NHL

New York Rangers – Washington Capitals

4:1

koniec (0:0, 3:1, 1:0) Stav série: 1:0

21.04.2024, 21:00 • Madison Square Garden, New York • Štvrťfinále V. konferencie • Jan Prošek cz

Tipsport: 1.67 4.32 4.71

Rangers se ve druhé třetině postupně propracovali do tříbrankového vedení, následně korigovali hosté. Ve třetí části byli Capitals aktivnější, ale Igor Šesťorkin podal velmi dobrý výkon. V závěru zápasu navýšil domácí vedení Chris Kreider. Rangers na svém ledě vyhrávají 4:1 a získávají první výhru v této sérii. (00:12:03)
Statistika
Střely na bránu: 31 – 21 | Přesilová hra: 0/2 – 0/4 | Trestné minuty: 20 – 26

Kdo se postavil do brankoviště?
Igor Šesťorkin (NYR) – 20 zákroků, 1 OG, úspěšnost 95,2 %, odchytal 60:00
Charlie Lindgren (WSH) – 27 zákroků, 4 OG, úspěšnost 87,1 %, odchytal 59:11

Česká a slovenská stopa
Martin Fehérváry (WSH) – 1+0, 0 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 23:40

Vyloučení v týmu New York Rangers:
Braden Schneider – 10 min. osobní trest, hrubost.

Vyloučení v týmu Washington Capitals:
Connor McMichael – 10 min. osobní trest, nesportovní chování,
Tom Wilson – 10 min. osobní trest, hrubost.

59:00

Oznámena byla poslední minuta hry ve třetině.

58:42

Tom Wilson se probojoval do útočného pásma, ale pokus o zakončení nebyl povedený.

58:00

Domácí hokejisté míří za výhrou v tomto zápase a za první výhrou v sérii.

56:17

56:17 Chris KREIDER - 4:1

56:17

Rangers právě vstřelili branku!
Domácí celek navyšuje své vedení, po rychlé akci se nyní z brejku dokázal prosadit CHRIS KREIDER. Asistence: Mika Zibanejad a Jack Roslovic.

56:04

Trevor van Riemsdyk hledal spoluhráče, ale přihrávka nebyla přesná.

55:41

Trevor van Riemsdyk od modré čáry trefil pouze soupeře, který se pohyboval před svou brankou.

55:18

Jack Roslovic se dostal do zakončení po akci spoluhráče, ale jeho rána nebyla povedená.

55:01

Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině a domácí Rangers stále drží dvoubrankový náskok, který vybojovali ve druhé třetině.

54:20

Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, následně se píská ofsajd. Buly ve středním pásmu.

54:11

Komerční přestávka.

54:00

Alexej Protas pálil z bezprostřední blízkosti, ale trefil jen domácího brankáře.

53:32

Domácí hokejisté hrají velmi dobře takticky, nedávají soupeři mnoho prostoru, sledujeme klidnější pasáž hry.

53:11

Osobních soubojů začíná přibývat v na ledě je k vidění hodně emocí.

53:02

Jacob Trouba si výborně počínal před vlastní brankou a zblokoval pokus soupeře.

52:33

Nicolas Aube-Kubel vybojoval kotouč v útočném pásmu, dostal se do zakončení, ale rána nebyla povedená.

52:10

Rangers mají stále dvoubrankový náskok a z pohledu Capitals čas ubíhá velmi rychle.

51:42

Charlie Lindgren kryje kotouč poté, co zakončoval s číslem deset hrající Artěmij Panarin.

51:22

Alexandr Ovečkin se sice dostal do zakončení, ale po souboji se soupeřem upadl. Vypadalo to na faul, ale sudí nechávají hru plynout dál.

50:59

Vhazovalo se ve středním pásmu, nyní sledujeme klidnější pasáž hry.

50:39

50:20

Charlie Lindgren si poradil s další střelou od modré čáry, tento pokus nebyl povedený.

