NHL

Washington Capitals – Calgary Flames

3:2

po s.n. (1:0) (0:2, 2:0, 0:0 - 0:0)

17.10.2023, 01:00 • Capital One Arena, Washington • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka) cz

Česká a slovenská stopa
Martin Fehérváry (WSH) – 0+0, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 17:38
Adam Ružička (CGY) – 1+1, -1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 15:07

Tři hvězdy utkání
1. Matthew Phillips (WSH) – 1+1
2. Darcy Kuemper (WSH) – 38 zákroků
3. Adam Ružička (CGY) – 1+1 (04:08:52)
Washington dokázal zvítězit na svém ledě nad Calgary 3:2 po nájezdech, když se po hrůzné první třetině herně zvedl a povedlo se mu stáhnout dvougólové manko. Ve třetí třetině a následném prodloužení se ani jeden z týmů nedokázal střelecky prosadit a rozhodnout musely samotatné nájezdy, v nichž jediným úspěšným střelcem byl Jevgenij Kuzněcov.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Washington Capitals.
Autorem vítězné branky je JEVGENIJ KUZNĚCOV.

Nazem KADRI

3. séria 1:0

Neskutečné! Kadriho střelu k pravé tyči zastavila... Tyč! Další tyč v nájezdech a Calgary prohrává v nájezdech.

Alexandr OVEČKIN

Klička Ovečkina do bekhendu končí mimo tyče. Markström vyrážečkou odrazil puk do pleciskla za brankou.

Jegor ŠARANGOVIČ

2. séria 1:0

Jegor Šarangovič pálil pod horní tyč, ale zastavilo jej břevno!

T. J. Oshie

Oshie chtěl střílet mezi betony, Markström zůstal stát a puk zastavil svou holí.

Jonathan HUBERDEAU

1. séria 1:0

Huberdeau si najel před brankoviště z levé strany, bekhendové zakončení mezi betony se ale neujalo.

Jevgenij KUZNĚCOV

Kuzněcov jel hodně pomaličku, míchal si kotoučem při mravenčím kroku a nakonec Markströma uspal! Prudkou střelou k levé tyči otevírá skóre.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:59

A poslední střela Ovečkina byla zblokována, jde se na nájezdy.

3:2

Góly a asistencie: 27. Phillips (Milano), 30. McMichael (Phillips, Carlson), rozh. náj. Kuzněcov – 5. Ružička (Hanifin, Dubé), 18. Dubé (Hanifin, Ružička)