6:2

koniec (1:0, 3:0, 2:2)

25.01.2024, 03:30 • Ball Arena, Denver • Aleš Pur (@PurAles) cz

Tipsport: 1.63 4.69 4.62

Utkání je u konce a domácí si připisují dva body. Třetí třetina přinesla ještě čtyři další branky a jako první se prosadili hosté, když ve 48. minutě snížil Dylan Strome. Naděje Washingtonu na případný zvrat ale pohasly v 51. minutě, kdy zblízka skóroval Mikko Rantanen a dal svému týmu klid do závěrečných minut. V 57. minutě navíc přidal svou dnes čtvrtou trefu Nathan MacKinnon a na vysoké výhře Colorada pak nic nezměnilo ani snížení Dylana Stromeho. Domácí tak vyhráli 6:2 a v Centrální divizi mají na druhém místě 65 bodů. Washingtonu patří v metropolitní divizi šesté místo s 50 body.

colorado se v dalším utkání představí v sobotu od 3:00 doma proti Los Angeles, Washington bude hrát ve stejný den od 20:00 v Dallasu.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji krásné ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (06:51:35)

Česká a slovenská stopa
Martin Fehérváry (WSH) – 0+0, -1 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 15:28

Tři hvězdy utkání
1. Nathan MacKinnon (COL) 4+1
2. Mikko Rantanen (COL) 1+4
3. Cale Makar (COL) 1+2

59:45

Domácí publikum povstává a bouřlivě aplauduje výhře svých oblíbenců.

59:31

Nahození na Georgijevovu branku, ten si ale dal velký pozor, aby mu za záda nepropadl ještě jeden puk.

58:36

Vyhození puku hostujícím celkem, zakázané uvolnění to ale nebude.

57:37

57:37 Dylan STROME - 6:2

57:37

Washington právě vstřelil branku!
Tak ještě úprava skóre ze strany hostujícího celku. Od modré čáry se puk dostal až před brankoviště, kde byl na chvíli volný DYLAN STROME a tomu se povedlo pověsit střelu pod horní tyčku Georgijevovy branky – 6:2. Asistence: Tom Wilson, Ethan Bear.

56:59

Teď se už asi zápas dohraje v poklidu, náskok mají domácí dostatečný.

56:14

56:14 Nathan MACKINNON - 6:1

56:14

Colorado právě vstřelilo branku!
Hosté už sice hráli ve čtyřech, jenže Oshie se ještě nestihl vrátit do obranného pásma a tak měl Rantanen čas na přihrávku za kruhy, kde si zpracoval NATHAN MACKINNON a prudkou ranou zápěstím trefil horní růžek Lindgrenovy branky. Svou dnes čtvrtou brankou upravil na 6:1. Asistence: Mikko Rantanen, Ross Colton.

55:47

Ta však dlouho nevydržela, neboť Ryan Johansen trefil soupeře do obličeje a obdržel dvě minuty za vysokou hůl.

55:39

Za co si ale Joel Edmundson odjel sednout na trestnou lavici, bylo vyhození puku přes plexi. Domácí budou hrát pět na tři.

55:10

Trochu se nám v závěru utkání přiostřuje, tvrdý zákrok u mantinelu předvedl hostující Edmundson. Tohle ale zůstalo bez trestu.

54:08

Přesilovka pro Colorado, dvě minuty za vysokou hůl si totiž vykoledoval T. J. Oshie.

54:06

Dvě střely ze strany hostů, první pokryl pozorný Georgijev, druhá šla mimo.

53:37

Máme tu menší pokles tempa, domácí tým se snaží hlavně nebláznit a utkání v poklidu dohrát.

52:19

Překombinovaná akce Colorada v útočném pásmu, sami se zbavili dobré pozice a nyní musí obrana pospíchat až takřka k Georgijevovi.

6:2

Góly a asistencie: 20. Makar (Cogliano), 23. MacKinnon (Rantanen, Makar), 27. MacKinnon (Makar, Rantanen), 30. MacKinnon (Rantanen), 51. Rantanen (Drouin, MacKinnon), 57. MacKinnon (Rantanen, Colton) – 48. D. Strome (Pacioretty, Ovečkin), 58. D. Strome (Wilson, Bear)

Colorado Avalanche: Georgijev (Prosvetov) – Makar (A), Toews, Manson, Girard, Malinski, Byram – Rantanen (A), MacKinnon (A), Drouin – L. O'Connor, Colton, Wood – Lehkonen, R. Johansen, Cogliano – Kiviranta, F. Olofsson, MacDermid.
Tréner: Jared Bednar

Washington Capitals: C. Lindgren (Kuemper) – Carlson (A), Sandin, Bear, Fehérváry, Jensen, Edmundson – Oshie (A), McMichael, Protas – Pacioretty, D. Strome, Ovečkin (C) – Wilson, Je. Kuzněcov, Mantha – Aube-Kubel, Dowd, Malenstyn.
Tréner: Spencer Carbery

Rozhodca: MacDougall, Pollock – Pancich, Knorr

Diváci: 18 136