50:01

Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině. Domácí fanoušci dál podporují své oblíbence v cestě za výhrou.

49:37

Alexandr Ovečkin hlídkoval před brankou, pokoušel se tečovat střelu soupeře, ale puk netrefil tak, jak si představoval.

49:00

Od modré čáry pálil Braden Schneider, ale jeho pokus byl zblokovaný. Následně se hosté pokoušeli o brejk, ale nebyl povedený.

48:38

Blížíme se do poloviny třetí třetiny, domácí hokejisté stále drží dvoubrankový náskok.

47:37

Jacob Trouba to zkoušel od modré čáry, jeho pokusu chyběla přesnější koncovka. Brankář si v pohodě poradil.

47:13

Vhazovat se nyní bude ve středním pásmu. Buly vyhráli hráči domácího celku.

47:00

Sedm minut hry je pryč ze třetí třetiny a hosté musí přidat, pokud chtějí zdramatizovat zápas.

46:46

Po krátké přestávce pokračuje zápas dál. Sledujeme klidnější pasáž hry.

46:46

46:35

Další zakázané uvolnění vrací hru před branku Rangers. Igor Šesťorkin musí být pozorný.

46:15

Igor Šesťorkin rozehrává od své branky, ale nebylo to dobré, a tak se píská ofsajd.

45:48

Dylan Strome pokračoval v kombinaci, jeho tým přišel o puk. Kaapo Kakko se dostal do šance na druhé straně, ale minul branku.

45:26

Hraje se převážně ve středním pásmu, ani jeden celek se nemůže propracovat do střelecké pozice.

44:37

Charlie Lindgren se dobře přemístil a chytl střelecký pokus soupeře.

44:12

Nyní se domácí celek dostal do střelecké pozice, kde se pokouší něco vymyslet. Pokus o střelu byl zblokovaný.

43:57

Vyloučený hráč se vrací do hry, sledujeme hru pět na pět. Capitals se nyní prosadit nedokázali.

43:26

Rangers vyhazují přes všechny čáry, a tak mohou poslat do hry odpočinuté hráče.

43:01

T. J. Oshie mohl zakončovat, ale ještě pokračoval v kombinaci. Následný pokus byl zblokovaný.

42:42

Dylan Strome pálil bez přípravy a podle toho také jeho pokus vypadal, kotouč míří vedle branky.

42:09

Hostující celek má možnost přesilovky, během které může zdramatizovat tento zápas.

41:57

Vincent Trocheck – 2 min., podrážení.

41:42

Alexandr Ovečkin se pokoušel vypracovat si výraznější šanci, ale kotouč poslal vedle branky.

41:11

Od úvodní minuty třetiny sledujeme atraktivní hru z obou stran. Domácí celek má dvoubrankový náskok.

40:30

Domácí celek si vypracoval další šanci, Jimmy Vesey měl před sebou odkrytou část branky, ale netrefil ji.

40:17

Domácí celek vybojoval buly v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet.

40:15

Utkání, ve kterém jsme zatím viděli čtyři branky, pokračuje třetí třetinou.

40:01

Po třetině se strhla potyčka ve středu hrací plochy, uvidíme, zda sudí vyloučí.

40:00

39:50

39:23

Domácí se sice nastěhovali do útočného pásma, ale hráči v modrém vypálit nedokázali.

39:00

38:39

Hostující celek otočil směr hry, Beck Malenstyn pokračoval do útočného pásma. Pokus o střelu mu nevyšel.

38:30

Od vstřelených branek jsme v posledních minutách žádnou velkou výraznější šanci neviděli.

38:07

Charlie Lindgren kryje kotouč, vhazovat se nyní bude před jeho brankou.

37:32

Hostující celek se dostal do ofsajdu, vhazovat se nyní bude ve středním pásmu.

37:10

Igor Šesťorkin si připsal po rychlé akci soupeřů dva velmi dobré zákroky.

