorážka Humenného pred bránou v podaní Meliška, po strele Novického, mohla znamenať vyrovnaný stav, no napokon k tomu nedošlo.

29:30

Kozel radšej prerušil hru po tom, čo sa opäť odrazil puk od zadného mantinela. Vhadzovať sa bude v útočnom pásme Nitry. Nasleduje reklamná prestávka.

29:00

Strela od modrej v podaní Harpera zrazená.

27:30

Po Pereskokovej strele z priestoru pri ľavom kruhu zvoní pravá žrď brány Nitry! To bola obrovská šanca!

26:35

Nepríjemný odraz puku od zadného mantinelu stačil Nitre na zvýšenie skóre. JAKUB LACKA sa dostal k odrazenému puku od mantinelu. Brankár Kozel nečakal takýto puk, a tak nestihol ani zabrániť strelcovi gólu. Stav je 1:2.
Asistencie: Vitaloš

26:10

Prihrávka medzi kruhy v podaní Humenného a dobrá obranná práca Mezeia, ktorý prestrelil puk cez všetky čiary. Vhadzovať sa bude v útočnom pásme domácich.

25:40

Mezeiovo nahodenie trafilo iba brániaceho hráča domácich.

25:05

Slovák premáchol v dobrej príležitosti medzi kruhmi, a Humenné sa tak oslobodilo od zovretia hostí.

25:00

Bomba od modrej, v podaní Nitry, ktorá končí mimo.

24:20

Humenné svoju presilovku nevyužilo. Hostia v plnom počte.

23:50

Po vyhodení puku za modrú od Baču by už by mali hostia zvládnuť oslabenie.

23:20

Príliš pasívna obrana od nitrianskych hokejistov, Humenné je momentálne v tlaku.

22:52

Kriškova strela z prvej končí na opačnom mantineli.

22:35

Pekná kombinácia domácich, Kriška ešte dával puk pred bránku, no tam sú iba nitrianske hokejky.

22:15

Humenné vyhralo buly v útočnom pásme a rozostavuje sa.

22:05

Slovák – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

21:05

Veľká príležitosť, ktorá končí vyrovnávajúcim gólom! KIRILL DIAKOV sa dokázal dostať za obranu, dostal perfektnú prihrávku do jazdy a prehodil pravý betón brankára Kašíka. Stav je 1:1.
Asistencie: Kuru.

20:30

Humenné sa snaží o aktívny vstup do druhej tretiny.

20:01

Stav po prvej tretine je 0:1. Na oboch stranách sme videli zaujímavé šance. Nitre sa spočiatku nedarilo presne rozohrávať, strácali zbytočne puk. To sa však zmenilo po góle Samuela Bučeka v 10 minúte, keď premenil početnú prevahu v úvodný gól. Zatiaľ je však situácia na ľadovej ploche pomerne vyrovnaná, aj keď domáci už ku koncu tretiny potrebovali naozaj prestávku. Druhá tretina sa začne približne o 17:48.

20:00

19:50

Obrovská príležitosť Nitry, skvelý zákrok Kozela, ktorý udržal výsledok 0:1 po 20. minútach.

19:05

Gatesova hokejka išla pod nohy Lapšanského, no rozhodcovia nechali hru plynúť.

18:06

Rozohrávka Nitry nebola presná a skončila tak zakázaným uvoľnením.

17:45

Šoltés vyskúšal pozornosť hosťujúceho gólmana zaujímavou strelou, no Kašík si s pukom dokázal poradiť.

16:30

Lapšanský zvládol ťažkú situáciu, no jeho pokus z veľkého uhla neznamenal nič pre domácich.

15:05

Skrytá strela, Kašík dlho nič nevidel, ale puk ho trafil do výstroje. Vzápätí dobre zapracoval Kubeš.

13:18

Backhand, ktorý končí na striedačke Humenného. Nasleduje reklamná prestávka.

13:00

Veľmi ťažká prihrávka na modrú, ktorú musel v poslednej chvíli hasiť Vaško.

11:30

Nebezpečná strela z medzikruhov, avšak Bubela netrafil bránu.

10:40

Obrovská šanca domácich a výborný zákrok od Kašíka. Mierna skrumáž pred bránou Nitry nepriniesla gól domácim.

