5:4

koniec (2:2, 2:2, 1:0)

24.11.2023, 18:00 • 20. kolo • Martin Kožiak

Tipsport: 2.54 4.37 2.25

Humenné nakoniec poráža Liptovský Mikuláš tesne 5:4, keď jediný a zároveň rozhodujúci gól v tretej tretine vstrelil Fereta.
Humenné tak vďaka výhre mierne znížilo stratu na predposledné miesto. Mikuláš sa zas po prehre prepadol na siedme miesto. (20:15:45)

59:51

Rewayova prihrávka pred bránu smerovala na Quincea, ale nakoniec Galimov zasahovať nemusel.

59:20

Mikuláš si zatiaľ nevie vypracovať priestor na strelu.

59:08

Humenčania sa dopustili zakázaného uvoľnenia a vhadzovať sa tak bude pred ich bránou. Krasikov pravdepodobne opustí bránu a Mikuláš bude hrať v šestici.

58:03

Lahtinen sa natlačil pred bránu, ale puk sa mu cez Galimova dostať nepodarilo.

57:00

Liptovskému Mikulášu sa nedarí dostať do útoku a čas na vyrovnanie sa mu tak kráti.

55:02

Humenné dáva gól!
Odrazený puk sa dostal k SAMUELOVI FERETOVI, ktorý napriahol ku tvrdej strele od modrej čiary a trafil to presne do pravého horného rohu brány.
D. Šoltés

54:43

Humenné hrá v plnom počte.

54:30

Galimov teraz dobre zakročil proti koncovkám Rewaya aj Quinca a Humenné sa už asi tomuto oslabeniu ubráni.

53:40

Humenné vyhodilo puk cez všetky čiary.

53:15

Liptáci teraz dobre zatlačili svojho súpera, ale v strelení gólu im skvelým zákrokom zabránil Galimov.

52:43

Tesne po skončení domácej presilovky hákoval Lucenius a ďalšiu presilovku tak bude mať Mikuláš.

52:35

Egle sa opäť dostal do samostatného nájazdu, ale tentokrát už Galimova neprekonal.

52:20

Po nahodení puku pred bránu sa do Krasikova pustili viacerí hráči Humenného. Nakoniec sa im ale puk do brány pretlačiť nepodarilo.

52:06

Hostia vyhodili puk cez všetky čiary a hrajú už vo štvorici.

51:44

Domáci sa rýchlo vrátili do pásma, ale ich ďalšiu šancu zmaril Krasikov.

51:30

Liptáci vyhodili puk cez všetky čiary.

51:15

Šoltésovu tvrdú strelu zablokoval Quince.

50:39

Filip Mezovský podrazil jedného zo súperov a Humenné tak bude mať veľkú šancu v podobe dlhej presilovky o dvoch hráčov.

50:06

Úplne na konci presilovky Mikuláša fauloval Nauš a početnú výhodu tak budú mať domáci.

49:07

Dobrá kombinácia hostí skončila strelou z prvej od Uhríka, ktorú však Galimov vyrazil.

48:47

Rewayovu strelu od modrej sa snažili dorážať ešte dvaja hráči pred bránou. Galimov si ale túto situáciu postrážil.

48:07

Lukáš Handlovský fauloval v útočnom pásme a Mikuláš si tak zahrá znova presilovku.

47:43

Dvojica Humenčanov si to namierila do útoku, ale finálna prihrávka sa jej vôbec nepodarila.

47:24

Domáci už hrajú v plnom počte.

47:06

Egle našiel prihrávkou cez stred voľného spoluhráča, no aj túto koncovku Galimov vychytal.

46:23

Tvrdú strelu od modrej čiary teraz Galimov chytil do lapačky.

46:02

Humenčania zatiaľ dobre bránia a už po druhýkrát vyhodili puk cez všetky čiary.

45:24

Martin Kriška fauloval a Liptovský Mikuláš si zahrá druhú presilovku v zápase.

44:10

Hráči Mikuláša sa po dlhšom čase usadili v útočnom pásme, ale ponúkli iba nepresnú koncovku.

43:50

Aj táto koncovka jedného z hráčov Humenného bolo zablokované.

42:40

Liptáci sa v doterajšom priebehu tretiny nedostali poriadne ani do útočného pásma a teraz im v tom zabránilo zakázané uvoľneníe.

41:15

Humenné je v úvode tretej tretiny zatiaľ aktívnejšie, ale ich doterajšie pokusy boli väčšinou zblokované.

40:01

Druhá tretina skončila úplne rovnako ako tá prvá, keďže po 4 góloch je opäť vyrovnané 4:4. Vo vedení boli dvakrát Liptáci, ale domácim sa podarilo stále odpovedať a pred treťou tretinou je tak stále všetko otvorené.

