Antti Raanta (CAR) – 10 zákroků, 1 OG, úspěšnost 90,9 %, odchytal 60:00
Connor Ingram (ARI) – 36 zákroků, 3 OG, úspěšnost 92,3 %, odchytal 60:00

Martin Nečas (CAR) – 1+0, +1 účast, 4 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 17:54

3. Martin Nečas (CAR) 1+0 (03:53:17)
Statistiky
Střely na bránu: 40 – 11 | Přesilová hra: 1/2 – 0/1 | Trestné minuty: 2 – 4
Dnešní utkání sledovalo 18 718 diváků.
Hokejisté Caroliny nakonec byli za svou velkou aktivitu a snahu zápas rozhodnout odměněni. Díky dvěma zásahům v poslední minutě poráží Arizonu 3:1!

Hosté po první třetině vedli po gólu Logana Cooleyho. Od druhé části měli Canes velkou převahu a ve 28. minutě srovnal v přesilovce Martin Nečas. Jinak exceloval brankář Coyotes Connor Ingram, který svůj tým držel nad vodou a už to vypadalo, že utkání dotáhne do prodloužení. To přeci jen odmítl 36 sekund před koncem Dmitrij Orlov, který z úhlu vymetl vikýř. Hned po buly ve středovém kruhu pak domácí opět zamířily dopředu a výhru Hurikánů potvrdil z dorážky Jesper Fast.

59:37

59:37 Jesper FAST - 3:1

59:37

Carolina právě vstřelila branku!
Gól platí a Canes tak určitě zvítězí! Hned po buly ve středovém kruhu vyrazili domácí s pukem dopředu. Z pravé strany vystřelil Seth Jarvis. Ingram kotouč vyrazil do vzduchu, odkud ho JESPER FAST usměrnil za jeho záda asi rukou. Rozhodčí situaci konzultovali s videocentrálou, gól ale nakonec uznali – 3:1. Asistence: Seth Jarvis a Jordan Staal.

59:37

Domácí přidali další gól, ale ještě se to bude řešit u videa. Jesper Fast totiž usměrnil kotouč za Ingrama zřejmě rukavicí.

59:24

59:24 Dmitrij ORLOV - 2:1

59:24

Domácí dost možná rozhodují zápas gólem 35,9 sekundy před koncem! Chirurgicky přesnou střelou se o to postaral DMITRIJ ORLOV. Ten z levé strany střílel už z velmi ostrého úhlu. Dokázal ale pověsit kotouč do vzdálenějšího horního růžku a ještě odrazem o brankovou konstrukci – 2:1. Asistence: Jack Drury a Jalen Chatfield.

59:11

Zakázané uvolnění hostí.

59:01

A rozběhla se závěrečná minuta normální hrací doby.

58:01

Dvě minuty do konce třetí třetiny. Stále více visí ve vzduchu prodloužení.

57:04

Je tomu tak. Arizona je v plném počtu.

56:49

Puk nyní skončil na střídačce Arizony. Vypadá to, že hosté oslabení ustojí.

56:38

Hosté vyhráli buly a vyhodili.

56:30

Od modré střílel Brent Burns. Výborný Ingram přerušuje hru zákrokem lapačkou.

56:12

Seth Jarvis si zleva vytáhl puk před branku. Prostor mezi betony Ingrama nenašel!

55:40

Rána Sebastiana Aha trefila před brankou clonícího spoluhráče Setha Jarvise. Ten pak stihl ještě zakončit, ale jen do Ingrama.

3:1

Góly a asistencie: 28. Nečas (Jarvis, Burns), 60. Orlov (Drury, Chatfield), 60. Fast (Jarvis, J. Staal) – 15. L. Cooley (Guenther, Moser)

Carolina Hurricanes: Raanta (Kočetkov) – Burns, Slavin (A), Pesce, Skjei, Chatfield, Orlov – Teräväinen, S. Aho II (A), Bunting – Nečas, Drury, Noesen – Jarvis, J. Staal (C), Martinook – Fast, Kotkaniemi, Lemieux.
Tréner: Rod Brind'Amour

Arizona Coyotes: Ingram (Vejmelka) – Durzi, Moser, J. Brown, Välimäki, Kesselring, Söderström – Crouse (A), Bjugstad, Maccelli – Schmaltz (A), McBain, Keller (A) – Kerfoot, Zucker, Carcone – Guenther, L. Cooley, O'Brien.
Tréner: André Tourigny

Rozhodca: L'Ecuyer, Sandlak – Fournier, Kelly

Diváci: 18 718