French Open - muži (antuka)

Malek Džazírí – Tomáš Berdych (7)

1:3 1:6, 6:2, 2:6, 4:6

26.05.2016, 11:10 • 2. kolo • Michal Janoštík cz

Ode mne je to pro dnešek vše, pokud však máte chuť na další porci českého tenisu, tak vám doporučuji zápas Veselý – Almagro, který má plánovaný start v 14:30 a Onlajny budou opět u toho. Já se s vámi prozatím loučím a přeji hezký zbytek dne, na shledanou! (13:37:25)
Tomáš Berdych odpovídá na otázku ohledně průběhu zápasu: ,,První set se mi povedl, ale ve druhém jsem udělal hodně zbytečných chyb. Pak jsem byl ale více agresivní a jsem strašně rád, že se mi utkání nakonec povedlo."

Tomáš Berdych odpovídá na otázku ohledně brzkého vstávání:,,Myslím si, že to tak nevypadá, ale je to hodně brzo, vstávám v 6:30, snažím se dostat rychle do pohody, připravit se, rozehrát se, a být naprosto připravený na nadcházející zápas."
Je konec. Tomáš Berdych poráží po čtyřech setech Maleka Jiziriho a postupuje do dalšího kola, kde se potká s vítězem zápasu Halys – Cuevas.

Malek Jaziri dnes prokázal, že se s ním musí počítat a nehrál vůbec špatně. Tomáš Berdych však založil svůj výkon na velmi kvalitním podáním a trpělivosti. To se mu vyplatilo a může se radovat z postupu.

4:6

Malek Jaziri - Tomáš Berdych 1:3 (1:6, 6:2, 2:6, 4:6)

4:6

Hned ten první Tomáš využívá a vítězí v dnešním zápase.

15-40

V raketě to asi nebude. Malek Jaziri se pokusil o kraťas, ale byl neúspěšný. Máme tu tak dva mečboly pro Tomáše Berdycha.

4:5

Jaziri zkouší všechno a mění raketu.

30-15

Jaziri opět nezvládl vrátit míček do dvorce a rozhodl se pro výměnu rakety. Bude to šťastná volba nebo ne? To se hned dozvíme.

15-15

Pokud však Tomáš trefí první podání, není co řešit. Jaziri byl opět bez šance a stav gemu je srovnán.

15-0

Tomáš však nezačíná vůbec dobře. Jeho druhý servis bez problémů jeho soupeř returnuje a ujímá se tak vedení.

4:5

Díky tomuto forhendu po čáře půjde Tomáš Berdych podávat na postup do 3. kola.

4:5

SKVĚLÉ! Tomáš Berdych bude podávat na vítězství v zápase! Jeho úder byl špičkový a nedal svému soupeři sebemenší šanci. Výborný gem v podání českého tenisty.

15-40

Dlouhý bekhend a Tomáš Berdych má dva brejkboly. Vypadá to, že minulý gem opravdu nahlodal sebevědomí Maleka Jazira.

15-30

Teď to ale Jaziri pokazil a lehký forhend poslal pouze do sítě. Tuniský tenista chtěl až moc.

15-15

Ten další však po scénáři servis – volej získává Jaziri a gem je tak srovnán.

0-15

Možná by mohlo, agresivní return Tomáše mu totiž zajistil zisk úvodního fiftýnu tohoto gemu.

4:4

Paráda! Tomáš Berdych snižuje po velké bitvě na 4:4. To by mohlo trochu nahlodat sebevědomí jeho soupeře. Podaří se favoritovi zaútočit a třeba i prolomit servis soupeře?

40-A

Nádherná výměna! Jaziri se sice bránil ze všech sil, ale Tomáš ho náramně rozběhal a vynutil si gembol.

40-40

Těžký moment Tomáš Berdych zvládl.

40-40

Bitva však pokračuje! Jaziiri už se málem dostal k brejku, ale Berdych prokázal svou světovost a zachránil zdánlivě ztracený míč.

A-40

Ajajaj, první dvojchyba Tomáše a zrovna v tak vypjatém okamžiku.

40-40

Ale Tomáš to zvládl! Tentokrát mu forhend sedl a dokázal tak srovnat a vynutit si shodu! Jeho první servis však nyní nefunguje a vše musí hrát přes servis druhý.

40-30

No ale pozor! Je tu brejkbol. Tomáš znova nezahrál dobrý forhend a daruje soupeři další míček. Teď to bude hodně složité.