37:00

Hraje se především ve středním pásmu.

36:06

Akci hostujícího celku překazil ofsajd, ve kterém byl Beck Malenstyn. Buly ve středním pásmu.

35:36

Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, domácí hokejisté se nastěhovali do útočného pásma, kde se pokouší něco vymyslet.

35:29

Alexis Lafrenière pálil, Charlie Lindgren kryje kotouč. Komerční přestávka.

35:02

Igor Šesťorkin velmi rychle rozehrál kotouč na spoluhráče, ale těm se přechod do útočného pásma nepovedl.

34:30

Souboje o kotouč se odehrávají především ve středním pásmu, ani jeden celek nechce nyní chybovat. Mnoho šancí nevidíme.

33:40

Mika Zibanejad hledal spoluhráče, ale Jack Roslovic se ke kotouči nedokázal propracovat.

33:03

Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže propracovat do střelecké pozice.

32:32

Alexej Protas hlídkoval před brankou, ale spoluhráči mu nedokázali poslat přesněji kotouč. Rangers se nyní dostali pod tlak.

32:07

Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Rangers.

31:39

Po krátké přestávce pokračuje zápas dál.

31:39

31:20

31:00

Alexandr Ovečkin přihrával spoluhráči, následná rána nebyla přesná.

30:41

Domácí se při vlastním oslabení dostali do šance dva na jednoho, zakončení nebylo přesné.

30:16

Capitals rozehrávají od své branky, John Carlson ani Dylan Strome nedokázali vypálit.

30:01

Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i tohoto zápasu.

29:47

Přesilovku hraje hostující celek, který se nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu.

29:20

Alexis Lafrenière – 2 min., sekání.

29:20

Hostující celek bude hrát přesilovku v polovině zápasu.

27:31

27:31 Martin FEHÉRVÁRY - 3:1

27:31

Washington právě vstřelil branku!
Prosazuje se také hostující celek, o čisté konto připravil domácího brankáře do odkryté brány zakončujíc MARTIN FEHÉRVÁRY. První jeho branka v play-off. Asistence: Tom Wilson a Alexej Protas.

27:04

Vincent Trocheck autorem další domácí střely, nyní si dokázal hostující brankář poradit.

26:23

26:23 Jimmy VESEY - 3:0

26:23

Domácí celek vyhrál buly v útočném pásmu, Goodrow rozehrál na JIMMYHO VESEYE, jehož pokud hodně zvláštně propadl brankáři Capitals až za jeho záda. . Asistence: Barclay Goodrow.

26:11

Mika Zibanejad pálil po chybě soupeře, Charlie Lindgren kryje kotouč. Komerční přestávka.

25:44

Dvě rychlé branky výrazně změnily dění na hrací ploše. Domácí hokejisté jsou dál aktivní, tlačí se do zakončení.

24:50

24:50 Artěmij PANARIN - 2:0

24:50

Chyba obrany Rangers, Vincent Trocheck vybojoval kotouč, a pak poměrně snadno prostřelil brankáře Capitals ARTĚMIJ PANARIN. Asistence: Vincent Trocheck a Alexis Lafrenière.

24:17

24:17 Matt REMPE - 1:0

24:17

Domácí celek se dostává do vedení, kotouč do odkryté části branky poměrně snadno poslal MATT REMPE. Asistence: Jimmy Vesey a Barclay Goodrow.

23:56

V úvodu druhé třetiny sledujeme opatrný hokej a ani jeden celek nechce nyní chybovat.

23:34

Artěmij Panarin prodloužil kotouč do útočného pásma tak, aby z domácí akce nebylo zakázané uvolnění.

22:50

Max Pacioretty hledal spoluhráče, ale přihrávka na kolegu nebyla vůbec přesná. Zajímavou šanci hosté neproměnili.

22:15

Connor McMichael pálil bez přípravy, jeho rána míří do mantinelu za brankou.

