Španielska LaLiga

Deportivo Alavés – FC Barcelona

1:3

koniec (0:1)

03.02.2024, 18:30 • Estadio de Mendizorroza (Vitoria-Gasteiz) • 23. kolo • Matěj Skula cz

: 4.25 3.75 2.55

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek víkendu a třeba zase někdy na počtenou! (20:37:47)
Držení míče: 35 % : 65 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 9:1. Rohy: 13:5. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 15:10.
Zápas 23. kola mezi Deportivem Alavés a Barcelonou končí příznivěji pro hosty pod vedením trenéra Xaviho Hernándeze, kteří vítězí 3:1.
První poločas nabídl hlavně hru mezi šestnáctkami, příliš šancí jsme neviděli. I tak se ale skóre jednou měnilo, a to když si Robert Lewandowski poradil s obráncem Alavése a následně přehodil gólmana Siveru.¨
Druhá půle nabídla více zajímavých akcí. Hned tu první proměnil ve 49. minutě İlkay Gündoğan, kterého skvěle našel centrem Pedri a německý záložník se z voleje trefil přesně pod břevno. Dvoubrankové vedení ale vydrželo hostům jen chvíli, neboť o dvě minuty později si na přesný centr Soly naběhl Samu Omorodion a nedal brankáři Barcelony šanci. Na 3:1 však dokázal zvýšit v 63. minutě střídající Vitor Roque, který se prosadil přesnou ranou. Brazilský útočník se však nechal také vyloučit, a to v 72. minutě, když viděl za svůj zákrok druhou žlutou kartu. Nutno však podotknout, že se jednalo o hodin přísnou druhou žlutou. Roque tak stihl za třináct minut na hřišti gól i červenou kartu. Závěr duelu se nesl ve snaze Alavése o snížení či vyrovnání, avšak obrana Blaugranas odolala a další branka už tak nepadla.
Barcelona si tedy odváží tři body za výhru 3:1 nad Deportivem Alavés.

90+7

90+7

Álex Sola stáhl unikajícího Lewandowského a vidí ještě žlutou kartu.

90+6

V šesté nastavené minutě uvidíme po snaze Hagiho další roh.

90+5

Na hezký centr Soly si naskočil na vzdálenější tyči Javi López, avšak svou hlavičku umístil vedle branky.

90+4

Další střelecký pokus si na své konto připsal Álex Sola, svou prudkou střelou ale branku Barcelony neohrozil.

90+3

Hosté se teď s míčem daleko nedostali, a tak útočí zase domácí celek.

90+2

Jules Koundé Lópeze k balonu nepustil, ten tak mezitím doputoval až do zámezí.

90+2

Další střelecký pokus na branku Barcelony vyslal Ianis Hagi, který však trefil jen prostor, kde se nacházel gólman.

90+1

A nastavené začne svým odkopem po nepřesné střele Soly brankář Iñaki Peña.

90

Hlavní rozhodčí nastavuje šest minut.

90

Další rohový kop pro Deportivo.

89

Lamine Yamal přebral balon u vlastní šestnáctky a přešel s ním až k pokutovému území soupeře, kde vystřelil, avšak velmi nepřesně.

88

Střídání v týmu Deportivo Alavés:
ze hřiště odchází Samu Omorodion, přichází Joaquin Panichelli.

88

Fermín López poslal k zemi po odehrání Hagiho, avšak bude se pokračovat „pouze“ rohem.

88

Avšak ani z této standardní situace se domácí neprosadili.

87

Nepříjemně tečovaný nástřel dnes dobře hrajícího Alexe Soly skončil těsně vedle vzdálenější tyče, Alavés bude mít další roh.

1:3

Góly: 51. Omorodion (Sola) – 22. Lewandowski (Gündoğan), 49. Gündoğan (Pedri), 63. Roque (Fort)

Karty:   12. Omorodion (DAL), 90+7. Sola (DAL) – 67. Roque (BAR)   72. Roque (BAR)

Deportivo Alavés: Sivera – Tenaglia (77. Hagi), R. Marín, R. Duarte (C), J. López – Guevara, Blanco (77. Benavídez), Guridi (64. Simeone) – Sola, Omorodion (88. Panichelli), Rioja (64. Rebbáš).
Náhradníci: Owono, A. Rodríguez – E. Muñoz, Abqár, T. Mendes, Parada, Alkain.

Tréner: Luis García

FC Barcelona: I. Peña – Koundé, Araújo (C), Cubarsí (83. Romeu), Cancelo (46. Fort) – de Jong, Christensen (83. I. Martínez), Gündoğan (59. Roque) – Yamal, Lewandowski, Pedri (75. F. López).
Náhradníci: Kochen, Astralaga – Casadó, Guiu, P. Victor II, U. Hernández.

Tréner: Xavi Hernández

Rozhodca: J. Martínez – Barbero, M. Martínez