ZSC Lions – EC Red Bull Salzburg

7:4

koniec (0:0, 2:3, 5:1)

11.04.2015, 16:00 • Tipsport arena, Praha • Tomáš Lysý (@tomaslysy86) cz

Švýcarský tým nakonec postupuje do finále, když ve druhé třetině nejprve ze stavu 0:2 srovnal na 2:2, ale Salzburg si vzal ještě v téže části hry vedení zpět a ve 47. minutě zvýšil díky Christianu Ettweinovi na 2:4. Jenže v rozmezí času 49:40 – 53:49 předvedl Zürich neskutečný obrat, když se postupně trefili Justin Sigrist, Jak Suter, Kevin Degonda a znovu Jak Suter. V závěru upravil na konečných 7:4 gólem do prázdné klece Dominik Hardmeier a posunul ZSC Lions Zürich do finále Memoriálu Jana Marka. (18:16:28)
Nejlepší hráči utkání:

ZSC Lions Zürich: Justin Sigrist
Red Bull Salzburg: Neal Samanski.

60:00

59:50

Lions právě vstřelili branku!
Nyní už je hotovo, DOMINIK HARDMEIER trefuje volnou klec a posílá svůj tým do finále.

59:40

Lvi snad ani nechtějí dát gól, nyní netrefil z útočného pásma volnou branku Dominik Hardmeier.

59:27

Suter byl zcela sám na levém kruhu, jenže netrefil opuštěnou klec.

58:00

Probíhají poslední dvě minuty zápasu, do kterých nastupuje Salzburg v šesti bez gólmana.

57:59

Přesilovka Salzburgu končí v okamžiku, kdy má Zumbühl puk bezpečně ve své moci.

57:07

Salzburg je sice v přesilovce aktivní a zaobírá prostor před Zumbühlem, na kterého však nešla jediná vážnější střela.

55:59

Red Bull si bere oddechový čas.

55:59

Salzburg bude mít ještě šanci s výsledkem něco udělat, protože je vyloučen jeden z hráčů Zürichu. Trest a jméno hráče jsem bohužel v návalu předchozích gólu nestihl zaznamenat.

Na vyloučení: 6-3.

53:49

No tak to je řádná sprcha pro Red Bull, který v rozmezí čtyř minut a devíti vteřin inkasuje čtyři branky a rázem se mu téměř uzavírá finálová brána. JAK SUTER se raduje ze svého druhého gólu v rozmezí jednasedmdesáti vteřin.

52:53

Lvi z Zürichu během patnácti vteřin otáčí stav zápasu, když od modré napřáhl KEVIN DEGONDA a jeho rána pravděpodobně zapadla bez jakéhokoliv přičinění až za Becka, který toho příliš neviděl.

52:38

Švýcarští hokejisté srovnávají stav zápasu. Sigrist z předchozí akce ještě neuspěl, ale u levé tyče číhal JAK SUTER, který poslal kotouč neomylně do volné části klece. Asistence: Justin Sigrist.

52:35

Puntus přenechal na útočné modré puk Sigristovi, který si povyjel na pravý kruh a trefil přímo zástěru Becka.

51:16

Jak Suter zkoušel z pravého kruhu najít přihrávkou někoho ze svých spoluhráčů, ale jeho pas si dokonale pohlídali beci Red Bullu.

49:40

Švýcarský mančaft se opět dotahuje na rozdíl jediného gólu, když se kotouč dostal mezi kruhy na JUSTINA SIGRISTA a ten kompletně prostřelil val těl před sebou.

49:28

Zuter posílal puk napříč pásma na Nolla, který však z parádní pozice u pravé tyče trefil jen gólmana Becka.

48:32

A nyní jsou Salzburští v prostoru před Zumbühlem a snaží se něco vymyslet. Celá akce nakonec končí hromadným soubojem u mantinelu poblíž pravého kruhu. Hráči do sebe byli zaklíněni snad půl minuty.

47:50

Nenajel mu nikdo, navíc Larcher špatně přihrál a tak se Zürich snadno dostal před branku soupeře. Moc dlouho se tam ale neohrál, touš je opět na holích Red Bullu.

7:4

Góly a asistencie: 32. Puntus (Noll), 35. Sigrist (Widmer), 50. Sigrist, 53. Suter (Sigrist), 53. Degonda, 54. Suter, 60. Hardmeier – 30. Feldner (Ettwein), 31. Samanski (Kislinger), 36. Ettwein, 47. Garns

ZSC Lions: Zumbühl (Meier) – Hauser, Andersson, Vonbun, Degonda, Widmer, Breiter, Cohen – Hardmeier, Suter, L. Müller, Alena, Wettstein, Puntus, Oeggerli, Mathew, Müller, Pfister, Tschudi, Noll, Sigrist.

EC Red Bull Salzburg: Beck (Wouter) – Riedl, Bappert, Vojta, Wirth, Kofler, Mizerák – Birner, Ettwein, Feldner, Kislinger, Klöckl, Samanski, Valach, Juscak, Pospíšil, Sokolov, Volf Gams, Lindqvist, Zitz, Maillard, Zimmerman, Larcher