5:1

koniec (4:1)

17.10.2015, 16:00 • Etihad Stadium, Manchester • 9. kolo • Milan Gončár

Fortuna: 1.33 5.3 9.4

Skončil sa nám zápas anglickej Premier League. Hostia podľa očakávania nestačili na favorizovaného súpera a z Manchestru odchádzajú s nepríjemnou prehrou. Hrdinom duelu sa stal Sterling, autor hetriku. Od nás je to všetko, želáme pekný večer. (20:11:25)

90+3

Napokon ešte jeden roh v podaní Ritchieho, a to bude bodka za dnešným stretnutím.

90+2

V závere sa ešte pokúsia čosi vymyslieť aj hráči AFC, zatiaľ neúspešne.

90+1

Domáci sa ešte snažia pridať jeden gólik, ale hostia sa úspešne ubránili.

90

Hrať budeme ešte tri minúty.

89

89. Wilfried BONY - 5:1

89

Manchester City dal gól! Dielo skazy je dokonané. City podniklo rýchly výpad. Navas našiel z pravej strany v šestnástke BONYHO WILFRIEDA, ktorý bol síce tiesnený, ale dokázal zakončiť a zrodil sa tak piaty gól dnešného duelu.

87

Hostia založili útočnú akciu po pravej strane, ale tá sa rýchlo skončila. Bežia nám posledné minúty duelu.

86

Ritchie je ďalším potrestaným futbalistom v dnešnom stretnutí.

84

Otamendi si vydýchol. Napriek tvrdému zákroku sa nad ním rozhodca zľutoval a druhú žltú mu neudelil.

82

Lopta je až pri Hartovi, ktorý založí ďalší útok svojho tímu. Ten však skončil skôr, ako sa začal a tak pokračujeme.

81

Lopta v strede poľa. V moci ju majú ako vo väčšej časti stretnutia domáci hráči City.

79

Zápas sa nám zrejme už len dohráva.

77

Posledná zmena v tábore City. Dnes dohral hrdina stretnutia Sterling, na jeho miesto prišiel Iheanacho.

75

Zápas sa nám prehupol do záverečnej štvrťhodiny. Skóre je stále rovnaké, tempo hry trošku upadlo a my čakáme na nejaký väčší vzruch.

74

Hostia striedajú. Odchádza Murray, prichádza King.

73

Na ihrisku je to teraz pokojné. City hrajú so súperom prakticky bago. Favorit sa už neženie bezhlavo do útočenia.

72

V hľadisku však stále vládne skvelá atmosféra, fanúšikovia City môžu oslavovať tri body, ktoré im už zrejme neuniknú aj vzhľadom na obraz hry.

71

V porovnaní s prvým polčasom vidíme oveľa nudnejší priebeh. Hra sa odvíja prevažne mimo pokutového územia jedného či druhého celku. Hostia sa už zrejme zmierili, že na Etihad Stadium dnes bodovať nebudú.

70

Ritchie centruje, loptu si v päťke postrážil pozorný Hart.

69

Ten istý hráč sa ocitol aj v útočnom výpade. A nebol márny. Cez Sagnu vybojoval rohový kop.

68

Navas povyzvŕtal obranu súpera, poslal center na hlavu Sterlinga, ale úspešným obranným zákrokom sa prezentoval Francis.

66

AFC sa v druhom polčase iba bráni a jeho hru teraz možno nazvať trápením. City sa so súperom hrajú ako mačka s myšou a nepovoľujú mu absolútne nič.

65

Striedajú aj hostia. Odišiel O´Kane, prišiel MacDonald.

63

Streling zahodil ďalšiu šancu. Hostia sa dlho hrali s loptou pred vlastným pokutovým územím a napokon o ňu aj prišli. Bony vyslal peknú prihrávku na Sterlinga, no ten zoči-voči brankárovi neuspel a loptu poslal mimo brány.

63

Druhá zmena v zápase. Dohral De Bruyne, prišiel Nasri.

62

Sterling sa objavil znovu za obranou, tentokrát to hostia ustáli.

61

Sterling sa ulakomil a sebecky veľmi nepresne vystrelil z poriadne veľkej diaľky. Spoluhráčov to určite nepotešilo.

60

Po hodine hry svieti na ukazovateli skóre rovnaký stav, ako na konci prvého polčasu. Domáci kontrolujú priebeh stretnutia a užívajú si pohodlný náskok a hernú prevahu.