09:12

Využitá presilovka Nitry. Pekná križná prihrávka a máme prvý gól zápasu. SAMUEL BUČEK dostal presnú prihrávku k ľavému kruhu a švihom prekonáva domáceho gólmana Kozela.
Asistencie: Gill, Harper

09:00

Strela Gilla bola zblokovaná, následne puk skončil na tribúne. Vhadzovať sa tak bude pred bránou Kozela.

08:45

Fereta – 2 min., Pád pod nohy.

08:40

Zaváhanie Humenčanov vo vlastnej tretine, navyše tam bol nebezpečný pád pod nohy, čo bolo veľmi nebezpečné.

07:50

Zaujímavá strela od modrej v podaní hostí, Gates clonil Kozlovi vo výhľade, no napokon z toho nič nebolo.

07:40

Patrik Kozel schoval puk, a tak sa bude vhadzovať pred jeho bránou.

06:40

Individuálna akcia Nitry, Humenné si nedalo pozor a Lacka sa dokázal dostať k strele, no napokon neuspel.

04:00

Situácia Nitry traja proti dvom, no Humenčania sa výborne vrátili.

03:00

Súboj pri mantineli, uspeli v ňom domáci. Nitra má problémy udržať sa na puku, stále sa hrá na jej obrannej tretine.

01:40

Obrovská možnosť Gatesa, brankár domácich však zasahovať nemusel.

01:20

Zaujímavá príležitosť pre Lineta, ktorý mohol otvoriť skóre. Vynikajúci Kašík!

00:40

Individuálna snaha Kurua, no jeho zakončenie letí vedľa troch žrdí.

00:10

Úvodné buly vyhrali hostia.

00:01

HC 19 Humenné: Kozel (Boľo) – Glazkov, Novický, Pereskokov, Kuru – Meliško, Sergienko, Handlovský, Linet, Kriška – Fereta, Diakov, Borov, Pavlovs, Lapšanský – Thomka, Šoltés, Lačný, Krajňák, Vaško
Tréner: Andrey Parfenov

HK Nitra: Košarišťan (Kašík) – Mezei, Kubeš, Buček, Gill, Harper – Gajdoš, Fatul, Bubela, Gates, Jackson – Bača, Vitaloš, Bajtek, Hrnka, Slovák – Griffin, Okoličány, Pobežal, Lacka
Tréner: Antonín Stavjaňa

Rozhodca: Korba, Orolin – Stanzel, Šoltés – Martinko (VIDEO).
Vážení hokejoví fanúšikovia, vítam Vás pri dnešnom zápase 8. kola Tipos Extraligy. O 17:00 sa proti sebe postavia hráči Humenného a Nitry. Zápas sa bude odohrávať na Zimnom Štadióne v Humennom.

HC 19 Humenné

Humenné má po úvodných siedmich kolách na konte 5 bodov a nachádza sa na predposlednom mieste tabuľky – 11. miesto. Odohrali 7 zápasov, pomer strelených a inkasovaných gólov je 19:33. V predposlednom zápase zverenci hlavného trénera Andreia Parfyonova dokázali vyhrať nad Spišskou Novou Vsou po samostatných nájazdoch 5:4, keď bol autorom víťazného gólu Pereskokov. V piatok zasa nestačili na domáce Nové Zámky, a tak prehrali stavom 5:2.

HK Nitra

Nitra sa nachádza na poslednom mieste tabuľky, čo je 12. miesto. Na konte majú 2 body, o 3 body menej ako Humenné. Ich skóre po prvých 7 kolách činí pomer 16:33. Zverenci hlavného trénera Antonína Stavjaňana dokázali prehrať 6 zápasov zo 7, čím si zaručili katastrofálny začiatok sezóny. V posledných zápasoch prehrali so Zvolenom vysoko 3:9 a s domácou Spišskou Novou Vsou stavom 3:2.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

2:4

Góly a asistencie: 22. Diakov (Kuru), 35. Pereskokov (t.s.) – 10. Buček (Gill, Harper), 27. Lacka (Vitaloš), 38. Buček (Fatul), 60. Buček (Bajtek)

Rozhodca: Korba, Orolin – Stanzel, Šoltés – Martinko (VIDEO)