40:00

38:45

Humenčania sa dostali do protiútoku a zároveň aj prečíslenia 3 proti 2. Strela Pereskokova však skončila iba vedľa brány.

37:31

Berry sa dokázal preštrikovať cez obrancov Humenného, ale Galimova nakoniec neprekonal.

36:42

Hostia hrajú v plnom počte.

36:29

Humenčanom sa nedarí usadiť v pásme a teraz sa dopustili aj zakázaného uvoľnenia.

35:33

Humenné už hrá v plnom počte a zahrá si tak skrátenú presilovku.

35:05

Avtsinove zakončenie nakoniec dokázal Galimov pokryť.

34:42

Táto presilovka Mikulášu absolútne nevyšla, keďže okrem inkasovaného gólu aj končí predčasne kvôli faulu Uhríka.

34:17

Hostia stratili puk v strednom pásme a Handlovský potom pred bránou dokázal nájsť JAKUBA MELIŠKA, ktorý prekonal Krasikova a vyrovnal tak na 4:4.
Asistencie: L. Handlovský, S. Fereta

33:33

Kirill Diakov je prvým domácim hráčom, ktorý si počínal nedovolene a Mikuláš tak bude mať presilovku.

33:13

Zaujímavý strelecký pokus jedného z hráčov domácich pokryl Krasikov.

32:50

Dvaja Humenčania mierili do útoku, ale nakoniec ich kombinácia zlyhala na modrej čiare po nepresnej prihrávke.

32:04

Domáci sa dopustili zakázaného uvoľnenia.

31:15

Humenné stratilo puk vo vlastnom pásme, ale Avtsin to kvôli nepresnej strele nedokázal využiť.

30:06

Po nahodenom puku od modrej čiary sa pred humenskou bránou strhol zmätok. Táto šanca ale gólom Mikulášu neskončila.

28:39

Mikuláš teraz asi na minútu zatlačil svojho súpera v obrannom pásme, ale puk nakoniec skončil u Galimova.

27:08

Mikuláš už hrá v plnom počte.

26:49

Liptovský Mikuláš dal gól!
V oslabení sa do samostatného úniku dostal AUREL NAUŠ, ktorý už pred Galimovom nezaváhal a presnou strelou poslal Mikuláš znovu do vedenia.
Asistencia: F. Mezovský

26:40

Domáci si vytvorili celkom dobrý tlak, ale nakoniec Pereskokov trafil len Krasikova.

25:50

Mikuláš zatiaľ dobre bráni a teraz poslal puk aj cez všetky čiary.

25:08

Martin Reway je už tretí hráč hostí, ktorý sa dopustil hry vysokou hokejkou a Humenné tak bude hrať už 4. presilovku.

24:30

Po dvoch rýchlych góloch teraz vidíme pomerne nepresnú hru na oboch stranách.

22:54

Aj Humenčania predviedli zaujímavú akciu, na konci ktorej bol IVAN THOMKA, ktorý trafil odkrytý priestor brány.
Asistencie: M. Novota, K. Diakov

22:10

Po Linetovej koncovke predviedol Krasikov síce neistý, no nakoniec úspešný zákrok.

21:50

Hostia sa znova dostali do dobrej šance, ale Galimov tentokrát dobre zasiahol.

21:28

Trojica hráčov hostí sa dostala rýchlo do útočného pásma a HARALDS EGLE si po prihrávke predviedol pred bránou podobné zakončenie blafákom ako v závere prvej tretiny a druhým gólom v zápase tak posiela svoj tím do vedenia.
Asistencie: M. Berry, A. Nauš

20:01

Prvá tretina medzi Humenným a Mikulášom bola viac než zaujímavá, keďže v nej padli 4 góly a stav je vyrovnaný 2:2. Úvod zápasu síce lepšie zachytili hostia, čo potvrdil aj gól Hraška, no potom sa aj vďaka trom presilovkám v rade podarilo Humennému po góloch Thomku a Kuruho zápas otočiť. Tesne pred koncom tretiny však vyrovnal Egle a pred druhou tretinou je tak ešte všetko otvorené.

20:00

18:36

HARALDS EGLE si pred modrou čiarou prebral výbornú prihrávku, po ktorej sa ocitol pred Galimovom sám. Toho potom prekonal peknou koncovkou a zápas je tak znova vyrovnaný.
Asistencia: A. Nauš

17:48

Vaškovi sa podarilo získať puk v útočnej tretine a prihrávkou potom našiel HANNU KURUHO, ktorý potom strelou z prvej posiela Humenné do vedenia.
Asistencie: F. Vaško, M. Kriška

16:40

Až teraz sa jeden z hráčov Mikulášu dostal s pukom pred bránu, kde sa pokúsil zakončiť backhandom. Za humenským brankárom nakoniec zazvonila tyčka.

