NHL

Detroit Red Wings – St. Louis Blues

6:1

koniec (4:0, 2:1, 0:0)

24.02.2024, 18:00 • Little Caesars Arena, Detroit • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka) cz

2. Patrick Kane (DET) 1+1
3. Michael Rasmussen (DET) 1+1 (20:51:22)
Detroit rozhodl zápas proti St. Louis už v první třetině, kterou vyhrál 4:0. Ve druhé třetině se Red Wings povedlo navýšit vedení na 6:1 a ve třetí třetině se utkání už svým způsobem jen dohrávalo. K vidění bylo už jen pár šancí, jinak spíš nepříliš nebezpečné střely. Domácí si především hlídali komfortní náskok a zbytečně neotevírali obranu.

59:01

Začala poslední minuta utkání. Detroit se drží u puku.

58:14

Nepřesná střela Andrewa Coppa se odráží od hrazení mezi diváky. Příjemný suvenýr pro jednoho z fanoušků.

57:51

Rasmussen vypálil na Hofera, který puk původně jen vyrazil před sebe. Posléze vznikla skrumáž, ve které se brankář St. Louis nakonec zorientoval nejlépe. Komerční pauza.

57:15

Zajímavý protiútok hostů, při kterém se Saad snažil nahrát křížem do levé strany a Gostisbehere puk zblokoval trošičku nešikovně. K jeho štěstí puk zamířil půl metru od pravé tyčky.

56:50

Red Wings nyní drží puk v uctivé vzdálenosti od své klece.

56:06

55:56

Teč Neighbourse před brankovištěm Lyona vyletěla do vzduchu a do ochranné sítě. Pro St. Louis je to škoda, Lyon by se tam betonem nedostal.

55:18

Neighbours se procpal ke střele před brankoviště. Lyon zasahuje a domácí opět vyhazují.

54:53

Walman schytal ránu pukem. Ještě než si uvědomil bolest, tak kotouč vyhodil přes všechny čáry a pak v předklonu a bolestivou grimasou odjel na střídačku.

54:31

Domácí vyhodili puk ze svého pásma, ale jen na svou střídačku. Takže se bude vhazovat před Lyonem.

54:06

St. Louis si zahraje přesilovku. Compher se provinil držením hole. Reklamní pauza.

53:22

Útok St. Louis také končí jen ztrátou kotouče.

52:45

Domácí se natlačili do útočného pásma a zkouší trochu své tempo rozhýbat. Do žádných větších akcí se ale nepouští, aby zbytečně neotevřeli obranu.

52:11

Parayko je dnes hodně střelecky aktivní, v koncovce mu ale zatím štěstí nepřeje. I další jeho pokus Lyon likviduje a kotouč vyráží.

51:04

Po dlouhé době střela na bránu. Obstaral ji z levého kruhu Fabbri. Hofer přerušuje hru. Komerční pauza.

6:1

Góly a asistencie: 1. P. Kane (Gostisbehere, DeBrincat), 5. Rasmussen (Raymond, Petry), 6. Fabbri, 20. DeBrincat (Seider, Sprong), 37. Compher (Raymond, Rasmussen), 39. DeBrincat (P. Kane) – 33. Z. Bolduc (Saad, N. Walker)

Detroit Red Wings: Lyon (Reimer) – Walman, Seider, Chiarot, Petry, Määttä, Gostisbehere – Rasmussen, Larkin (C), P. Kane – DeBrincat, Compher, Raymond – Perron (A), Copp (A), Veleno – Fabbri, Fischer, Sprong.
Tréner: Derek Lalonde

St. Louis Blues: Binnington (21. Hofer) – Leddy, Parayko (A), Krug, Kessel, Scandella, Perunovich – Bučnevič, Thomas (A), Kyrou – Z. Bolduc, B. Schenn (C), Neighbours – Saad, Hayes, Kapanen – Toropčenko, Sundqvist, N. Walker.
Tréner: Drew Bannister

Rozhodca: Sutherland, Lee – Baker, Pancich

Diváci: 19 515