Sunderland AFC – Aston Villa FC

3:1

koniec (1:0)

02.01.2016, 16:00 • Stadium of Light, Sunderland • 20. kolo • Patrik Saloky

Zápas v Sunderlande sa skončil. Druhý polčas priniesol tri góly, z toho dva v sieti Aston Villy. V 63. minúte vyrovnal na 1-1 Gil, ale o 9 minút vrátil vedenie Sunderlandu Defoe. Ten istý hráč upravil v 92. minúte na 3-1 a domáci sa môžu radovať z víťazstva. (17:57:38)

90+5

90+5

V sieti Aston Villy končí ďalšia lopta, ale Defoe bol tentokrát v ofsajde a tak jeho gól nemôže platiť.

90+4

Prebieha záverečná minúta nadstaveného času. Lopta je v strede ihriska a zápas sa už iba dohráva.

90+2

90+2. Jermain Defoe (SUN)

90+2

Sunderland AFC dal gól! Je definitívne rozhodnuté. JERMAIN DEFOE dostal prihrávku od Toivonena, a z niekoľkých metrov prekonal brankára Guzana.

90+2

Cattermole zamieril s loptou k rohovej zástavke a šikovne zbiera cenné sekundy.

90+1

Hostia sú stále pri lopte, ale všetko sa odohráva ďaleko od brány Sunderlandu.

90+1

V druhom polčase sa budú nadstavovať 4 minúty.

90

Prebieha posledná minúta riadneho hracieho času. Loptu majú hráči Aston Villy, ktorí sa snažia niečo vymyslieť pred 16kou Sunderlandu.

89

Striedanie hostí. Z ihriska odchádza zranený Traoré, a nahradí ho Sinclair.

88

Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Johnson, a nahradí ho Coates.

88

Priamy kop Sunderlandu nepriniesol žiadnu príležitosť, ale domáci ostávajú na útočnej polovici.

87

Gil vidí žltú kartu za protesty.

87

Lescott fauloval Defoa a domáci získavajú priamy kop pri postrannej čiare.

86

Rohový kop ani ďalšie pokusy Sunderlandu nepriniesli úspech. Do útoku už zamierili hráči Aston Villy.

85

Graham sa dostával do šance, ale jeho strela z vnútra 16ky bola zblokovaná na rohový kop.

84

Útočný faul Kozáka končí ďalšiu akciu Aston Villy. Zdá sa, že posledný tím v tabuľke Premier League body nezíska ani dnes.

83

Posledné minúty prinášajú iba prekopávanie lopty z jednej strany ihriska na druhú. Hráči oboch tímov kazia množstvo prihrávok, a nevedia si vypracovať žiadnu príležitosť.

82

Na opačnej strane neúspešná akcia Sunderlandu a odkop brankára Guzana.

81

Akcia Aston Villy končí po ofsajde, v ktorom bol Gil. K lopte smeruje brankár Mannone.

79

Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Borini, a nahradí ho Toivonen.

78

Znova snaha Aston Villy, ale center smerujúci do pokutového územia končí za postrannou čiarou. Takto to nepôjde.

77

Aston Villa sa snažila o strelu na hranici 16ky, ale lopta končí v rukaviciach brankára Mannoneho.

75

Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Hutton, a nahradí ho Kozák.

74

Pri lopte sú znova hráči Sunderlandu, ktorí sa snažia niečo vymyslieť pred 16kou Aston Villy.

72

72. Jermain Defoe (SUN)

72

Sunderland AFC dal gól! Domáci sa znova dostávajú do vedenia po góle, ktorý zaznamenal JERMAIN DEFOE. Ten si pred 16kou Aston Villy prebral loptu, dostal sa do pokutového územia a strelou k pravej žrdi prekvapil brankára Guzana.

72

Hra sa presunula do stredu ihriska kde oba tímy bojujú o loptu.

71

Pred bránu Aston Villy priletela veľmi nebezpečná lopta, ale Borini ju nedokázal zasiahnuť, a tak skončila v rukaviciach brankára Guzana.

70

Do konca dnešného zápasu ostáva ešte 20 minút, Stav zápasu ako aj držanie lopty sú vyrovnané. Oba tímy dnes bojujú o mimoriadne dôležité body-

69

Priamy kop Sunderlandu rozohral brankár Mannone, ktorí loptu poslal svojim spoluhráčom do stredu ihriska.

68

Traoré vidí žltú kartu po faule na M'Vilu.

67

Domáci zahrávali druhý rohový kop v dnešnom zápase, ale ten nepriniesol žiadnu príležitosť. Po niekoľkých súbojoch v 16ke hostia loptu dostali do stredu ihriska a snažia sa zaútočiť.

