1:2 6:4, 2:6, 3:6

26.07.2016, 23:30 • Court 2 • 1. kolo • Jaroslava Sotáková

Tipsport: 1.31 3.17

3:6

Tento tretí mečbol už Kučová využíva a víťazí nad favorizovanou Belgičankou v troch setoch.

3:5

Kučová odohrala dobrý drop-shot, no Wickmayerová ho dobehla a obhodila svoju súperku. Belgičanka odvrátila v tomto geme dva mečboly a znižuje na 5:3!

2:5

Pri dlhšej výmene od základnej čiary dominovala práve slovenská tenistka Kučová, ktorá donútila svoju súperku k nepresnému bekhendu. Kristína vedie nad reprezentantkou z Belgicka už 5:2.

2:4

Esom ukončuje Yanina Wickmayerová tento veľmi rýchly gem na servise a znižuje tak stav na 4:2.

1:4

Po chybe súperky, hneď prvý gembol Kučová premieňa a čistou hrou potvrdzuje brejk z predošlej hry! Slovenská tenistka vedie v rozhodujúcom treťom sete už 4:1!

1:3

Kučová sa dostala do výmeny po druhom podaní súperky a svojou bojovnosťou a víťazným bekhendom prelomila podanie súperky a vedie už 3:1!

1:2

Kristína Kučová však následne premieňa druhý gembol a ide v treťom sete do vedenia 2:1.

1:1

Víťazným forhendom Yanina Wickmayerová hneď prvý gembol premieňa a vyrovnáva stav tretieho setu na 1:1.

0:1

Hneď tento gembol Kučová premieňa a drží si svoj servis, v ktorom bolo kľúčové, že sa jej podarilo odvrátiť dva brejkboly súperky!

2:6

Víťazným returnom ukončuje Kristína Kučová tento druhý set, v ktorom zlepšila svoju hru a získala ho pomerom 6:2! O víťazke tak musí rozhodnúť až tretí set!

2:5

Return Yaniny Wickmayerovej bol príliš dlhý a skončil v aute. Kristína Kučová vedie s výhodou jedného brejku 5:2 v druhej sade.

2:4

Piatym esom v tomto zápase znižuje Belgičanka Wickmayerová stav tohto setu na 4:2.

1:4

Wickmayerová si berie späť jedno stratené podanie! Avšak Kristína Kučová vedie stále s výhodou jedného brejku 4:1! Po prestávke pôjde servovať belgická tenistka.

0:4

Hneď prvý brejkbol Kristína Kučová využíva a už vedie s výhodou dvoch brejkov súperky 4:0!

0:3

Čistou hrou potvrdzuje Kristína Kučová brejk z predošlej hry a podobne ako v prvom sete vedie 3:0!

0:2

Hneď tento prvý brejkbol Kučová využíva a podobne ako prvej sade berie servis svojej súperky!

0:1

Jeden z bekhendov belgickej tenistky skončila až za základnou čiarou a tak si Kristína na úvod druhej sady drží svoje podanie.

6:4

Esom premieňa Yanina Wickmayerová hneď prvý setbol a prvý set získava pomerom 6:4.
Kučová začala tento zápas veľmi odvážne a hneď na začiatku si vybudovala náskok 3:0. No Belgičanka následne vyrovnala potom ešte raz zobrala servis svojej súperke a prvú sadu už doviedla do úspešného konca!

5:4

Priamym bodom z podania znižuje Kristína Kučová stav tohto setu. Ak chce pomýšľať na vyrovnanie stojí pred ňou neľahká úloha. Musí zobrať servis svojej súperke!

5:3

Kristína Kučová nenašla recept ani na druhý slabší servis belgickej tenistky. Wickmayerová vedie v prvom sete už 5:3.

4:3

Hneď prvý brejkbol Wickmayerová premieňa a ide po prvý raz v zápase do vedenia! Slovenskej tenistke nevyšlo v tejto výmene skrátenie hry, keď loptičku stopla páska.

3:3

Esom ukončuje belgická reprezentantka tento gem. Yanina Wickmayerová sa rozohrala v tomto zápase a vyrovnáva stav na 3:3!

2:3

Kučová vyhadzuje svoj bekhend do bočného autu a prichádza tak o výhodu brejku! Wickmayerová si berie späť stratené podanie a znižuje už na 3:2.

1:3

Slovenka sa pokúsila o skrátenie hry, no to jej nevyšlo a loptička skončila v aute. Yanina Wickmayerová získava prvý gem v tomto zápase a znižuje stav.

0:3

Kristína Kučová vstúpila do tohto zápasu nebojácne a očividne zaskočila svoju súperku. Slovenská reprezentantka potvrdzuje brejk z predošlej hry a vedie už 3:0!

0:2

Avšak tretí brejkbol Wickmayerová už premieňa, berie servis svojej súperky a vedie už 2:0.