Primeira Liga

FC Porto – Boavista FC

4:0

koniec (1:0)

14.05.2016, 12:45 • Estádio Do Dragão, Porto (kapacita 50.399 diváků) • 34. kolo • Tomáš Reiner cz

Tipsport: 1.3 5.4 10.9

FC Porto odstartovalo závěrečné 34. kolo portugalské Ligy NOS hladkým vítězstvím nad Boavitou, na kterém se po přestávce podíleli kromě Danila Pereiry také Miguel Layún, z penalty střídající Yacine Brahimi a André Silva. Boavista si během zápasu vytvořila pouze jednu slibnou šanci, kterou zlikvidoval Iker Casillas. Konečný výsledek. FC Porto 4 Boavista 0. (14:42:05)

90+1

90+1

Dnešní utkání sleduje 26122 diváků, což je opravdu málo. Kapacita Estádio Do Dragão činí 50399 míst.

90

Nad rámec zápasu byla nastavena 1 minuta.

89

Do konce utkání zbývají odehrát pouze dvě minuty a uvidíme, kolik minut se nad jeho rámec bude nastavovat.

88

FC Porto po přestávce rozjelo velký kolotoč a fotbalisté Boavisty nevědí místy, kde jim hlava stojí.

87

87. André SILVA - 4:0

87

Porto právě vstřelilo branku!
ANDRÉ SILVA se touženě snažil v dnešním utkání skórovat a tři minuty před koncem se mu to podařilo!! André Silva dostal krásnou přihrávku do běhu a po kličce vybíhajícímu brankářovi Mikovi míč z úhlu na levé straně šestnáctky nad stehnem jednoho z obránců Boavisty poslal do prázdné brány.

87

Boavista dnes nemá žádnou šanci. Fotbalisté FC Porta hrají v naprostém klidu, a přestože do utkání možná nedali sto procent, tak vedou rozdílem třídy.

86

Další střídající hráč Rúben Neves mohl skórovat, když zpoza šestnáctky napřáhl k nádherné táhlé střele, která o vlásek minula vzdálenější levý horní roh brány!

85

85. Yacine BRAHIMI - 3:0

85

YACINE BRAHIMI bezpečně proměňuje pokutový kop a posílá FC Porto pět minut před koncem do tříbrankového vedení!! Yacine Brahimi nedal brankářovi Mikovi žádnou šanci a nekompromisní střelou míč napálil doprostřed brány.

84

84. Faul Rúbena Ribeira na zakončujícího Maxiho Pereiru.

84

Žlutou kartu dostává Rúben Ribeiro (Boavista FC).

84

Fotbalisté FC Porta rozehráli rohový kop nakrátko a uprostřed šestnáctky po kombinaci na jednom metru vybojovali pokutový kop! Rúben Ribeiro fauloval uprostřed šestnáctky Maxiho Pereiru.

83

Varela vypálil bez přípravy zpoza šestnáctky a jeho následná střela byla zablokována, stejně jako následný centr z pravé strany, po kterém bude následovat rohový kop.

82

André Silva využil volného prostoru na pravém křídle k přízemnímu centru do šestnáctky, Mika byl ale včas na zemi a míč ukryl v náručí.

81

Střídání v týmu Boavista FC: ze hřiště odchází Imanol Iriberri, přichází Luisinho.

4:0

Góly: 11. Pereira, 56. Layún, 85. Brahimi (pen.), 87. Silva

Karty:   37. Mandiang (BOA), 79. Correia (BOA), 84. Ribeiro (BOA)

Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 5:4. Rohy: 10:6. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 15:12.

FC Porto: Casillas – Maxi Pereira, Chidozie, Marcano, Layún – Danilo (46. Neves), Herrera (C), André André (69. Evandro) – Corona (46. Brahimi), André Silva, Varela. (rozestavení 4-3-3)
Náhradníci: José Sá, Martins Indi, Sérgio Oliveira, Aboubakar. José Peseiro.

Boavista FC: Mika – Mesquita, Vinícius, Henrique, Anderson Correia – Idriss (C) (70. Douglas Abner), Tahar – Renato Santos (65. Samu), Rúben Ribeiro, Anderson Carvalho – Iriberri (70. Luisinho). (rozestavení 4-2-3-1)
Náhradníci: Ba, Philipe, Hackman, Mario Martinez. Erwin Sánchez.

Rozhodca: Carlos Xistra. Asistenti: Bertino Miranda, Jorge Cruz. Čtvrtý rozhodčí: Daniel Cardoso

Diváci: 26122