66

Pri lopte sú stále hráči Sunderlandu, ktorí v strede ihriska začínajú novú akciu. Hostia sú stiahnutí pred vlastnou 16kou.

65

Domáci sa snažia o rýchlu odpovedať, ale lopty smerujúce do 16ky Aston Villy nenachádzajú hráčov v bielo-červených dresoch.

63

63. Carles Gil (ASV)

63

Aston Villa dala gól! Je vyrovnané. Po výbornom centri Traorého a ešte krajšom zakončení CARLESA GILA v 16ke Sunderlandu končí lopta v sieti a hostia sa môžu radovať.

62

Patrick van Aanholt pálil z 20 metrov, ale jeho krásna strela tesne minula bránu Aston Villy.

61

Gil skúsil strelu z 20 metrov, ale jeho nevydarený pokus smeroval niekoľko metrov vedľa pravej žrde domácej brány.

60

Hostia sa usadili na útočnej polovici, ale tam si nevedia vytvoriť žiadnu príležitosť. Domáci skvele bránia, a nepúšťajú ich do dobrých pozícií.

58

Ďalšia akcia Sunderlandu. Defoe sa zrazil so zasahujúcim brankárom Guzanom, ale ten je v poriadku a bude pokračovať v hre.

57

Domáci predviedli peknú akciu, ale Defoe strelou z 14 metrov nezaskočil brankára Guzana. Toto mohol útočník Sunderlandu riešiť určite lepšie, pretože v 16ke Aston Villy mal dosť priestoru.

56

Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Grealish, a nahradí ho Traoré.

56

Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Watmore, a nahradí ho Graham.

56

Na opačnej strane nevydarená akcia Aston Villy, po ktorej lopta končí v rukaviciach brankára Mannoneho. Ten ju posiela svojim spoluhráčom.

55

Watmore sa snažil dostať loptu do 16ky Aston Villy ale jeho pokus bol zblokovaný. Následne pálil z 14 metrov Defoe, ale jeho pokus bol taktiež zblokovaný a lopta skončila za postrannou čiarou.

54

Gestede si v strede ihriska počínal nedovolene, a domáci získavajú priamy kop.

53

Hostia začínajú novú akciu pomalou rozohrávkou na vlastnej polovici. Domáci vyčkávajú na stredovej čiare.

52

Veretout našiel pekným centrom Gestedeho, ale ten mieril hlavou niekoľko metrov vedľa pravej žrde.

51

Gil centroval pred bránu Sunderlandu, ale lopta smerovala k hráčom v bielo-červenách dresoch, ktorí ju dostali do bezpečia.

50

Bacuna si v útoku počínal nedovolene, a po jeho faule na Boriniho nasleduje priamy kop Sunderlandu, ktorí rozohrá brankár Mannone.

49

Rohový kop nepriniesol žiadnu príležitosť, pretože brankár Mannone loptu vyboxoval za postrannú čiaru.

48

Po akcii Aston Villy nasleduje rohový kop z pravej strany. Hráči už smerujú do pokutového územia.

47

Gueye fauloval Johnsona a domáci zahrávali priamy kop z cca 35 metrov. Lopta smerujúca do 16ky Aston Villy však našla iba hráčov hostí, ktorí ju rýchlo dostali do bezpečia.

46

V Sunderlande sa začal druhý polčas medzi Sunderlandom AFC a Aston Villou Fc. Úvodný výkop patril hráčom Aston Villy, ktorí po prvom polčase prehrávajú 0-1.

46

Prvý polčas v Sunderlande sa skončil. Počas 45 minút sme videli jeden gól a niekoľko ďalších príležitostí na oboch stranách. V 30. minúte potešil domáce publikum Patrick van Aanholt, ktorý s prispením obrancu Aston Villy prekonal brankára Guzana. Uvidíme, čo nám prinesie druhý polčas, ktorý sa začne už o 15 minút.

45+3

45+3

Prebieha posledná minúta nadstaveného času v prvom polčase. Lopta je na polovici Aston Villy, kde sa domáci snažia vymyslieť poslednú akciu.

45+2

Hra sa znova presunula do stredu ihriska kde je množstvo súbojov o loptu.

45+1

Domáci zahrávali priamy kop z 25 metrov, ale Patrick van Aanholt poslal lopta vedľa ľavej žrde.

45+1

V prvom polčase sa budú nadstavovať 3 minúty.

45

Prebieha posledná minúta prvého polčasu. Kvôli dvom ošetreniam možno rozhodcovia nadstavia jednu minútu, ale hra je v závere prvého polčasu dosť nervózna z oboch strán.