30-30

Return druhého servisu letí úplně mimo dvorec. Teď by měl český tenista svému soupeři poděkovat.

30-15

Ještě, že tak. Tomáš zahrál eso číslo 11. Stále je však ve velkých problémech.

30-0

No ale pozor na to. Z ničeho nic jde Jaziri do vedení 30:0. Tomáš totiž netrefil forhend.

15-0

Berdych hrál dobré údery, ale ten poslední skončil na síti. To byla velká škoda.

4:3

Konec přestávky, podávat bude Tomáš Berdych.

4:3

Následuje přestávka a výměna stran.

4:3

Jaziri to odservíroval famózně a ujal se znova vedení. Následuje krátká přestávka a podávat půjde opět Tomáš Berdych.

40-0

Jelikož Berdych nevrátil ani jeden return do dvorce, tak tu máme náběh na čistou hru.

30-0

Tuniský tenista pokračuje v dobrém servisu a vypadá to na další rychlý gem.

15-0

Zatím dobře, první podání opět zaúřadovalo a Jaziri jde do vedení.

3:3

Druhý servis ven z kurtu a srovnání setu na 3:3. Jak na to odpoví tuniský tenista?

15-40

Jaziri snižuje, jeho oponent totiž netrefil forhendem hřiště. Stále však zbývají dva gemboly.

0-40

Stejně jako ta předchozí! Tvrdý servis a return mimo dvorec. Následují tři gemboly.

0-30

Další skvělé podání a Jaziri byl opět bez šance. Jak dopadne další výměna?

0-15

Favorit utkání pokračuje v dobrém servírování a získává úvodní fiftýn tohoto gemu.

3:2

3:2

3:2

No a je to tak. Čistá hra. Oba tenisté jsou zatím na servisu suverénní a nechtějí pustit svého soupeře do sebemenší šance.

40-0

První podání nezvládl Tomáš vrátit do kurtu a máme tu tak náběh na čistou hru.

30-0

Jaziri dokázal rozběhat svého oponenta, který nakonec nestihl doběhnout výborný křižný bekhend.

15-0

Oba tenisté zakládají svou hru na prvním podáním, pokud jim sedne, jen těžko s tím jejich soupeř něco dělá.

2:2

Jeho soupeř trefil pouze síť, Tomáš Berdych tak srovnává vývoj čtvrtého setu.

15-40

Berdych si to však pohlídal a i přes druhý servis dokázal vybojovat další fiftýn.

15-30

Jaziri zahrál velmi kvalitní křižný bekhend a snížil stav gemu.

0-30

No a na tohle neměl nárok už vůbec. Tomáš si připisuje eso číslo deset.

0-15

Berdychovo první podání je obrovskou zbraní. Jasiri nemá moc šancí tohle vracet.

2:1

2:1

2:1

No a protože to teď Tomáš trochu přehnal s razancí, tak si jeho soupeř udržuje své podání.

40-30

Ten ale nepřichází. Ani nemohl. Podání Jaziriho bylo naprosto nekompromisní.

30-30

To už ale opět neplatí. Return Tomáše byl velmi povedený a přesný. Chtělo by to ještě jeden.

30-15

Když však přijde na první servis, je to úplně o něčem jiném. Jaziri jde opět do vedení.

15-15

Ten se však nyní musel spolehnout na druhé podání a to mu dnes moc oporu nepřináší.

15-0

Return Tomáše sice dopadl do dvorce, ale pouze těsně za síť, kde už se smečí čekal jeho soupeř.

1:1

Nyní už je to 33 z 40. To je opravdu velmi skvělá bilance, doufejme, že to českému tenistovi vydrží.

0-40

Tomáš má neskutečnou úspěšnost prvního podání. Hned 32 z 39 míčků po prvním podáním vyhrál.

0-30

A následné eso číslo devět posouvá Berdycha do ještě lepší pozice.

0-15

Berdych musel hrát přes druhý servis, ale zvládl to náramně. Jeho vítězný forhend byl brilantní.

1:0

Gembol Malek Jaziri využívá a jde tak do vedení ve čtvrtém setu.

A-40

Gembol! A zaslouženě! Berdych místo nekompromisní voleje zvolil kraťas, který jeho soupeř doběhl a zahrál vítězný úder. Gembol pro tuniského tenistu.

40-40

Jaziri se však opřel do prvního podání a vynutil si shodu. Uvidíme brejkbol nebo gembol?

