HC Oceláři Třinec – Junosť Minsk

5:4

koniec (3:0, 1:4, 1:0)

11.04.2015, 12:00 • Tipsport arena, Praha • Tomáš Lysý (@tomaslysy86) cz

S konstatováním, že poslední místo ve čtvrtfinále kompletuje Třinec, který vyhrává nad Minskem 5:4, se s Vámi loučí a při semifinálových duelech se s Vámi opět těší Tomáš Lysý. (14:15:44)
Nejlepší hráči:

Třinec: Patrik Hrehorčák
Minsk: Sergej Pekarski.
Třinec sice krátce po polovině zápasu vedl již 4:1, ale Minsku se podařilo během šesti minut v rozmezí 32. – 38. minuty srovnat. Nakonec ale Oceláři přece jen postupují, vítězný gól a cestu do semifinále trefil šest minut před koncem Jan Hladoník.

60:00

59:57

Zakázané uvolnění Minsku bere běloruskému týmu veškeré naděje na srovnání stavu.

59:13

Střela Kaluse v pádu z mezikruží si nenašla cestu do branky, ale Oceláře to nemrzí. Vůbec nepouští soupeře do nějakého tlaku.

59:00

To se jim ale nedaří a Třinec minutu před koncem drží puk, ale i postupové trumfy.

58:28

Hrehorčák zavezl puk do útočného pásma, ale tam jej získali hráči Minsku a snaží se dostat s toušem na druhou stranu.

58:00

Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny. Záměrně nepíšu celého zápasu, protože ten je od své poloviny nesmírně vyrovnaný.

56:57

Oceláři mají puk před brankou Pekarského a vůbec nedávají běloruskému týmu šanci na srovnání stavu.

56:19

Minsk se snaží rozjet další útok, ale snaha Egora Žylianina neměla dlouhého trvání a skončila už na obranné modré.

55:51

Kaukič, jeden z nejlepších třineckých hráčů dnešního zápasu, si najel s pukem na levý kruh a z této pozice trefuje jen boční síť.

55:36

Hra se po zakázaném uvolnění Třince stěhuje před Ovčařího.

53:21

Třinec právě vstřelil branku!
Oceláři dělají výrazný krok k rozhodnutí dnešního zápasu a postupu do semifinále. Po přihrávce Molina totiž prostřeluje ONDŘEJ IMRICH hradbu těl před sebou, Pekarski na puk vůbec neviděl a tudíž nemohl zasáhnout. Asistence: Patrik Hrehorčák.

53:05

Třinec bude znovu hrát přesilovou hru, neboť German Rabcevič (JMI) vystřelil puk mimo kluziště a jde si odsedět dvě minuty za zdržování hry.

Na vyloučení: 4-5.

52:53

Hladoník nahrával před branku zcela volnému Janu Kalusovi, který však při zametení puku do volné klece minul kus černé pryže.

52:01

Běloruští hokejisté nyní udělali to nejlepší, co šlo. Vzali kotouč a vyhodili je přes všechny čáry až k Ovčařímu, který musel puk ztlumit, takže se ani nepíská zakázané uvolnění.

51:01

Minsk je v pěti, jeden z krizových okamžiků dnešního zápasu přestál.

50:45

Po pěkné kombinaci Třince získal kotouč mezi kruhy Hladoník, ale ani on a následně jeho spoluhráči neprostřelují při velkém přesilovkovém tlaku Pekarského.

50:03

Hrachovský se na modré riskantní kličkou zbavil soupeře, jenže vzápětí byla jeho střela zblokována a tak Pekarski nemusel vůbec zasahovat.

5:4

Góly a asistencie: 7. Kalus, 15. Molin (Rufer), 17. Kaukič (Molin), 30. Najsar, 54. Imrich (Hrehorčák) – 21. Severin, 32. Severin, 37. Charinovski (Adaškevič), 38. Charinovski (Petrovski)

HC Oceláři Třinec: Ovčaří (Loubal) – Hrachovský, Imrich, Valíček, Radzienciak, Adámek, Rufer, Krzak, Marguš – Bárci, Kaukič, Plitko, Mach, Hrehorčák, Kalus, Hladoník, Kvasica, Papaj, Przybyly, Najsar, Molin. Trenér: René Mucha

Junosť Minsk: Pekarski (Šlykovič) – Kaminski, Petrovski, Gavrilovič, Sviedevski, Rabcevič, Bobrov, Šturma, Antoni, Klimovič – Charinosvki, Adaškevič, Podosetnikov, Kuragin, Severin, Lis, Žylianin, Novosilny, Magerov, Černucho, Tatur, Mokievec, Demiaškevič, Lukutin. Trenér: Vadim Kaminski