4:3

koniec po predl. (1:0, 1:2, 1:1 - 1:0)

26.01.2024, 18:00 • Zimný štadión Zvolen • 39. kolo • Števo Lasab

Tipsport: 1.52 5.3 4.68

Nové Zámky môže aj šľak trafiť. V tretej tretine vsietili vedúci gól, držali tri body v hrsti, ale v totálnom závere ich pustili a po faule v predĺžení nakoniec zo Zvolena odchádzajú iba s jedným jediným bodíkom. Naproti tomu Zvolen môže byť spokojný. Najprv síce viedol 2:0, ale za stavu 2:3 bol totálne na kolenách. Zvolenu sa teda podaril obrat a poráža vo vyrovnanom stretnutí Nové Zámky 4:3 po predĺžení. Zápas rozhodol nový útočník v drese Zvolena Alexandre Fortin. Pekný večer a ďakuje za pozornosť. (20:27:21)

63:10

Zvolen dal gól!
Zvolen vstal gólom v záverečnej hre bez brankára ako Fénix z popola ale bod sa domácim málil. Nová posila Kanadský útočník ALEXANDRE FORTIN premieňa aj druhú presilovú hru. Opäť využil tienenie Bondru pred bránou a švihom vymietol Kantorovi ľavý horný roh. Nebyť tienenia bol by Kantor túto strelu videl a pravdepodobne by ju bol aj chytil. Zvolen teda vyhráva len druhé predlženie v sezóne a poráža Nová Zámky 4:3.
Asistovali Cole Hults a Mitch Hults.

62:40

Oddychový čas pre tím HKM Zvolen.

62:40

Tretí hraničný zákrok hostí už je odpískaný a domáci si zahrajú v predĺžení presilovú hru.

62:40

Vylúčenie v tíme HC MIKRON Nové Zámky:
Stupka – 2 min., hákovanie.

62:15

Fortin sa pokúšal niečo vymyslieť, ale hostia ho ubránili.

61:17

Ďalšia šanca hostí a Roy tiež mohol predĺženie ukončiť.

61:01

Matej Kašlík sa dostal do zakončenia zoči voči Kantorovi, blafákom ale neuspel. Opäť ale mal na pleci hokejku súpera.

60:25

Bondra sa dlho hral s pukom až oň prišiel.

60:01

Začalo sa predĺženie.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

59:59

Zvolen dal gól! Neskutočné veci sa dejú vo Zvolene. 12 sekúnd pred koncom domáci prišli o pásmo, keď Gachulinec neudržal puk na modrej. Hra sa však bleskurýchle do útočného pásma vrátila a RADOVAN BONDRA švihom vystrelil. Kantor puk síce niečím vyrazil, ale puk napriek tomu puk pomaličky docupital až do brány a to všetko len sekundu pred koncom zápasu!
Asistovali Dávid Mudrák a Peter Zuzin.

59:05

Števuliak poslal puk do prázdnej brány, ale Rauhauser ho chytil.
Dnešné stretnutie sleduje 1506 divákov.

58:14

Fortinovu strelu hostia zblokovali a puk následne dostali do stredného pásma.

57:51

Domáci vyhrali buly, ale Bondra s Kantorom v súboji posunuli bránu.

57:44

Zvolen v obrovskej šanci, Bondra sa bleskurýchle dostal do samostatného nájazdu, aj si Kantora položil na ľad, čo je ale kľúčové nedokázal ho prekonať.

57:19

Kupsky odvolaný z brány, Zvolen v šestici.

4:3

Góly a asistencie: 17. Fortin (Kašlík, C. Hults), 27. Hecl, 60. R. Bondra (Mudrák, Zuzin), 64. Fortin (C. Hults, M. Hults) – 37. Fafrák (Kováč), 39. Stupka (Mamčics), 50. Mamčics

HKM Zvolen: Kupsky (Petrík) – C. Hults, Mudrák (A), Rauhauser, Gachulinec, Sládok (C), Čulík – Kašlík, M. Hults, Fortin – Zuzin (A), Marcinek, R. Bondra – Hecl, V. Fekiač, Kolenič – Csányi, K. Gabor, A. Mišiak
Tréner: Jamie Russell

HC MIKRON Nové Zámky: Kantor (Ovečka) – Lee, Hatala, Mamčics (A), Ligas, Kozák, Novajovský – Johnson, Roy, Loggins – T. Mikúš (C), Prokeš, Michnáč – Stupka, Ondrušek (A), Števuliak – Fafrák, Barto, Kováč
Tréner: Karri Kivi

Rozhodca: V. Snášel ml., Klejna – M. Orolin, Gegáň (video – Číž)