30-40

Berdych si naběhl na síť, čehož se jeho soupeř možná trochu lekl a vyhodil svůj bekhendový úder ven z dvorce.

30-30

Bude to asi ještě zajímavé. Skvělý return totiž znamená srovnání vývoje gemu.

30-15

Dobrý první servis a Jaziri jde opět do vedení. Podaří se favoritovi ještě urvat tento gem?

15-15

Dvojchyba.

15-0

Úvodní dlouhou výměnu ukončuje páska, kterou trefil Tomáš Berdych. Úvodní fiftýn čtvrtého setu tak jde pro Jaziriho.

2:6

2:1 z pohledu Tomáše Berdycha.

2:6

Ano! Tvrdý servis nezvládl jeho soupeř odvrátit a míček skončil pouze v síti. Tomáš tak vyhrává třetí set v poměru 6:2. Doufejme, že v následném setu rozhodne o svém vítězství.

15-40

Další eso, díky kterému přichází na řadu dva setboly. Budou úspěšné?

15-30

Teď však rozběhal svého soupeře, který nakonec obranným bekhendem netrefil dvorec.

15-15

Teď jsem to možná trochu zakřikl. Favorit utkání pokazil forhend a stav gemu je srovnán.

0-15

Tomáš začíná velmi dobře. No možná ještě lépe. Předvedl totiž eso číslo 7.

2:5

Kterou využívá a snižuje na 2:5. Tomáš však jde podávat na vítězství v tomto setu, doufejme, že se mu to povede a my půjdeme do čtvrtého setu.

A-40

Tomáš netrefil forhend a poslal míček mimo dvorec. Jaziri tak má rázem výhodu.

40-40

Stejně jako s ostatními. Jaziri bojuje a nechce dát svou kůži lacino. Máme tu shodu.

30-40

A protože vyhrává i další míček, tak míří za shodu. Stále je tu však ještě jeden setbol. Jak to dopadne s ním?

15-40

Zatím ne, Jaziri snižuje.

0-40

No a máme tu tři brejkboly. Ukončí Tomáš tento set již teď?

0-30

Jaziri zahrál kraťas, který však český tenista velmi dobře přečetl a doběhl jej. Následným úderem nedal soupeři šanci.

0-15

Dvojchyba.

1:5

To bylo také jediné, co favorit utkání povolil a jeho soupeř jde podávat na udržení se v setu.

15-40

Malek Jaziri teď ale vytáhl velmi přesný return a alespoň snížil stav gemu.

0-40

Které ještě zvětšil. Return soupeře totiž skončil mimo dvorec. Berdych nyní hraje velmi dobře.

0-30

Po delší době opět eso! Berdych si tak vytvořil dosti zajímavé vedení.

0-15

Berdycha ukazuje, že jeho první podání funguje a získává tak úvodní fiftýn.

1:4

1:4

1:4

Hned první využívá, ale to českému tenistovi vůbec nemusí vadit, stále totiž bez problémů vede.

40-15

Berdych předvedl po čopu soupeře trochu ležérní úder, který se nevešel do dvorce. Jaziri má dva gemboly.

30-15

Následný return však končí v síti a tuniský tenista jde opět do vedení.

15-15

To ale nemá dlouhého trvání a Tomáš opět využívá druhého podání soupeře.

15-0

Jaziri předvedl dobré první podání a jde do vedení.

0:4

Servis – volej a Tomáš Berdych si udržel své vlastní podání. Stav je tak již 4:0. Dobrá práce.

15-40

Bohužel proti následnému tvrdému forhendu nepomohla ani nová raketa a máme tu gemboly.

15-30

A pravděpodobně si vzal o něco šťastnější raketu, díky které snižuje stav gemu na 15:30.

0-30

Další míč z rakety tuniského hráče míří mimo dvorec. A to bylo také poslední, co s touto raketou dnes předvedl, jelikož se rozhodl pro její výměnu.

0-15

Return Jaziriho míří mimo dvorec a favorit utkání si tak připisuje další míček.

0:3

0:3

Druhý brejk pro Berdycha v řadě.

0:3

Skvělé! Tomáš Berdych jde do vedení 3:0 a bude podávat. Podaří se mu zvýšit vedení na 4:0? To se dozvíme po krátké přestávce.

0-40

Tři brejkboly pro Tomáše Berdycha, který předvádí naprosto odlišný tenis oproti minulému setu.

