2:1 3:6, 6:3, 6:3

koniec Slovensko – Argentína 1:1

10.11.2023, 18:04 • NTC aréna Bratislava • 2 • Baráž • Filip Kosnáč

Tipsport: 1.7 2.15

Viktória Hrunčáková prehrala prvý set, aj keď vstúpila do zápasu brejkom, tak následne sa na kurte trápila až do začiatku druhého setu, v ktorom to s ňou vyzeralo veľmi biedne po tom, čo na jeho úvod stratila hru na podaní čistou hrou. Následne však predviedla nečakaný skvelý obrat, keď získala štyri hry za sebou a doviedla druhý set už do víťazného konca. V treťom sete Hrunčáková najprv prežila za stavu 2:3 dva brejkbaly na podaní, následne však získala brejk čistou hrou a podaril sa jej zápas zakončiť ziskom štyroch hier za sebou. Hrunčáková tak po úžasnom obrate vybojovala mimoriadne cenný vyrovnávajúci bod a súboj medzi Slovenskom a Argentínou je po dvoch piatkových dvojhrách vyrovnaný 1:1. Všetko je tak pred sobotou otvorené a určite nás zajtra čakajú najmenej dva dramatické zápasy, pričom stále je možné, že sa o víťazovi rozhodne až v záverečnej štvorhre. To je odo mňa z tohto zápasu všetko, ďakujem za pozornosť a prajem Vám ešte príjemný zvyšok piatkového večera! (20:03:52)

Koniec zápasu

6:3

Nadia Podoroská vyhodila hneď druhý úder z forhendu po podaní a Viktória Hrunčáková tak po fantastickom obrate vyhrala nad argentínskou jednotkou po setoch 3:6, 6:3 a 6:3, čím vybojovala pre Slovensko vyrovnávajúci bod a skóre je po úvodnom dni 1:1!

40-30

Hrunčáková si však prišla po víťazný forhend po čiare, ktorý jej priniesol prvý mečbal!

30-30

Podoroská si pomáha priamym bodom.

30-15

Následne Hrunčáková pridala víťazný forhendový return a približuje sa k mečbalom.

15-15

Hrunčáková reaguje fantastickým krížnym forhendovým obhodením.

0-15

Podoroská začína hru na udržanie v zápase priamym bodom.

5:3

Hrunčáková dokonala obrat v geme pri potvrdení brejku priamym bodom a vedie 5:3 v rozhodujúcom sete, takže Podoroská ide podávať na udržanie v zápase.

40-30

Hrunčáková zareagovala na Podoroskej prechod k sieti skvelým lobom, a potom už trafila víťazný bekhend po čiare.

30-30

Hrunčákovej vyšlo riskantné druhé podanie, z ktorého prišiel ďalší priamy bod.

15-30

V kritickej situácii prichádza priamy bod pre Hrunčákovú.

0-30

Potom aj zle načasovaný forhendový úder Hrunčákovej, ktorý bol dlhý.

0-15

Nevydarený bekhend Hrunčákovej, ktorá to nebude mať jednoduché pri potvrdení brejku.

4:3

Koniec prestávky, podávať bude Viktória Hrunčáková.

4:3

Nasleduje prestávka a výmena strán.

4:3

Podoroská už pod tlakom trafila forhend do siete, takže Hrunčáková získala osem bodov za sebou a vedie 4:3 s brejkom v rozhodujúcom sete!

40-0

Hrunčákovej tam padá úplne všetko, pridala aj víťazný forhend po čiare a má tri brejkbaly!

30-0

Navyše skvelý víťazný bekhend po čiare v podaní Hrunčákovej, ktorá naňho len tak dosiahla.