4:5

koniec po predl. (1:0, 1:1, 2:3 - 0:1)

11.05.2024, 16:20 • Ostravar Aréna, Ostrava • Skupina B • Kalo (@kalnicky22)

Tipsport: 10.3 8.02 1.22

Odo mňa to je z tohto stretnutia všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. (18:58:19)
Skončilo sa stretnutie medzi Poľskom a Lotyšskom. Lotyši unikli hrobárovi z lopaty a napokon víťazia pomerom 5:4 po predĺžení.

63:29

Lotyšsko dalo gól!
Lotyši predsa ln dnes víťazia. Abols získal puk v ľavom kruhu, presunul ho na os ihriska, kde bol KASPARS DAUGAVINŠ, ktorého strela napokon končí v poľskej bráne!
Asistencie: Abols

62:30

Walega našiel Paśa medzi kruhmi. Jeho strela však skončila iba na konštrukcii brány!

62:20

Poliaci výborne kontrolujú hru a nenechajú Lotyšov útočiť.

61:32

Pasiut po pase od Lyszczarczyka vystrelil z prvej. Merzlikins zachránil Lotyšov!

60:45

Poliaci sa nevedia usadiť v útočnom pásme.

60:14

Lotyši začali oslabenie vyhodením.

60:01

Začalo sa predĺženie.
Nováčik elitnej kategórie má prvý bod na turnaji. Poliaci remizovali s Lotyšmi pomerom 4:4 a čaká nás predĺženie.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

59:29

Vylúčenie v tíme Lotyšsko:
Kristaps Zile – 2 min., podrazenie.

58:53

Poľskí hokejisti sa znovu ocitajú v útoku, tentokrát však bez striel.

57:55

Maciaś sa mohol rútiť do dobrej príležitosti. Pak zo zadných radov však nedokázal spracovať.

57:10

Ďalší nápor Lotyšov, ktorí chcú zlomiť svojho súpera. Od modrej strieľal Mamčics, ale strela bola zrazená do rohu.

56:24

Poľsko dalo gól!
Neuviteľné divadlo v Ostrave! Poliaci opäť dokázali vyrovnať! Od modrej čiary vystrelil MATEUSZ BRYK, ktorého strelu medzi kruhmi dokázal výborne tečovať jeden z brániacich hráčov a plachtiaci puk skončil v bráne!
Asistencie: Michalski

55:30

Abols mohol definitívne rozhodnúť. V samostatnom úniku skúsil strelu pod vyrážačku, ale Murray udržal svojich v zápase!

4:5

Góly a asistencie: 16. Maciaś (Michalski), 29. Walega (Urbanowicz, Dronia), 48. Maciaś (Dziubiński), 57. Bryk (Michalski) – 23. Mamčics (Ansons, Indrašis), 43. Abols (Daugavinš), 53. Daugavinš (Zile), 55. Ri. Bukarts (Ro. Bukarts, Batna), 64. Daugavinš (Abols)

Poľsko: Murray (Zabolotny) – Kolusz (A), Ciura, Kruczek, Wajda, Bryk, Górny, Kostek, Dronia – Wronka, Pasiut (A), Zygmunt – Michalski, Dziubiński (C), Maciaś – Fraszko, Paś, Lyszczarczyk – Walega, Komorski, Urbanowicz.
Tréner: Róbert Kaláber

Lotyšsko: Merzļikins (Gudlevskis) – Zile, Jaks, Čukste, Freibergs, Komuls, Mamčics, Cibuļskis – Daugavinš (C), Abols (A), Dzierkals – Ro. Bukarts (A), Batna, Ri. Bukarts – Indrašis, Ansons, Krastenbergs – Tralmaks, Egle, Gavars.
Tréner: Harijs Vitolinš

Rozhodca: Hříbik (CZE), Pearce (CAN) – Wyonzek (CAN), Fuchs (SUI)