0-30

A protože jeho soupeř vyslal bekhend mimo dvorec, máme tu dosti zajímavý stav nynějšího gemu.

0-15

Tomáš pokračuje v dobrém výkonu a vítězným forhendem získává i další fiftýn.

0:2

Teď si rodák z Valašského Meziříčí pomohl i druhým servisem a je to 2:0.

0-40

Vypadá to, že bychom mohli. První podání Tomáše jsou opravdu neodehratelná.

0-30

Favorit utkání pokračuje ve výborném servisu. Dočkáme se třeba i čisté hry?

0-15

Vše už je v pořádku a my můžeme pokračovat. První fiftýn vyhrává Tomáš Berdych.

0:1

Omlouváme se za technické problémy, snad se nám vše podaří brzy vyřešit.

0:1

Tentokrát to již českému tenistovi naštěstí vyšlo.

0:1

Podařilo se a Tomáš se ujímá vedení!

40-A

Jaziriho nepříjemné podklouznutí, po němž se musel sám lehce ošetřit.

40-A

Následuje další brejkbol pro Tomáše Berdycha, podaří se mu jej využít?

40-40

Shoda.

40-A

Berdych to přehnal s razancí a míček skončil až za základní čarou.

30-40

Ale Berdych hraje mnohem lépe! Český tenista odehrál velmi dlouhou výměnu, která nakonec skončila míčkem z rakety jeho soupeře v síti a máme tu tak první brejkbol třetího setu.

15-40

Tuniský tenista ale nemá v plánu hned své úvodní podání třetího setu darovat soupeři a bojuje co mu síly stačí.

15-30

Teď přišel parádní return přímo na základní čáru a Tomáš Berdych jde opět do vedení.

15-15

Jaziri však prokazuje, že si věří a srovnává stav gemu.

0-15

Dlouhá výměna a následný forhend Jaziriho mimo kurt. Tomáš tak ukončuje sérií desíti míčů v řadě pro jeho soupeře.

6:2

Jaziri srovnal stav utkání.

6:2

Skvělý return, desátý míček v řadě, konec druhého setu. Tomáš Berdych je hodně mimo hru a prohrává druhý set 2:6. Tunisan je ve velké pohodě. Dá se však očekávat, že mu jeho výkon vydrží? Těžko říct. Doufejme, že se Tomáš zlepší.

40-0

Berdych si seběhl na síť, čehož si jeho soupeř byl dobře vědom a náramně ho prohodil. Tři setboly pro outsidera utkání.

30-0

Tomáš je absolutně mimo hru. Pokud brzo nezlepší svou hru, bude mít velký problém. Získá Jaziri další brejkboly?

15-0

Malek Jaziri pokračuje ve výborném výkonu! Sedmý fiftýn v řadě přidává po dalším podařeném kraťasu.

5:2

5:2

Jaziri potvrzuje brejk.

5:2

Dlouhý return Tomáše Berdycha, který tak bude podávat na udržení se v setu. Čekal jsem, že to bude s tuniským tenistou složitější, ale až tak? Tomáš Berdych nyní absolutně nestíhá.

40-0

Další vítězný forhend, Tomáš Berdych se absolutně nechytá.

30-0

Malek Jaziri je teď jednoznačně lepším tenistou. Francouzské publikum to dává najevo a žene ho kupředu.

15-0

Jaziri je na koni a nádherným bekhendem do protipohybu soupeře získává další fiftýn.

4:2

Jaziri poprvé v utkání bere Berdychovi servis.

4:2

No...Tomáš to znova pokazil. Snadný forhend skončil v síti a český tenista prohrává 2:4. Jak na to odpoví?

A-40

No a máme tu brejkbol. Kdo by to byl čekal? Tomáš byl doteď suverénní. Nyní však i kvůli pásce, která změnila trajektorii míčku, získal Jaziri brejkbol!

40-40

Ajajaj, Tomáš měl docela lehkou pozici, ale přehnal to s razancí. Jeho forhend skončil až za základní čarou.

30-40

Ta samá písnička. Pokud jeden z hráčů musí hrát ze druhého podání, znamená to dost často ztrátu míče.

15-40

No ale protože Tomáš se prezentuje zlepšeným podáním a opět trefuje první servis, tak tu máme dva gemboly.

15-30

Nedočkáme. Druhé podání Tomáše totiž náramně zareturnoval jeho soupeř a nedal favoritovi šanci.

