26.05.2016, 11:10 • 2. kolo • Michal Janoštík cz

Malek Jaziri - Tomáš Berdych 1:3 (1:6, 6:2, 2:6, 4:6)

Hned ten první Tomáš využívá a vítězí v dnešním zápase.

V raketě to asi nebude. Malek Jaziri se pokusil o kraťas, ale byl neúspěšný. Máme tu tak dva mečboly pro Tomáše Berdycha.

4:5

Díky tomuto forhendu po čáře půjde Tomáš Berdych podávat na postup do 3. kola.

4:5

SKVĚLÉ! Tomáš Berdych bude podávat na vítězství v zápase! Jeho úder byl špičkový a nedal svému soupeři sebemenší šanci. Výborný gem v podání českého tenisty.

15-40

Dlouhý bekhend a Tomáš Berdych má dva brejkboly. Vypadá to, že minulý gem opravdu nahlodal sebevědomí Maleka Jazira.

40-30

No ale pozor! Je tu brejkbol. Tomáš znova nezahrál dobrý forhend a daruje soupeři další míček. Teď to bude hodně složité.

30-40

Berdych si naběhl na síť, čehož se jeho soupeř možná trochu lekl a vyhodil svůj bekhendový úder ven z dvorce.

2:6

2:1 z pohledu Tomáše Berdycha.

2:6

Ano! Tvrdý servis nezvládl jeho soupeř odvrátit a míček skončil pouze v síti. Tomáš tak vyhrává třetí set v poměru 6:2. Doufejme, že v následném setu rozhodne o svém vítězství.

15-40

Další eso, díky kterému přichází na řadu dva setboly. Budou úspěšné?

0:3

Druhý brejk pro Berdycha v řadě.

0:3

Skvělé! Tomáš Berdych jde do vedení 3:0 a bude podávat. Podaří se mu zvýšit vedení na 4:0? To se dozvíme po krátké přestávce.

0-40

Tři brejkboly pro Tomáše Berdycha, který předvádí naprosto odlišný tenis oproti minulému setu.

0:1

Tentokrát to již českému tenistovi naštěstí vyšlo.

0:1

Podařilo se a Tomáš se ujímá vedení!

40-A

Jaziriho nepříjemné podklouznutí, po němž se musel sám lehce ošetřit.

40-A

Následuje další brejkbol pro Tomáše Berdycha, podaří se mu jej využít?

40-40

Shoda.

30-40

Ale Berdych hraje mnohem lépe! Český tenista odehrál velmi dlouhou výměnu, která nakonec skončila míčkem z rakety jeho soupeře v síti a máme tu tak první brejkbol třetího setu.

6:2

Jaziri srovnal stav utkání.

6:2

Skvělý return, desátý míček v řadě, konec druhého setu. Tomáš Berdych je hodně mimo hru a prohrává druhý set 2:6. Tunisan je ve velké pohodě. Dá se však očekávat, že mu jeho výkon vydrží? Těžko říct. Doufejme, že se Tomáš zlepší.

40-0

Berdych si seběhl na síť, čehož si jeho soupeř byl dobře vědom a náramně ho prohodil. Tři setboly pro outsidera utkání.

4:2

Jaziri poprvé v utkání bere Berdychovi servis.

4:2

No...Tomáš to znova pokazil. Snadný forhend skončil v síti a český tenista prohrává 2:4. Jak na to odpoví?

A-40

No a máme tu brejkbol. Kdo by to byl čekal? Tomáš byl doteď suverénní. Nyní však i kvůli pásce, která změnila trajektorii míčku, získal Jaziri brejkbol!

1:6

Berdych zcela jasně ovládl první set.

1:6

A jelikož se s tím Tomáš nechce nijak déle trápit, tak první set končí výsledkem, který zní 6:1 pro Tomáše Berdycha. Malek Jaziri nehraje špatně a jsem si jist, že jeho čas ještě přijde a prokáže, že nebude lehkým soupeřem. Nechme se překvapit.

1:5

Berdych podruhé bere soupeři podání.

1:5

Teď už se mu to ale nepovedlo, return favorita utkání byl velmi povedený a odehrával se jen velmi ztěžka. To se nakonec nepovedl a Tomáš se ujímá vedení 5:1. Jde tak podávat na zisk setu.

0-40

Neporadí. Dlouhá výměnakončí výhozem z bekhendu tuniského tenisty.

40-30

To se však neděje a máme tu první brejkbol pro Malka Jaziriho. Kdo by to byl čekal? Tomáš teď nehraje vůbec dobře.

0:2

Tomáš Berdych hned na první pokus prolomil Jaziriho podání.

0:2

Nádhera! Return Berdycha zamířil přesně do rohu dvorce a následné zakončení na síti byla už jen taková třešnička na dortu.