2:4

koniec (1:1, 0:3, 1:0)

11.05.2024, 12:20 • Skupina A • Martin Kožiak

Tipsport: 50.0 45.0 1.0

Kanada porazila Veľkú Britániu nakoniec výsledkom 4:2, keď bol nakoniec jediným strelcom tretej tretiny Brit Ben O'Connor. Za najlepšieho hráča zápasu bol vybraný Connor Bedard, ktorý vstrelil 2 góly.
Kanada sa tak v tabuľke skupiny A posúva na druhé miesto. Británia je predposledná. (14:55:23)

59:20

Kanada drží puk v útočnom pásme a stretnutie sa už pravdepodobne dohrá v presilovke pred bránou Britov.

58:43

Britom však ich útočné snahy komplikuje vylúčenie O´Connora.

58:02

Veľká Británia skúša svoje šťastie v šestici, keď ich tréner povolal Whistla na striedačku.

57:04

Richardsonova nepresná rozohrávka sa skončila zakázaným uvoľnením.

55:40

Kanada sa po dlhšom čase usadila v útočnom pásme, no ani táto Duboisova strela neslávila úspech.

54:55

Zaujímavá kombinácia Kanaďanov sa skončila koncovkou Byrama, ktorá však bola zblokovaná.

53:03

Odrazený puk si za bránou prevzal Jack McBain a po rýchlej otočke sa ho pokúsil dostať do brány. Jackson Whistle mu ale rýchlym presunom k tyčke v strelení gólu zabránil.

50:30

Paraykova strela skončila len u brankára Whistla.

48:48

Veľká Británia dala gól!
Tesne po úspešnom zvládnutí oslabenia sa Briti rozbehli do protiútoku a BEN O´CONNOR si v ňom poradil aj pri koncovke. Pekné backhandové zakončenie prešlo cez Hofera do siete a Británia tak znižuje na 2:4.

47:40

Kanada ani pri tejto presilovke nepôsobí príliš aktívne a napriek dlhším kombináciám veľa striel nevidíme.

47:00

Byramova strela od modrej čiary bola zrazená na ochrannú sieť.

46:32

Sam Ruopp si pri bránení Duboisa pomohol faulom a Kanada tak bude hrať presilovú hru.

45:01

V úvodných minútach tretej tretiny sa hrá v pomalšom tempe a ani jeden z tímov sa už do útoku príliš nehrnie.

43:55

Nepodarená rozohrávka Britov končí zakázaným uvoľnením.

42:32

Jared McCann dostal priestor na strelu z ľavej strany. Jackson Whistle však jeho pokus chytil.

40:01

2:4

Góly a asistencie: 8. Kirk (Mosey, Lake), 49. O'Connor (Kirk) – 9. Bunting (Byram), 26. Hagel (Zellweger, Dubois), 32. Bedard (Bunting, Zellweger), 36. Bedard (Paul, Guhle)

Veľká Británia: Whistle (Bowns) – Ruopp, Richardson (A), Batch, Mosey, O'Connor, Phillips, Halbert, Sa. Jones – Lake, Neilson, Dowd (C) – Kirk (A), Perlini, Curran – Critchlow, Lachowicz, Betteridge – Shudra, Davies, Duggan.

Kanada: Hofer (Daws) – Power, Parayko (C), Byram, Oleksiak, Guhle, Severson (A), Zellweger – Tanev, McBain, Mercer – Mangiapane (A), Cozens, Guenther – Hagel, Dubois, McCann – Bunting, Paul, Bedard – Greig.