0-30

Tomáš si pomohl prvním podáním, kterým nedal soupeři šanci. Dočkáme se tří gembolů?

0-15

Jaziri se opět pokusil o kraťas, ale teď to bylo možná až moc naivní. Tohle by nezvládli ani daleko lepší hráči.

3:2

3:2

3:2

Jazirimu pomohla páska, od které se míček dostal až na základní čáru a Tomáš ho již nedokázal odehrát. Jaziri jde opět do vedení.

40-30

Berdych si s těžkou situací poradil.

40-30

Nádherná výměna končí trochu riskantním náběhem na sítě Berdycha, který však dokázal zkrotit míče k a poslat ho těžkou volejí na druhou stranu dvorce.

40-15

U prvního servisu je to však naopak, to si celkem bez problémů Jaziri drží.

30-15

Pokud se však Jaziri dostane k druhému podání, je to dost často snadné sousto pro favorita utkání.

30-0

Malek Jaziri ukázal další kraťas, který se mu opět náramně povedl. Že by tuniský tenista našel recept na Tomáše?

15-0

Teď ale chtěl až moc a jeho forhend doletěl až za základní čáru, Jaziri se tak dostává do vedení poněkud zadarmo.

2:2

Tomáš Berdych to výborně odservíroval a dokázal tak srovnat stav setu.

15-40

Další eso českého tenisty! Dobrá práce.

15-30

Ani další podání nezvládl jeho soupeř vrátit do kurtu a Tomáš je rázem ve vedení.

15-15

Berdych ale následný míček zvládl vybojovat po výborném prvním podáním a srovnal stav gemu.

15-0

Favorit utkání bušil do svého soupeře, který však dokázal jeho údery vracet, až jeden z útoků končil za základní čarou.

2:1

2:1

2:1

Tento gem končí prvním esem v zápase tuniského hráče. Nyní musí s odpovědí přijít Tomáš Berdych.

A-40

Dva brejkboly pryč a výhoda pro Jaziriho, který se rozpodával a jde za udržením svého podání.

40-40

A jelikož ani následná výměna nejde pro českého tenistu, tak tu máme shodu.

30-40

První ne. Tvrdé první podání Jaziriho bylo nereturnovatelné.

15-40

Jaziri to zkusil znova, ale neuspěl. Dva brejkboly pro favorita utkání. Využije je?

15-30

Teď to ale Jaziri zahrál parádně! Tuniský tenista se opět dostával pod tlak, ale dokázal zahrát výborný kraťas, kterým nedal soupeři šanci.

0-30

Tomáš opět dostal soupeře pod enormní tlak. Vše tak skončilo přetaženým obranným bekhendem a vedením favorita 30:0.

0-15

Berdych začíná na podání soupeře velmi dobře a připisuje si první fiftýn.

1:1

A jelikož následný return končí úplně mimo dvorec, tak máme stav druhé setu opět srovnán.

15-40

A další! Dokonce z druhého podání. Tak to je paráda, jak Tomáš Berdych nyní servíruje.

15-30

No ale teď ještě lepší! Tomáš Berdych se opřel do míčku a trefil se náramně, pramení z toho další eso.

15-15

Nyní si to pohlídal srovnal vývoj tohoto gemu. Znova dobré první podání.

15-0

Ne úplně nejlépe. Český tenista totiž nedokázal odpovědět na velmi podařený return prvního podání.

1:0

Teď to však tuniský tenista zvládl a ujímá se vedení ve druhém setu. Jak na to odpoví Tomáš Berdych?

40-30

Teď jsem to ale možná trochu zakřikl. Druhé podání Tomáš bez problému vrátil do kurtu a to takovým způsobem, že Jaziri ho nemohl doběhnout.

40-15

No a máme tu gembol. Jaziri trefuje první podání parádně.

30-15

Jazir potvrzuje má slova a znova stylem servis – volej získává míček.

15-15

Pokud však Malku Jazirovi sedne první podání, je to velký problém pro českého tenistu.

0-15

Tomáš však pokračuje v dobrém herním projevu a připisuje si první míček druhého setu.

0:0

Konec přestávky, podávat bude Malek Jaziri.

0:0

1:6

Berdych zcela jasně ovládl první set.

1:6

A jelikož se s tím Tomáš nechce nijak déle trápit, tak první set končí výsledkem, který zní 6:1 pro Tomáše Berdycha. Malek Jaziri nehraje špatně a jsem si jist, že jeho čas ještě přijde a prokáže, že nebude lehkým soupeřem. Nechme se překvapit.