44

Po faule na Boriniho zahrávali domáci priamy kop v strede ihriska, ale lopta našla smerujúca pred bránu našla iba hráčov Aston Villy, ktorí ju poslali za postrannú čiaru.

43

Hutton vidí žltú kartu po faule na Boriniho.

42

Oba tímy kazia množstvo prihrávok a lopta často končí za postrannou čiarou. Zdá sa, že do šatní pôjdu s lepšou náladou hráči Sunderlandu, pretože Aston Villa sa vôbec nedostáva pred domácu bránu.

41

Hra sa presunula do stredu ihriska kde je množstvo súbojov a outových vhadzovaní. 44%-56% to je držanie lopty v prvom polčase.

40

Blíži sa záver prvého polčasu. Aston Villa prehráva v Sunderlande 0-1 po smolnom góle z 30. minúty, ale ešte nie je nič stratené. Hra je vyrovnaná, a do konca zápasu je ešte dosť času.

39

Aston Villa zahrávala rohový kop z ľavej strany, ale lopta iba preletela pokutové územie a skončila za čiarou. Nasleduje odkop brankára Mannoneho od svojej brány.

38

Domáci zahrávali ďalší priamy kop v strede ihriska,ale ani tentokrát z toho nebolo ohrozenie brány Aston Villy.

37

Priamy kop Sunderlandu nepriniesol žiadnu príležitosť a pri lopte sú už hráči Aston Villy, ktorí okamžite smerujú do útoku.

36

Cissokho fauloval v strede ihriska Boriniho, a domáci budú zahrávať priamy kop.

35

Po peknej akcii Aston Villy hlavičkoval v domácej 16ke Gestede, ale jeho pokus skončil v rukaviciach brankára Mannoneho.

34

Po priamom kope zahrávali hostia aj kop rohový, ale ani ten nepriniesol vytúžený úspech. Loptu získali hráči Sunderlandu, ktorí ju okamžite dostali do stredu ihriska.

33

Po faule na Huttona budú hostia zahrávať priamy kop z cca 35 metrov. Hráči už smerujú do domácej 16ky.

32

Borini vidí žltú kartu za faul na Huttona.

31

Do konca prvého polčasu ostáva ešte necelých 15 minút. Loptu majú hráči Aston Villy, ktorí sa snažia dostať na útočnú polovicu.

30

30. Patrick VAN AANHOLT - 1:0

30

Sunderland AFC dal gól! Domáci sa dostávajú do vedenia po šťastnom góle, ktorý zaznamenal PATRICK VAN AANHOLT. Jeho prízemnú strelu tečoval obranca Aston Villy Richards, a brankár Guzan nemal šancu zasiahnuť.

28

Lopta sa dostala až k brankárovi Guzanovi, ktorý začína novú akciu Aston Villy. Hostia majú v posledných minútach veľkú prevahu, ale smerom dopredu je to veľmi slabé.

27

Priamy kop Aston Villy nedopadol úspešne, pretože lopta smerujúca do 16ky Sunderlandu našla iba hráčov v bielo-červených dresoch, ktorí ju rýchlo poslali do stredu ihriska.

26

Brown vidí žltú kartu za faul na hráča Aston Villy.

25

Po faule Browna budú hostia zahrávať priamy kop z 35 metrov.

24

Hráči Aston Villy majú loptu na svojich kopačkách, ale ich akcie končia ďaleko pred bránou Sunderlandu. Domáci bez problémov bránia, a lopty odkopávajú do bezpečia.

23

Hostia to stále skúšajú postupnými prihrávkami, ale tie sú nepresné a loptu zachytia obrancovia Sunderlandu pred vlastnou 16kou.

22

Hráči Aston Villy nakoniec nedokázali ohroziť domácu bránu, a novú akciu musia zakladať na vlastnej polovici kde ich vytlačili hráči Sunderlandu.

21

Hostia sa usadili na útočnej polovici a postupnými prihrávkami sa snažia dostať pred bránu Sunderlandu.

20

Po ošetrení Veretouta hra pokračuje ďalej. Po útočnom faule Gueyeho sa hostia musia rýchlo vrátiť na vlastnú polovicu.

19

Veretout ostáva ležať na trávniku a bude potrebovať ošetrenie. Zranil sa v hlavičkovom súboji s Jonesom.

18

Prvý rohový kop nebol úspešný, pretože Borini mieril hlavou vysoko nad bránu Aston Villy.

17

Jones sa snažil prihrať pred bránu Aston Villy, ale jeho pokus bol zblokovaný a domáci budú zahrávať prvý rohový kop v dnešnom zápase.