16:20

Puk sa pohybuje momentálne z jednej strany na druhú a ani jeden z tímov si nedokáže vytvoriť lepšiu šancu.

15:00

Hostia už hrajú v plnom počte.

14:35

Sergienkova delovka od modrej bola zblokovaná.

14:10

Humenné si v tejto presilovke zatiaľ príliš nevie vytvoriť na súpera tlak.

13:35

Strelecký pokus od modrej čiary tentokrát chytil Krasikov do lapačky.

13:00

Hráči Mikulášu sú v prvej tretine dosť nedisciplinovaní, keďže sa hrou vysokou hokejkou teraz previnil Berry.

11:48

IVAN THOMKA dokázal od modrej čiary prestreliť všetko, čo mu stálo v ceste a puk sa nakoniec prešmykol aj cez brankára Krasikova. Stav zápasu je tak opäť vyrovnaný 1:1.
Asistencia: V. Pereskokov, H. Kuru

11:25

Domáci sa nepresnou rozohrávkou pripravilo o pásmo.

10:53

Proti pravidlám sa tentokrát previnil aj Quince. Humenné tak bude mať ďalšiu príležitosť v podobe početnej výhode.

09:55

Liptovský Mikuláš už hrá v plnom počte.

09:23

Hostia nechali domácim teraz pomerne dosť priestoru, čo sa ale Vaškovi nepodarilo využiť. Z pozície medzi kruhmi totiž trafil iba súperovho brankára.

08:50

Tvrdá strela od modrej čiary skončila v Krasikovovej lapačke.

08:35

Humenné sa až teraz usadilo naplno v útočnom pásme.

07:55

Aurel Nauš si pri bránení pomohol vysokou hokejkou a Humenné si tak zahrá prvú presilovku v zápase,

07:45

Domáci sa kvôli nepresnosti v rozohrávke pripravili o útočné pásmo.

06:56

Humenčania sa dostali do útočného pásma, ale po trafení ochrannej siete sa hra prerušila.

06:27

Martin Reway predviedol zaujímavý individuálny prienik do útočného pásma a jeho akciu nakoniec zakončil backhandovou strelou Quince. Galimovovi sa ale podarilo tentokrát úspešne zasiahnuť.

05:06

MIkuláš sa dokázal usadiť v útočnom pásme a po strele od modrej sa nakoniec aj bez pomoci teču podarilo PETROVI HRAŠKOVI otvoriť skóre dnešného zápasu.
Asistencie: A. Avtsin, J. Sukeľ

03:40

Humenčania boli chvíľu pri puku, ale do útoku sa im zatiaľ nedarí dostať.

02:20

Mikuláš je zo začiatku zápasu aktívnejší, ale aj toto backhandové zakočenie Galimov vyrazil.

01:45

Avtsin sa dostal do dobrej streleckej pozície, ale Galimov dobre zasiahol.

01:10

O prvý strelecký pokus sa postaral jeden z hráčov Mikuláša. Jeho strela ale skončila zrazená na ochrannej sieti a Galimov tak zasahovať nemusel.

00:01

HC 19 Humenné: Galimov (Kozel) – Novota,Diakov, Vaško, Kuru, Pereskokov – Fereta, Sergienko, Šoltés, Lucenius, Handlovský – Meliško, Novický, Horvát, Linet, Kriška – Ragan, Krajňák, Thomka
Tréner: M. Štrba

HK 32 Liptovský Mikuláš: Krasikov (Rychlík) – Mezovský, Lalík, Reway, Quince, Lahtinen – Nátny, Vasilyev, Nauš, Egle, Berry – Hraško, Fekiač, Avtsin, Uhrík, Sukeľ – Jendroľ, Nespala, Vankúš, Žilka
Tréner: J. Faith.
Všetkým hokejovým fanúšikom prajem pekný večer a vítam Vás pri našom online zo zápasu medzi Humenným a Liptovským Mikulášom.

Domáce Humenné sa v tabuľke nachádza na poslednom 12. mieste a na Poprad pred ním stráca 8 bodov. Z posledných 5 zápasov však dokázalo vyhrať 2 a bodov si tak polepšilo. Mikuláš je zas v tabuľke šiesty, ale v poslednej dobe nemá príliš dobrú formu. V posledných 5 zápasoch porazil len Bystricu. Napriek tomu ale bude v tomto zápase miernym favoritom.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

5:4

Góly a asistencie: 12. Thomka (Pereskokov, Kuru), 18. Kuru (Vaško, Kriška), 23. Thomka (Novota, Diakov), 35. Meliško (Handlovský, Fereta), 56. Fereta (Šoltés) – 6. Hraško (Avstin, Sukeľ), 19. Egle (Nauš), 22. Egle (Berry, Nauš), 27. Nauš (Mezovský)

Tréner: J. Faith