58

Nebezpečenstvo pred Hartom malo krátkodobý charakter, a tak ďalší útok zakladá opäť favorit.

57

Manchester mohol mať už štvorgólový náskok. Navas našiel vo veľkom vápne nikým nekrytého Bonyho, ktorý z prvej vystrelil. Federici sa nenechal prekvapiť a pomerne ľahkú strelu chytá.

56

Murray sa rozhodol znovu spoza šestnástky zakončiť. Kým v prvom polčase z podobnej situácie skóroval, teraz netrafil bránu a bol to pokus z kategórie platonických.

56

Všetko dobre dopadlo, opäť sa hra upokojila. Fanúšikovia na tribúnach spievajú chorály a oslavujú jasný stav.

55

Po dlhšej dobe sa do útoku dostal aj Bournemouth, Lenže hráči si v útoku vôbec nerozumeli, rýchlo prišli o loptu a teraz sa musia navyše aj brániť útoku svojho súpera.

54

Tvrdé súboje v strede poľa, k lopte sa znovu dostali domáci.

53

Fernando sa predviedol faulom. Zatiaľ sa do hry príliš nedostal.

52

Na trávniku sa ocitol Sagna po tvrdom zákroku Francisa. Bolo to však čisté. Sagna sa po krátkom ošetrení vrátil znovu do hry.

51

Aktivita domácich trvá. Chuť po ďalších góloch je veľká. Obrana hostí má čo robiť.

50

City sa vrátili k svojej hre z prvého polčasu. Držia loptu na svojich kopačkách a súperovi nič nedovolia.

49

Zabaleta sa po krídle dostal až k zakončeniu. Zasahovať musel Federici.

48

Do druhého dejstva sme nastúpili v pokojnom tempe. Ani jeden celok sa nedokáže dlhšie usadiť na polovici súpera.

47

V kabíne AFC bolo asi rušno. Inkasovať štyri góly za polčas je naozaj dosť.

46

City sa rozhodlo pred druhým polčasom striedať. Odišiel Touré, prišiel Fernando.

46

Máme za sebou prvý polčas výborného stretnutia. City zatiaľ dominuje a ide jasne za víťazstvom. Hostia pôsobia trošku bezradne, napriek tomu dokázali raz skórovať. Uvidíme po zmene strán ďalšie góly? Nechajme sa prekvapiť. Druhý polčas sa začne približne v čase 17.05.

45+3

45+2

45+2. Raheem STERLING - 4:1

45+2

Manchester City dal gól! Excelentný výkon korunuje Strerling hetrikom už v prvom polčase. Po chybe obrany sa k lopte dostal Navas. Dlho váhal, čo urobí, až najskôr napálil Federiciho. No následne sa k lopte dostal hrdina prvého polčasu RAHEEM STERLING a pomedzi nohy pridáva štvrtý gól.

45+1

Opakovaný záber nám ukázal, že na brvno vytlačil loptu brankár Federici. Bol to skutočne zákrok zápasu zatiaľ.

45

Tak predsa sme ešte mohli vidieť gól. Strerling našiel prihrávkou De Bruyneho, ktorý spoza šestnástky napálil do brvna!

45

Pri lopte stále City. Favorit kontroluje priebeh záverečných sekúnd a nepúšťa hostí do hry. Lopta je však v strede poľa, ďaleko od pokutového územia.

44

Séria autov City. Akoby už hráči čakali na polčasový hvizd. No ešte musia dohrať zvyšné minúty.

43

Hra je v týchto chvíľach trošku rozháraná a chýba ucelená akcia z jednej či druhej strany.

41

Tvrdým zákrokom sa po Sagnovi prezentoval aj Otamendi. K zemi "skosil" Danielsa a vidí právom žlté napomínanie.

40

Po dlhšej dobe sa k hre dostal aj AFC a hneď je z toho rohový kop. Hart si diriguje zadné rady, napokon loptu vyboxoval.

39

Domáci majú neustálu chuť útočiť aj napriek sľubnému náskoku. Loptu držia dlho na svojich kopačkách a hostia sa ju snažia získať. Zatiaľ bez akéhokoľvek efektu.

38

Prvý polčas sa nám blíži k svojmu záveru. Čo nám ešte predvedú protagonisti v jeho posledných minútach?

37

Fernandinho poslal ťažkú prihrávku na De Bruyneho. City ľahko prišlo o loptu. Na ťahu sú teraz hráči Bournemouthu.

