0:2 5:7, 5:7

koniec Slovensko – Argentína 0:1

10.11.2023, 15:15 • NTC aréna Bratislava • 1 • Baráž • Filip Kosnáč

Tipsport: 1.29 3.62

Slovenská jednotka Anna Karolína Schmiedlová pomohla Julie Rieraovej k prekvapivému víťazstvu aj veľkým počtom nevynútených chýb, napriek tomu určite treba vyzdvihnúť výkon argentínskej tenistky, ktorá zahrala aj množstvo vynikajúcich víťazných úderov a po celý zápas bola lepšou hráčkou. Rieraovú nevykoľajila ani strata vedenia 5:2 v prvom sete, keďže záver opäť zvládla lepšie a podobne ani to, že po prvýkrát nedopodávala zápas nič neznamenalo, keďže ihneď získala ďalší brejk a po druhýkrát už bola úspešná. Argentína tak po úvodnej dvojhre prekvapivo vedie 1:0 nad Slovenskom a slovenská dvojka Viktória Hrunčáková bude mať neľahkú úlohu v druhej dnešnej dvojhre proti Nadie Podoroskej, pretože potrebujeme získať vyrovnávajúci bod. To je odo mňa z tohto zápasu všetko, ďakujem za pozornosť a prajem Vám príjemný zvyšok večera! (17:35:01)

Koniec zápasu

5:7

Veľké víťazstvo pre Argentínu zakončila Julia Rieraová priamym bodom a Anna Karolína Schmiedlová tak absolútne nezvládla úlohu jasnej favoritky, keď argentínskej dvojke podľahla po setoch dvakrát 5:7!

15-40

Schmiedlová nedokázala nič vymyslieť vo výmene od zákadnej čiary, ktorá skončila jej bekhendom do siete a Rieraová už má dva mečbaly!

15-30

Ďalší priamy bod pre Rieraovu.

15-15

Schmiedlová prinútila Rieraovú k chybe dobrým forhendovým returnom.

0-15

Tentokrát Rieraová začína priamym bodom.

5:6

Koniec prestávky, podávať bude Julia Rieraová.

5:6

Nasleduje prestávka a výmena strán.

5:6

Schmiedlová opäť zariskovala forhendom, ktorý však nezmestila do kurtu, čo potvrdilo aj jastrabie oko a Rieraová bude podávať po druhýkrát na víťazstvo v zápase za stavu 6:5 v druhom sete!

40-A

Ďalšia skvelá defenzíva Rieraovej a Schmiedlová situáciu nezvládla, trafila forhend do siete a bude čeliť brejkbalu!

40-40

Ale Rieraová predviedla skvelý víťazný dobiehaný bekhend po čiare a dostala gem na zhodu.

40-30

Útok Schmiedlovej bol úspešný, keď po forhendovom tlaku prišla presná smeč a znamená gembal.

30-30

V ďalšej výmene Schmiedlovú zachránila vynikajúci bekhend z defenzívy, a následne na sieti už dokázala Rieraovú prekabátiť.

15-30

Schmiedlová už musí riskovať a výmenu zakončila po dobrom podaní víťazným krížnym forhendom.

0-30

Navyše Rieraová dokonale skryla svoj úmysel a opäť z toho bol jej úspešný dropshot.

0-15

Rieraová tak nedokázala ukončiť zápas, ale opäť predviedla rýchle neho a po dobehnutí skrátenia trafila víťazný bekhend.

5:5

Schmiedlová dala všetko do forhendového returnu po čiare, ktorý padol do kurtu a je vyrovnané 5:5 v druhom sete!