26.05.2016, 11:10 • 2. kolo • Michal Janoštík cz

4:5

Díky tomuto forhendu po čáře půjde Tomáš Berdych podávat na postup do 3. kola.

4:5

SKVĚLÉ! Tomáš Berdych bude podávat na vítězství v zápase! Jeho úder byl špičkový a nedal svému soupeři sebemenší šanci. Výborný gem v podání českého tenisty.

4:4

Paráda! Tomáš Berdych snižuje po velké bitvě na 4:4. To by mohlo trochu nahlodat sebevědomí jeho soupeře. Podaří se favoritovi zaútočit a třeba i prolomit servis soupeře?

4:3

Jaziri to odservíroval famózně a ujal se znova vedení. Následuje krátká přestávka a podávat půjde opět Tomáš Berdych.

3:3

Druhý servis ven z kurtu a srovnání setu na 3:3. Jak na to odpoví tuniský tenista?

3:2

No a je to tak. Čistá hra. Oba tenisté jsou zatím na servisu suverénní a nechtějí pustit svého soupeře do sebemenší šance.

2:2

Jeho soupeř trefil pouze síť, Tomáš Berdych tak srovnává vývoj čtvrtého setu.

2:1

No a protože to teď Tomáš trochu přehnal s razancí, tak si jeho soupeř udržuje své podání.

1:1

Nyní už je to 33 z 40. To je opravdu velmi skvělá bilance, doufejme, že to českému tenistovi vydrží.

1:0

Gembol Malek Jaziri využívá a jde tak do vedení ve čtvrtém setu.

2:6

2:1 z pohledu Tomáše Berdycha.

2:6

Ano! Tvrdý servis nezvládl jeho soupeř odvrátit a míček skončil pouze v síti. Tomáš tak vyhrává třetí set v poměru 6:2. Doufejme, že v následném setu rozhodne o svém vítězství.

2:5

Kterou využívá a snižuje na 2:5. Tomáš však jde podávat na vítězství v tomto setu, doufejme, že se mu to povede a my půjdeme do čtvrtého setu.

1:5

To bylo také jediné, co favorit utkání povolil a jeho soupeř jde podávat na udržení se v setu.

1:4

Hned první využívá, ale to českému tenistovi vůbec nemusí vadit, stále totiž bez problémů vede.

0:4

Servis – volej a Tomáš Berdych si udržel své vlastní podání. Stav je tak již 4:0. Dobrá práce.

0:3

Druhý brejk pro Berdycha v řadě.

0:3

Skvělé! Tomáš Berdych jde do vedení 3:0 a bude podávat. Podaří se mu zvýšit vedení na 4:0? To se dozvíme po krátké přestávce.

0:2

Teď si rodák z Valašského Meziříčí pomohl i druhým servisem a je to 2:0.

40-A

Berdych to přehnal s razancí a míček skončil až za základní čarou.

6:2

Jaziri srovnal stav utkání.

6:2

Skvělý return, desátý míček v řadě, konec druhého setu. Tomáš Berdych je hodně mimo hru a prohrává druhý set 2:6. Tunisan je ve velké pohodě. Dá se však očekávat, že mu jeho výkon vydrží? Těžko říct. Doufejme, že se Tomáš zlepší.

5:2

Jaziri potvrzuje brejk.

5:2

Dlouhý return Tomáše Berdycha, který tak bude podávat na udržení se v setu. Čekal jsem, že to bude s tuniským tenistou složitější, ale až tak? Tomáš Berdych nyní absolutně nestíhá.

4:2

Jaziri poprvé v utkání bere Berdychovi servis.

4:2

No...Tomáš to znova pokazil. Snadný forhend skončil v síti a český tenista prohrává 2:4. Jak na to odpoví?

3:2

Jazirimu pomohla páska, od které se míček dostal až na základní čáru a Tomáš ho již nedokázal odehrát. Jaziri jde opět do vedení.

2:2

Tomáš Berdych to výborně odservíroval a dokázal tak srovnat stav setu.

2:1

Tento gem končí prvním esem v zápase tuniského hráče. Nyní musí s odpovědí přijít Tomáš Berdych.

1:1

A jelikož následný return končí úplně mimo dvorec, tak máme stav druhé setu opět srovnán.

1:0

Teď to však tuniský tenista zvládl a ujímá se vedení ve druhém setu. Jak na to odpoví Tomáš Berdych?

1:6

Berdych zcela jasně ovládl první set.

1:6

A jelikož se s tím Tomáš nechce nijak déle trápit, tak první set končí výsledkem, který zní 6:1 pro Tomáše Berdycha. Malek Jaziri nehraje špatně a jsem si jist, že jeho čas ještě přijde a prokáže, že nebude lehkým soupeřem. Nechme se překvapit.

1:5

Berdych podruhé bere soupeři podání.

1:5

Teď už se mu to ale nepovedlo, return favorita utkání byl velmi povedený a odehrával se jen velmi ztěžka. To se nakonec nepovedl a Tomáš se ujímá vedení 5:1. Jde tak podávat na zisk setu.

1:4

Znova to bylo až přes druhé podání, ale tentokrát bez větších problému. Tomáš si tak po velkém boji udržel své podání. Pokud však bude chtít dnes vyhrát, musí se hodně zlepšit. Pouze 9 podání z celkových 21 šlo do dvorce hned napoprvé.

1:3

To se ale nakonec nekoná a Malek Jaziri tak vyhrává první gem dnešního soupeře. Podávat však jde opět Tomáš Berdych, který je zatím suverénní.

0:3

No a když to nejde po delší výměně, tak to jde tvrdým podáním. Tomáš Berdych se ujímá vedení 3:0.

0:2

Tomáš Berdych hned na první pokus prolomil Jaziriho podání.

0:2

Nádhera! Return Berdycha zamířil přesně do rohu dvorce a následné zakončení na síti byla už jen taková třešnička na dortu.

0:1

Tomáš Berdych první hru při svém podání zvládl.

0:1

Dobrá práce, první gem jde pro favoritka utkání, který využil svého podání a ujal se vedení. Zaútočí nyný na prolomení podání soupeře?