Európska liga

NK Maribor – Botev Plovdiv

2:2

koniec (1:0)

18.07.2024, 20:15 • Ljudski vrt, Maribor (SLO) • 1 • Predkolo • Info o zmenách stavu (Jakub Holínka) cz

Tipsport: 1.47 4.79 6.4

Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 12:3. Rohy: 11:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 5:15. (22:20:27)
Je za námi závěrečný hvizd a z postupu do další fáze se raduje bulharský Botev Plovdiv. Tomu dnes k postupu stačila remíza 2:2, jelikož si z domácího zápasu přivezl jednogólový náskok. Maribor poslal v 1. poločase do vedení Jan Repas, Botev ale po změně stran během 12 minut duel otočil, když se trefil střídající Christian Nwachukwu a Anthony Ujah. Za domácí už pouze vyrovnával deset minut před koncem Etienne Beugré.
Botev Plovdiv čeká ve 2. předkole řecký Panathinaikos.

90+5

88

Žlutá karta pro tým PFK Botev Plovdiv (Eto´o).

87

Střídání v týmu PFK Botev Plovdiv:
ze hřiště odchází Ujah, přichází Sekulič.

87

Žlutá karta pro tým PFK Botev Plovdiv (Minkov).

83

ze hřiště odchází Popov, přichází Diabate.

80

80. Etienne BEUGRÉ - 2:2

80

Maribor právě vstřelil branku!
Autorem branky je ETIENNE BEUGRÉ. Asistence: Božić.

74

Střídání v týmu NK Maribor:
ze hřiště odchází Jakupović, přichází Grlić.

72

Žlutá karta pro tým PFK Botev Plovdiv (Ukaki).

70

ze hřiště odchází Akere, přichází Ukaki.

63

ze hřiště odchází Bourles, přichází Sikošek,
ze hřiště odchází Ž. Repas, přichází Beugre.

60

60. UJAH - 1:2

60

Botev Plovdiv právě vstřelil branku!
Autorem branky je ANTHONY UJAH. Asistence: Nwachukwu.

56

ze hřiště odchází Barišič, přichází Božić.

48

48. NWACHUKWU - 1:1

48

Autorem branky je CHRISTIAN NWACHUKWU. Asistence: Popov.

46

ze hřiště odchází Iliev, přichází Nwachukwu.

46

45+2

32

Žlutá karta pro tým PFK Botev Plovdiv (Popov).

13

13. REPAS - 1:0

13

Autorem branky je JAN REPAS. Asistence: Iličič.

1

NK Maribor: Jug – Sirvys, Vidmar, Karič, Milec (C) – J. Repas, Ž. Repas – Bourles, Iličič, Barišič – Jakupović
Náhradníci: Bergsen, Pridgar – Beugre, Bilac, Božić, Dizdarević, Feta, Grlić, Lorber, Mbondo, Sikošek, Soudani
Trenér: Ante Simundža

PFK Botev Plovdiv: Igonen – Minkov, Tamm, Conte, Balogiannis – Eto´o, Perera – Akere, Popov (C), Iliev – Ujah
Náhradníci: Bernat, Kajzer – Diabate, John, Jordanov, Karabeljov, Korošec, Nwachukwu, Remeikis, Sekulič, Ukaki, Videv
Trenér: Dušan Kerkez

Rozhodčí: Romanov – Berkut, Zaporoženko (UKR).
Vzájemné zápasy

První utkání před týdnem skončilo vítězstvím Botevu Plovdiv poměrem 2:1. Bulharský celek si tak veze do odvety ve Slovinsku nadějný výsledek pro postup. Vyrovnaný duel, který byl po 1. poločase nerozhodný 1:1, rozhodl v 74. minutě střídající Nikola Iliev a Maribor tak dnes bude dohánět jednogólové manko.
PFK Botev Plovdiv

Bulharský Botev Plovdiv zakončil loňský ročník nejvyšší domácí soutěže na 9. místě, boje v evropských pohárech si ale zajistil triumfem v ligovém poháru. Ve finále zdolal favorizovaný Ludogorec 3:2 a přdal do své sbírky již čtvrtou trofej z této soutěže. V pohárové evropě je Botev Plovdiv poprvé od sezony 1995/96, kdy v Evropské lize skončil na kopačkách fotbalistů FC Sevilla.
NK Maribor

Slovinský Maribor zakončil loňský ročník Prva Liga na 2. místě za šampiony z Celje a zajistil si tak účast v předkolech Evropské ligy. Již tradiční účastník evropských pohárů si v minulém roce zahrál kvalifikaci o Konferenční ligu. V ní nejprve vyřadil maltskou Birkirkaru a poté i lucemburské Differdange, nad síly Mariboru ale bylo turecké Fenerbahce. Zvládne Maribor projít do další fáze přes bulharský Plovdiv?
Hezký čtvrteční večer všem fanouškům fotbalu! Je před námi odvetný duel 1. předkola Evropské ligy mezi slovenským NK Maribor a bulharským PFK Botev Plovdiv. Výkop je na stadionu Ljudski vrt v Mariboru naplánován na 20:15 hodin a z tohoto utkání Vám budeme přinášet informace o změnách stavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15 a budeme z něj přinášet změny stavu.

2:2

Góly: 13. Repas (Iličič), 80. Beugré (Božić) – 48. Nwachukwu (Popov), 60. Ujah (Nwachukwu)

Karty:   32. Popov (BTP), 72. Ukaki (BTP), 87. Minkov (BTP), 88. Eto´o (BTP)

NK Maribor: Jug – Sirvys, Vidmar, Karič, Milec (C) – J. Repas, Ž. Repas (63. Beugré) – Bourles (63. Sikošek), Iličič, Barišič (56. Božić) – Jakupović (74. Grlić)
Náhradníci: Bergsen, Pridgar – Bilac, Dizdarević, Feta, Lorber, Mbondo, Soudani

Tréner: Ante Simundža

Botev Plovdiv: Igonen – Minkov, Tamm, Conte, Balogiannis – Eto´o, Perera – Akere (70. Ukaki), Popov (C) (83. Diabate), Iliev (46. Nwachukwu) – Ujah (87. Sekulič)
Náhradníci: Bernat, Kajzer – John, Jordanov, Karabeljov, Korošec, Remeikis, Videv

Tréner: Dušan Kerkez

Rozhodca: Romanov – Berkut, Zaporoženko (UKR)