24.02.2024, 02:30 • United Center, Chicago • Michal Břuchanský cz

Střely na bránu: 35 – 31 | Přesilová hra: 0/2 – 0/2 | Trestné minuty: 6 – 6

Petr Mrázek (CHI) – 28 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90,3 %, odchytal 59:00
Connor Hellebuyck (WPG) – 33 zákroků, 2 OG, úspěšnost 94,3 %, odchytal 60:13

Tři hvězdy utkání
1. Nikolaj Ehlers (WPG) 2+0
2. Kyle Connor (WPG) 1+0
3. Seth Jones (CHI) 0+1 (05:12:58)
Dvě bleskové akce Nikolaje Ehlerse znamenaly pro Winnipeg dvougólový náskok. Chicago se nakoplo únikem Blackwella a za stavu 1:2 spustilo ve třetí třetině velký tlak, jehož výsledkem bylo vyrovnání Tylera Johnsona při hře bez brankáře. O výhru Jets přesto nepřišli. Hned v první minutě prodloužení pomohla Connorovi k vítězné trefě teč Foligna.

60:25

60:25 Kyle CONNOR - 2:3

60:25

Winnipeg právě vstřelil branku!
Pracně vydřené prodloužení končí pro Chicago smolně inkasovaným gólem! KYLE CONNOR přijel do pravého kruhu. V úmyslu měl přihrát na zadní tyč k zaparkovanému Morrisseymu, ovšem puk se od Foligna odrazil do mezery mezi Mrázkovým tělem a pravou rukou. Asistence: Josh Morrissey.

60:17

Foligno se ve středním pásmu vysmekl Connorovi, ale pak se na křídle ani nestihl zhotovit k přihrávce na najíždějícího Dickinsona. Skvělou práci odvedl Morrissey.

60:01

60:00

59:17

59:17 Tyler JOHNSON - 2:2

59:17

Chicago právě vstřelilo branku!
Vypadá to na prodloužení! Kurashevovu střelu z otočky hosté vyřešili. Vyhodit se jim ale nepovedlo a Dickinson zboku poslal puk přes osu na TYLERA JOHNSONA, který jej zleva nasměroval do odkryté brány. Asistence: Jason Dickinson, Seth Jones.

58:16

Domácí se těžko dostávali přes střední pásmo. Puk neměli pod kontrolou a Bedard ho důležitým zákrokem upálil z hokejky Monahana, který už měl zacíleno na prázdnou branku.

58:03

Petr Mrázek nabral směr střídačka, ačkoliv jeho spoluhráči ještě nejsou v útočném pásmu.

57:42

Morrisseyho nahození zpoza levého kruhu Mrázek řešit nemusel. Jets tento úsek hry zvládají na výbornou, čas na vyrovnání se domácím rychle krátí.

57:06

Sambergův kiks neměl žádné následky, protože si s pukem nepotykal ani Anderson, který měl v úmyslu uvolnit Raddyshe.

56:30

Vlasic nerozehrál nejlépe. Kvůli Iafallově přítomnosti ve středním pásmu zůstává Chicago hodně daleko od hostující branky.

55:45

Korchinského golfák ze zadovky Blackwella se zastavil o beton Hellebuycka, před kterým se snažil clonit Joey Anderson.

55:26

Phillips na útočném výletě nepřebruslil DeMela, kvůli jehož hokejce ani nedoručil střelu z levé strany k Hellebuyckovi.

55:03

54:47

Ve vlastním oslabení se Jets dostali ke chvilkovému tlaku v útočném pásmu. Mrázek se tam popasoval s tvrdou ranou Samberga.

2:3

Góly a asistencie: 36. Blackwell (S. Jones), 60. T. Johnson (Dickinson, S. Jones) – 15. Ehlers (DeMelo, Morrissey), 22. Ehlers (Morrissey), 61. Connor (Morrissey)

Chicago Blackhawks: Mrázek (Söderblom) – A. Vlasic, S. Jones (A), Korchinski, Megna, Tinordi, I. Phillips – N. Foligno (A), Bedard, Kurashev – Blackwell, Dickinson (A), Joe. Anderson – Beauvillier, T. Johnson, T. Raddysh – Re. Johnson, Entwistle, Donato.
Tréner: Luke Richardson

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Morrissey (A), DeMelo, Dillon, Pionk, Samberg, Stanley – Connor, Scheifele (A), Vilardi – Perfetti, Monahan, Ehlers – Niederreiter, Lowry (C), Appleton – M. Barron, Namestnikov, Iafallo.
Tréner: Rick Bowness

Rozhodca: Sandlak, Rank – Jackson, Daisy

Diváci: 18 891