16

Borini sa po ošetrení vrátil do hry, a domáci sa snažia na vlastnej polovici založiť novú akciu.

15

Borini ostáva ležať na hracej ploche a bude potrebovať ošetrenie. Zranil sa v súboji s Gilom pri postrannej čiare.

14

Watmore skúsil strelu z 20 metrov, ale bol tiesnený a tak jeho prízemný pokus neprekvapil brankára Aston Villy.

13

Hra sa presunula na opačnú stranu ihriska. Hráči Sunderlandu sa snažia dostať loptu do 16ky Aston Villy, ale zatiaľ končia všetky lopty na pozornej obrane hostí.

12

Hostia sa držia na útočnej polovici, no zatiaľ bez ohrozenia brány Sunderlandu.

11

Cissokho posielal center do 16ky domáceho tímu, ale lopta iba preletela cez pokutové územie a skončila za postrannou čiarou.

10

Pri lopte sú znova hráči Aston Villy, ktorí sa v strede ihriska snažia založiť novú akciu.

9

Hra sa presunula do stredu ihriska kde je množstvo súbojov o loptu.

8

Skvelá akcia Aston Villy , po ktorej prišla prihrávka Bacunu a zakončenie Huttona z vnútra 16ky, ale brankár Mannone predviedol skvelý zákrok a loptu vyrazil do bezpečia.

7

Akcia Sunderlandu končí po ofsajde, v ktorom bol Defoe. Loptu získavajú hráči Aston Villy.

6

Znova strieľal z poza 16ky Bacuna, ale tentokrát lopta minula pravú žrď domácej brány. Hra je zatiaľ vyrovnaná, s mnohými súbojmi o loptu v strede ihriska.

5

Bacuna pálil z 25 metrov, ale jeho pokus smeroval vedľa ľavej žrde domácej brány.

4

Domáci sa veľmi rýchlo znova dostali k lopte, a na vlastnej polovici začínajú novú útočnú akciu.

3

Borini skúsil strelu z 20 metrov, ale lopta smerovala vysoko na tribúnu. Nasleduje odkop brankára Guzana.

2

Prvá akcia domácich nebola úspešná, a do útoku už idú hráči Aston Villy.

1

Zápas v Sunderlande sa začal. Domáci dnes nastúpili v červeno-bielych dresoch, a hostia v tmavo-červených. Úvodný výkop patril hráčom Sunderlandu, ktorí sa snažia založiť prvú akciu.

1

Sunderland AFC: Mannone – Jones, Brown, O'Shea (C), van Aanholt – M'Vila, Cattermole, Johnson – Watmore, Defoe, Borini.

Náhradníci: Pantilimon – Lens, Graham, Toivonen, Coates, Yedlin, S. Fletcher.

Aston Villa FC: Guzan – Hutton, Richards (C), Lescott, Cissokho – Veretout, Gueye, Bacuna – Grealish, Gestede, Gil.

Náhradníci: Bunn – Okore, Clark, Richardson, Sinclair, Traoré, Kozák.

Rozhodca: Craig Pawson- J.Brooks, D.Bryan.

Vítam Vás pri sledovaní futbalového zápasu anglickej Premier League medzi Sunderlandom AFC a Aston Villou FC.

Sunderland AFC

V dnešnom zápase sa stretnú tímy z dna tabuľky. O niečo lepšie je na tom domáci Sunderland, ktorému po 19 zápasoch patrí predposledná 19. priečka. Na 17. miesto zabezpečujúce záchranu v Premier League strácajú hráči Sunderlandu 7 bodov, a je teda takmer isté, že v závere sezóny budú bojovať o zotrvanie v najvyššej anglickej súťaži. Sunderland ťahá šnúru piatich prehier za sebou, a tak je každý zápas veľkou príležitosťou získať cenné body.

Aston Villa FC

Do Sunderlandu zavíta Aston Villa, ktorá je na tom ešte horšie ako jej dnešný súper. Po 19 zápasoch je s 8 bodmi na poslednom mieste v tabuľke a zdá sa, že v budúcej sezóne si v Premier League nezahrá. Hráči Aston Villy dokázali z 19 zápasov vyhrať iba jeden, a bod za remízu si odniesli z piatich stretnutí. V posledných štyroch zápasoch získali dva body za dve remízy a dve prehry. V poslednom zápase nestačili na Norwich city, s ktorým prehrali 0-2.

Dnešný zápas sa odohrá na štadióne Stadium of Light v Sunderlande, ktorý má kapacitu 49 000 divákov.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.