21:50

Connor McMichael otočil směr hry, dostal se do útočného pásma, ale přihrávka před branku postrádala přesnost.

21:31

Domácí branka vypadla ze svého postavení, hra je tak přerušená, buly před bránou Rangers.

20:47

Rangers se usadili v útočném pásmu, K'Andre Miller se propracoval do zakončení, ale je z toho jen rána vedle branky.

20:07

Utkání pokračuje dál druhou třetinou, do šance se dostal hostující celek, ale nebyl úspěšný.

20:01

Po první třetině platí bezbrankový stav, zatím čekáme na úvodní branku v tomto zápase.

20:00

19:35

19:00

Alexandr Ovečkin pálil vedle branky, to už začala poslední minuta hry ve třetině.

18:35

Sonny Milano špatně přihrál na modrou čáru, s jeho pokusem si poradila obrana a domácí vyhodili.

18:02

Hosté se dostali do útočného pásma, ale pokus o střelu nebyl dobrý.

17:14

Will Cuylle – 2 min., držení.

17:07

Adam Fox to zkoušel individuálně, ale jeho rána byla nepřesná.

16:30

Domácí hokejisté se znovu dostali do útočného pásma, ale ke střele se tým nedostal.

16:09

Hostující celek hodně pomáhá svému brankáři, díky dobré hře před brankou blokuje celou řadu pokusů Rangers.

16:04

Dostáváme se do finální fáze hry v úvodní třetině, Erik Gustafsson se nyní dostal do zakončení, jeho pokus míří vysoko nad branku.

15:57

15:47

Kaapo Kakko byl volný před brankou, dostal přihrávku, ale trefil prostor vedle branky.

15:42

15:22

Přesilovky se dnes zatím nedaří ani jednomu celku. Mnoho šancí jsme v nich neviděli.

15:01

Capitals dokázali vyhodit přes všechny čáry, následně domácí poslali na led další formaci.

14:29

Mika Zibanejad pálil bez přípravy, jeho pokus kryje brankář. Bude se vhazovat v útočném pásmu Rangers.

13:42

Přesilovku si zahraje domácí celek, který má tak šanci vstřelit úvodní branku zápasu.

13:42

Tom Wilson – 2 min., nedovolené bránění.

12:48

Sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje. Mnoho hokejové krásy skutečně k vidění není.

11:56

Ryan Lindgren rozehrává od své branky, čeká na dostřídání spoluhráčů, pak domácí otáčejí hru.

11:30

Alexander Wennberg se propracoval do šance, ale následně zakončoval jeho kolega vedle branky.

11:01

Domácí celek nahodil kotouč do útočného pásma, a pak šel střídat. Následně se do šance dostal Will Cuylle, ale minul.

10:28

Po krátké přestávce pokračuje zápas dál. Stále čekáme na úvodní branku v tomto duelu.

10:28

Artěmij Panarin zakončoval ze střední vzdálenosti, Charlie Lindgren kryje jeho pokus. Komerční přestávka.

10:01

Dostáváme se do druhé poloviny hry v úvodní třetině. Mnoho hokejové krásy nám tento zápas zatím nenabídl.

09:25

Alexis Lafrenière se dostal od modré čáry do zakončení, jeho tvrdý pokus kryje brankář. Rychle rozehrál a hra pokračuje dál.

08:51

Connor McMichael byl v ofsajdu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

08:33

Nyní sledujeme tedy hru čtyři na čtyři.

08:32

Vincent Trocheck – 2 min., sekání.

Max Pacioretty – 2 min., krosček.

08:13

Sonny Milano se sice dostal před branku soupeře, ale pokus o zakončení mu nevyšel podle představ.

07:47

Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Capitals.

07:32

Domácí celek si vypracoval v přesilovce tři střely na branku, všechny z nich pochytal brankář.

07:14

Ani tato přesilovka nebyla úspěšná, vyloučený hráč se vrací do hry.