0-40

Což pouze potvrzuje dalším skvělým podáním.

0-30

Ve kterém pokračuje a míří za ziskem úvodního setu. Tomáš nyní servíruje úplně jinak než minulý gem.

0-15

A začíná výborným servisem.

1:5

Berdych podruhé bere soupeři podání.

1:5

Teď už se mu to ale nepovedlo, return favorita utkání byl velmi povedený a odehrával se jen velmi ztěžka. To se nakonec nepovedl a Tomáš se ujímá vedení 5:1. Jde tak podávat na zisk setu.

30-40

Dobrá práce Jazira, který opět smazal brejkbol soupeře svým výborným prvním podáním.

15-40

Který však stále bojuje a alespoň snižuje stav tohoto gemu, nechce ho dát jen tak zadarmo.

0-40

Neporadí. Dlouhá výměnakončí výhozem z bekhendu tuniského tenisty.

0-30

No a znova. Další nevynucená chyba sráží tuniského tenistu, který se dostává do svízelné situace. Jak si s ní poradí?

0-15

Už to vypadalo, že Jaziri se dostane do dobré pozice a Tomáš bude pod tlakem. Pak ale přišel o malinko delší forhend a Berdych získal úvodní míček.

1:4

1:4

1:4

Znova to bylo až přes druhé podání, ale tentokrát bez větších problému. Tomáš si tak po velkém boji udržel své podání. Pokud však bude chtít dnes vyhrát, musí se hodně zlepšit. Pouze 9 podání z celkových 21 šlo do dvorce hned napoprvé.

40-A

Druhé podání ven z kurtu slavilo úspěch a máme tu opět výhodu pro Tomáše Berdycha, využije jej?

40-40

No a znova musel hrát přes druhý servis, který Jaziri bez problému vrátil do kurtu a navíc zvládl vybojovat další shodu.

40-A

Je tu gembol pro Tomáše Berdycha, snad ho promění. Tento gem není v jeho podání nic moc! Naprosto ho opustilo první podání.

40-40

Berdych odvrátil brejkbol.

40-40

Ale podáním si stále dokáže pomoci. Tak snad to zvládne a urve tento gem na svou stranu.

40-30

To se však neděje a máme tu první brejkbol pro Malka Jaziriho. Kdo by to byl čekal? Tomáš teď nehraje vůbec dobře.

30-30

Nakonec ne, stále je tu však šance alespoň na jeden. Nezbývá než doufat, že Tomáš předvede stejně tak dobré podání jako teď.

30-15

No a je to tak, i přes první servis dokázal tuniský tenista urvat bod a má náběh na dva brejkboly! Získá je?

15-15

To však nemělo dlouhého trvání a Malek Jaziri srovnává. Vypadá to, že soupeř Tomáše se začíná rozehrávat.

0-15

A opět to potvrzuje. Zlepšil si trochu procentuální úspěšnost prvního podání a ujal se vedení v tomto gemu.

1:3

To se ale nakonec nekoná a Malek Jaziri tak vyhrává první gem dnešního soupeře. Podávat však jde opět Tomáš Berdych, který je zatím suverénní.

40-30

Stejně jako teď a rodák z Valašského Meziříčí zadělává na drama.

40-15

Nevyužije, Tomáš Berdych totiž potrestal jeho druhé podání. Pokud se český tenista opře do returnu druhého podání, znamená to problém pro jeho soupeře.

40-0

Je to tak, Jaziri servíruje náramně a už má tři gemboly. Využije hned ten první?

30-0

Naprosto stejně! Vypadá to, že tuniský tenista půjde za získáním prvního gemu v zápase.

15-0

Malek Jaziri se opřel do prvního podání a nedal svému soupeři šanci. Jak si povede dál?

0:3

0:3

No a když to nejde po delší výměně, tak to jde tvrdým podáním. Tomáš Berdych se ujímá vedení 3:0.

15-40

Která se ale konat nebude. Berdych zkusil na síti překvapit soupeře, ale ten byl pozorný a pěkně ho prohodil.

0-40

Které navyšuje podáním na tělo, které Malek Jaziri znova nezvládl odehrát. Náběh na čistou hru.

0-30

Return Jazira končí až za základní čarou. Favorit utkání tak jde do dobrého vedení.