36

Teraz opäť chvíľku hluchá pasáž. Takých bolo ale v prvom polčase minimum. Stále sledujeme vynikajúci futbal vo vysokom tempe.

35

Modri-bieli obliehajú šestnástku súpera. Aktívny bol teraz najmä Bruyne, ale vidíme len odkop od brány.

33

AFC pokračuje v aktivite. Do veľkého vápna lieta jeden center za druhým. Ale zatiaľ bez efektu.

32

City na pár desiatok sekúnd prenechalo iniciatívu svojmu protivníkovi. Hostia zahrávajú ďalší roh.

31

Štandardnú situáciu zahrávali teraz hostia v červeno-čiernej kombinácii. Neurobili to však ideálne a Fernandinho bez problémov odvrátil.

30

Sterlingov zásah bude určite kandidovať na jeden z najkrajších počas tohto víkendu.

29

29. Raheem STERLING - 3:1

29

Manchester City dal gól! Krásny futbalový moment a gólové hody pokračujú. RAHEEM STERLING dostal krásnu kolmú prihrávku za obranu. Šikovný mladík sa dokonale pohral s obranou AFC, na zem si položil hneď trojicu hráčov a následne poľahky skóroval.

27

Bournemouth zahrával po faule priamy kop. Hostia ukázali zaujímavý signál, keď sa prihrávkami na jeden dotyk snažili dostať až pred Harta. Defenzíva City sa nenechala prekvapiť.

26

Sagna zastavil rýchly brejk súpera po pravej strane. Rukou stiahol Francisa a vidí zaslúženú žltú kartu.

25

Strerling hľadal prihrávkou za obranu spoluhráča Bonyho. Išlo však o ofsajd.

24

Máme sa na čo pozerať. Oba tímy produkujú pekný futbal. Tím z Manchestru je aktívnejší, no hostia rozhodne dnes nemusia hrať. druhé husle.

23

AFC pri chuti. Zahrávať bude roh a rozhodne to bola zaujímavá situácia. Domáci sa ubránili.

22

22. Glenn MURRAY - 2:1

22

Tím Bournemouth práve strelil gól! Tak toto bol rozhodne nečakaný moment. Hostia sa vymanili spod tlaku súpera a založili peknú útočnú akciu. Na jej konci bol GLENN MURRAY, ktorý neotáľal a strelou spoza šestnástky prekonáva bezmocného Harta.

20

Domáci si zápas užívajú, súper behá väčšinou bez lopty a momentálne pôsobí dosť bezradne.

19

K strele sa odhodlal aj Touré, ale minul.

18

De Bruyne sa odhodlal k strele spoza pokutového územia. Poriadne vyprášil rukavice Federicimu. Roh.

17

Navas sa dostal do rýchleho brejku so Strerlingom. Napokon to táto dvojica trošku pribrzdila, k zakončeniu sa z druhej vlny dostal Bony, ale poslal na brankára len slabučkú strelu.

16

Zabaleta odvrátil na roh. Aktivitou hýril Distin.

14

Hra sa trošku upokojila a odvíja sa v strede poľa.

13

Hostia musia pridať a zároveň si dávať pozor na zadné dvierka, pretože na pôde rozbehnutého súpera môžu dostať debakel.

12

City sa dostalo ľahko k rýchlemu dvojgólovemu vedeniu a zápas si môže užívať.

11

11. Wilfried BONY - 2:0

11

Manchester City dal gól! Bournemouth sa nestihol ani spamätať z prvého šoku a je tu ďalší gól. Sagna posielal prízemný center do pokutového územia. Brankár Boruc sa dopustil školáckej chyby, keď ľahkú loptu neudržal. Blízko situácie bol pripravený BONY WILFRIED, ktorý nemal problém upratať ju do siete.

9

Hneď na to mohli Citizens udrieť znovu. Nádejný brejk však nezvládli. Pri snahe o zisk lopty sa navyše dopustili útočného faulu.

7

7. Raheem STERLING - 1:0

7

Manchester City dal gól! Teraz sa už hostia neubránili. Krásny pás Fernandinha našiel na bránkovej čiare Zabaletu. Argentínčan hlavou poslal loptu do ohňa, kde ju posunul Bony na úplne voľného RAHEEMA STRERLINGA, ktorý už nemal problém z bránkovej čiary skórovať.