06:39

Charlie Lindgren kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou. Domácí celek hraje přesilovku velmi dobře.

06:25

Mika Zibanejad ani Chris Kreider nedokázali své pozice proměnit.

05:57

Další dobrá rozehrávka Capitals až do středního pásma.

05:34

Adam Fox pálil, jeho spoluhráč tečoval kotouč před brankou, ale obrana si dokázala poradit, a pak vyhodila.

05:14

Alexandr Alexejev – 2 min., držení.

05:00

Pět minut hry je pryč, počátek zápasu ovlivnila přesilovka Capitals.

04:13

Nyní se už hraje pět na pět a Jacob Trouba rozehrává od své branky.

04:07

Domácí v plném počtu. Hosté početní výhodu, první v sérii, neproměnili.

03:27

Další domácí rozehrávka přes všechny čáry.

03:22

Igor Šesťorkin kryje kotouč poté, co zakončoval T. J. Oshie.

03:05

Dylan Strome a John Carlson si vyměnili kotouč, hosté vstoupili aktivně do zápasu.

02:50

Alexandr Ovečkin pálil bez přípravy, oba jeho pokusy byly zblokované.

02:27

Washington hraje přesilovku, ale domácí se dokázali osvobodit. Capitals musí bojovat o pásmo.

02:07

Matt Rempe – 2 min., hrubost.

01:56

Dylan Strome hlídkoval před brankou, dostal se do střelecké pozice, ale minul.

00:45

Mika Zibanejad nahodil kotouč do útočného pásma, ale podle všeho to bylo zakázané uvolnění.

00:15

Velmi rychlé přerušení hry, nyní se bude vhazovat znovu ve středním pásmu.

00:01

Zápas začal, úvodní buly pro domácí celek.

00:01

Hráči nastupují na hrací plochu, nejprve domácí, pak hosté. Následovat bude hymna.

New York Rangers: Quick (Šesťorkin) – R. Lindgren, Fox, K. Miller, Schneider, Trouba, E. Gustafsson – Kreider, Zibanejad, Roslovic – Panarin, Trocheck, Lafrenière – Cuylle, Wennberg, Kakko – Vesey, Goodrow, Rempe.

Washington Capitals: C. Lindgren (Kuemper) – Fehérváry, Carlson, Alexejev, McIlrath, T. van Riemsdyk, Iorio – Ovečkin, McMichael, Oshie – Protas, D. Strome, Wilson – Pacioretty, Lapierre, Milano – Malenstyn, Dowd, Aube-Kubel.
Úvodní buly této série bude vhozeno přibližně ve 21:15.
Rangers vstupují do play-off z prvního místa v Metropolitní konferenci, Washington jde do play-off z druhé divoké karty. Rangers budou spoléhat na Panarinba, který získal 120 bodů. Na druhé straně to bude Alexandr Ovečkin, kdy byl měl řídit útočné stany Capitals.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí New York Rangers a Washington Capitals.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

4:1

Góly a asistencie: 25. Rempe (Vesey, Goodrow), 25. Panarin (Trocheck, Lafrenière), 27. Vesey (Goodrow), 57. Kreider (Zibanejad, Roslovic) – 28. Fehérváry (Wilson, Protas)

New York Rangers: Šestorkin (Quick) – R. Lindgren, Fox (A), K. Miller, Schneider, Trouba (C), E. Gustafsson – Kreider (A), Zibanejad, Roslovic – Panarin, Trocheck, Lafrenière – Cuylle, Wennberg, Kakko – Vesey, Goodrow, Rempe.

Washington Capitals: C. Lindgren (Kuemper) – Fehérváry, Carlson (A), Alexejev, McIlrath, T. van Riemsdyk, Iorio – Ovečkin (C), McMichael, Oshie (A) – Protas, D. Strome, Wilson – Pacioretty, Lapierre, Milano – Malenstyn, Dowd, Aube-Kubel.