NHL

New York Rangers – Washington Capitals

4:1

koniec (0:0, 3:1, 1:0) Stav série: 1:0

21.04.2024, 21:00 • Madison Square Garden, New York • Štvrťfinále V. konferencie • Jan Prošek cz

Tipsport: 1.67 4.32 4.71

Rangers se ve druhé třetině postupně propracovali do tříbrankového vedení, následně korigovali hosté. Ve třetí části byli Capitals aktivnější, ale Igor Šesťorkin podal velmi dobrý výkon. V závěru zápasu navýšil domácí vedení Chris Kreider. Rangers na svém ledě vyhrávají 4:1 a získávají první výhru v této sérii. (00:12:03)
Statistika
Střely na bránu: 31 – 21 | Přesilová hra: 0/2 – 0/4 | Trestné minuty: 20 – 26

Kdo se postavil do brankoviště?
Igor Šesťorkin (NYR) – 20 zákroků, 1 OG, úspěšnost 95,2 %, odchytal 60:00
Charlie Lindgren (WSH) – 27 zákroků, 4 OG, úspěšnost 87,1 %, odchytal 59:11

Česká a slovenská stopa
Martin Fehérváry (WSH) – 1+0, 0 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 23:40

Vyloučení v týmu New York Rangers:
Braden Schneider – 10 min. osobní trest, hrubost.

Vyloučení v týmu Washington Capitals:
Connor McMichael – 10 min. osobní trest, nesportovní chování,
Tom Wilson – 10 min. osobní trest, hrubost.

59:00

Oznámena byla poslední minuta hry ve třetině.

58:42

Tom Wilson se probojoval do útočného pásma, ale pokus o zakončení nebyl povedený.

58:00

Domácí hokejisté míří za výhrou v tomto zápase a za první výhrou v sérii.

56:17

56:17 Chris KREIDER - 4:1

56:17

Rangers právě vstřelili branku!
Domácí celek navyšuje své vedení, po rychlé akci se nyní z brejku dokázal prosadit CHRIS KREIDER. Asistence: Mika Zibanejad a Jack Roslovic.

56:04

Trevor van Riemsdyk hledal spoluhráče, ale přihrávka nebyla přesná.

55:41

Trevor van Riemsdyk od modré čáry trefil pouze soupeře, který se pohyboval před svou brankou.

55:18

Jack Roslovic se dostal do zakončení po akci spoluhráče, ale jeho rána nebyla povedená.

55:01

Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině a domácí Rangers stále drží dvoubrankový náskok, který vybojovali ve druhé třetině.

54:20

Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, následně se píská ofsajd. Buly ve středním pásmu.

54:11

Komerční přestávka.

54:00

Alexej Protas pálil z bezprostřední blízkosti, ale trefil jen domácího brankáře.

53:32

Domácí hokejisté hrají velmi dobře takticky, nedávají soupeři mnoho prostoru, sledujeme klidnější pasáž hry.

53:11

Osobních soubojů začíná přibývat v na ledě je k vidění hodně emocí.

4:1

Góly a asistencie: 25. Rempe (Vesey, Goodrow), 25. Panarin (Trocheck, Lafrenière), 27. Vesey (Goodrow), 57. Kreider (Zibanejad, Roslovic) – 28. Fehérváry (Wilson, Protas)

New York Rangers: Šestorkin (Quick) – R. Lindgren, Fox (A), K. Miller, Schneider, Trouba (C), E. Gustafsson – Kreider (A), Zibanejad, Roslovic – Panarin, Trocheck, Lafrenière – Cuylle, Wennberg, Kakko – Vesey, Goodrow, Rempe.

Washington Capitals: C. Lindgren (Kuemper) – Fehérváry, Carlson (A), Alexejev, McIlrath, T. van Riemsdyk, Iorio – Ovečkin (C), McMichael, Oshie (A) – Protas, D. Strome, Wilson – Pacioretty, Lapierre, Milano – Malenstyn, Dowd, Aube-Kubel.