0-15

No a český tenista pokračuje v krasojízdě. Jaziri má s jeho podáním hodně velké problémy. Podaří se mu najít recept na agresivní hru soupeře?

0:2

Tomáš Berdych hned na první pokus prolomil Jaziriho podání.

0:2

Nádhera! Return Berdycha zamířil přesně do rohu dvorce a následné zakončení na síti byla už jen taková třešnička na dortu.

15-40

No a hned na začátku tu máme dva brejkboly. Returny druhého podání jsou opravdu smrtící.

15-30

Rodák z Valašského Meziříčí využil druhého podání soupeře a svými rychlými údery nedal podávajícímu šanci.

15-15

Teď se ale Tomášovi podařilo prodloužit výměnu a vyčkat na chybu soupeře, který z bekhendu poslal míček pouze do sítě.

15-0

Hned po returnu Berdycha zahrál Jaziri vítězný forhend, který byl neuvěřitelně přesný a tvrdý.

0:1

Tomáš Berdych první hru při svém podání zvládl.

0:1

Dobrá práce, první gem jde pro favoritka utkání, který využil svého podání a ujal se vedení. Zaútočí nyný na prolomení podání soupeře?

30-40

Berdych si musel pomoci až druhým servisem, ten byl ale velmi precizní a technicky dobře sehraný. Jaziri se sice snažil jak mohl, ale moc šancí neměl.

30-30

To už ale neplatí! Jaziri předvedl výborný return a následný forhend českého tenisty skončil pouze v síti.

15-30

No a teď dokonce i eso. Dvě skvělá podání a Tomáš Berdych jde do vedení v úvodním gemu.

15-15

Tomáš mu to teď ale velmi stížill svým prvním podáním, které tuniský tenista nevrátil do kurtu.

15-0

Utkání nezačalo právě nejlépe. Malek Jaziri již v první výměně dal jasně najevo, že bude bojovat ze všech sil.

0:0

Hráči už jsou na kurtu, následuje krátká rozehra a jdeme na to!
Tenisté mezi sebou ještě nesehráli žádný zápas. Dnes je tak čeká premiéra. Doufejme, že s vítězným koncem pro Tomáše Berdycha.
Malek Jaziri

Malek Jaziri je momentálně na 72. místě v žebříčku dvouhry, kde jeho maximem bylo místo 64. Jaziri objíždí hlavně nižší turnaje – challengery. Tuniskému tenistovi se však letos podařilo vyhrát hned dva takové podniky, jeden v Guadalajara a druhý v Le Gosier. Ačkoliv Jaziri vypadá jako jasný outsider, nemusí tomu tak být.

Tunisan však bude dost možná bojovat i se svou formou. Jeho předposlední absolvovaný turnaj byl v Mnichově, kde podlehl v prvním kole Zverevovi a následně v Římě skončil hned v prvním kole kvalfikace.

Nejlepším výsledkem Jaziriho na French Open byl postup do prvního kola minulý rok. Letos díky výhře nad Mayerem 6:4, 3:6, 6:1 a 6:2 si své maximum vylepšil a dostal se až do druhého kola. Zde to však bude mít nesmírně těžké.

Statistiky letos na antuce: 4-3
Tomáš Berdych

Tomáš Berdych je aktuálně na osmém místě ve dvouhře. Jeho největším letošním úspěchem bylo semifinále v Dauhá na začátku roku a další semifinále v Marseille. Na posledním turnaji podlehl Goffinovi po dvou kanárech a v Římě tak skončil hned v osmifinále. Tomáš Berdych hned na to ukončil spolupráci s trenérem Vallverduem. Zdali to bylo dobré rozhodnutí se ukáže už možná na French Open.

Zde Berdych zatím porazil v prvním kole Vaska Pospisila po setech 6:3, 6:2 a 6:1. Minulý rok skončil český tenista již v osmifinále a letos bude chtít určitě dopadnout lépe. V cestě mu dnes stojí Malek Jaziri, který by neměl být velkou překážkou. Zdali je to pravda se však dozvíme až po zápase.

Zajímavost o turnaji

French Open, známý pod názvem Roland Garros, je druhý ze čtyř tenisových turnajů nejvyšší kategorie – Grand Slamu. Moc lidí neví, že turnaj byl pojmenován po francouzském letci, který se jmenoval Roland Garros. Ten jako první přeletěl Středozemní moře, to se však stalo až roku 1913. Do té doby byl turnaj znám jako Championnat de France.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.