6

Za obranu AFC sa dostal Bony, hostia to ustáli.

5

Pekný útok predviedol Bournemouth. Situácia bola veľmi nádejná, ale domáci sa bez väčších problémov ubránili.

3

Hráči bojujú v strede poľa o loptu. Teraz ju majú pre zmenu hostia a zakladajú postupný útok.

2

V úvode držia loptu na svojich kopačkách hráči domácich. Strelingova aktivita úspech nepriniesla.

1

Manchester City: Hart – Zabaleta, Otamendi, Mangala, Sagna – Fernandinho, Y. Touré (C) – Navas, De Bruyne, Sterling – Bony.
Náhradníci: Caballero – Kompany, Fernando, Nasri, Demichelis, Roberts, Iheanacho.

AFC Bournemouth: Boruc – Francis (C), Cook, Distin, Daniels – Smith, Gosling, Surman, Ritchie – O'Kane – Murray.
Náhradníci: Federici – MacDonald, King, Kermorgant, J. Bennett, Cargill, Pugh..

-5

Hráči sú už na trávniku, fanúšikovia ich privítali postojačky a za súvislého potlesku. O chvíľu začíname.
Vážení športoví priatelia, vítame Vás pri sledovaní online textového prenosu. Výkop stretnutia je naplánovaný na 16:00.
Manchester City

Citizens patrí po ôsmich zápasov líderská pozícia, keď majú na svojom konte 18 bodov za 6 výhier. Takisto majú najlepšie skóre – 19:7.
V poslednom ligovom vystúpení zverenci Manuela Pellegriniho rozstrieľali Newcastle 6:1. Hlavnou hviezdou duelu sa stal Sergio Agüero, ktorý strelil 5 gólov v rozmedzí 20 minút. Skvelé výkony predvádza aj hráč, ktorý prišiel do modrej časti Manchestru v septembri. Kevin de Bruyne v 53. minúte zvyšoval na 4:1.
City sa však bude musieť v nasledujúcom zápase zaobísť bez dvojice Agüero – Silva, keďže sa obaja zranili v reprezentačných dueloch. Dlhšie sú mimo Clichy s Delphom.
Najlepším strelcom tímu je Kun Agüero, ktorý rozvlnil siete súperov dovedna šesťkrát.

Posledných 5 zápasov:

03.10.2015 Manchester City – Newcastle 6:1
30.09.2015 Mönchengladbach – Manchester City 1:2 (Liga Majstrov)
26.09.2015 Tottenham – Manchester City 4:1
22.09.2015 Sunderland – Manchester City 1:4 (Capital One Cup)
19.09.2015 Manchester City – West Ham 1:2
AFC Bournemouth

Nováčik z juhu Anglicka sa nachádza s ôsmimi bodmi na priebežnom 15. mieste. Dokázal vyhrať dva zápasy a pridal aj rovnaký počet remíz.
Posledný ligový zápas Bournemouth privítal na svojom trávniku ďalšieho nováčika z Watfordu. Po Murrayovom góle domáci viedli, no ešte do polčasu vyrovnal Igaho. Keďže žiadny iný gól nepadol, zápas sa skončil remízou 1:1.
Najlepším strelcom tímu, ktorý vedie Eddie Howe, je Callum Wilson s piatimi gólmi.

03.10.2015 Bournemouth – Watford 1:1
26.09.2015 Stoke – Bournemouth 2.1
22.09.2015 Preston – Bournemouth 2:3 po penaltách (Capital One Cup)
19.09.2015 Bournemouth – Sunderland 2:0
12.09.2015 Norwich – Bournemouth 3:1
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

5:1

Góly: 7. Sterling, 11. Bony, 29. Sterling, 45+2. Sterling, 89. Bony – 22. Murray

Karty:   26. Sagna (MAC), 41. Otamendi (MAC) – 86. Ritchie (BTH)

Manchester City: Hart – Zabaleta, Otamendi, Mangala, Sagna – Fernandinho, Y. Touré (C) (46. Fernando) – Navas, De Bruyne (63. Nasri), Sterling (77. Iheanacho) – Bony.

AFC Bournemouth: Federici – Francis (C), Cook, Distin, Daniels – Smith, Gosling, Surman, Ritchie – O'Kane (65. MacDonald) – Murray (74. King).
Náhradníci: Boruc – MacDonald, King, Kermorgant, J. Bennett, Cargill, Pugh.